รับทำเว็บ สมุทรปราการ

สวัสดีคับเป็นสมาชิกใหม่ของเว็บบอร์ดลูกทุ่งหมอลำ

• 80 ตอบ
  • 12924 อ่าน

หัดดีคับพี่น้อง

ยินดีที่ได้รู้จักนะค่ะ
แตงโมคะ คนยโส
บ้านใกล้กันค่ะ
เอ๋าคือหล่อสเป็คนางแท้บ่านนิ

แตงโมคะ คนยโส
บ้านใกล้กันค่ะ
เอ๋าคือหล่อสเป็คนางแท้บ่านนิ

บ้านใกล้เนาะคับ
คนยโสอยู่อำเภอได๋น้อนิ
ยินดีที่ได้ฮู้จักคับ

เป็นจั่งได๋น้อพี่นองซำบายดีกันอยุ่บ้อน้อครับ

แวะมาทักทายเด้อจ้า

มวนทางได๋กะส่งข่าวแหน่เด้อจ้า

สิได้มวนนำกาน..ซั่นดอกวา

แตงโมค่ะ

แตงโมค่ะ

ยินดีที่รุ้จักเช่นกันคับ

ยินดีที่ฮู้จักเด้อ คนอุบลบ่ อยู่อำเภอหยังน่

อยู่ชอยไหลน่ พัฒนาการ ผมกะอยู่แถวคลองตัน

ไปเที่ยวตะวันแดงบ่

ยินดีที่ฮู้จักเด้อ คนอุบลบ่ อยู่อำเภอหยังน่

อยู่ชอยไหลน่ พัฒนาการ ผมกะอยู่แถวคลองตัน

ไปเที่ยวตะวันแดงบ่

คนเขื่องในคับ
ซอย 65 คับ
อยู่คลองตันหม่องได๋น้อคับ

เฮ็ดงานอยู่ตรงสี่แยกคลองตัน 
แต่พักอยุรัชดา19

ฮู้จักบ้านแคนขายไก่ย่างบ่
บ้านเฮาอยู่แถวนันละ
โตละอยู่บ้านหยัง

เฮ็ดงานอยู่ตรงสี่แยกคลองตัน 
แต่พักอยุรัชดา19

ฮู้จักบ้านแคนขายไก่ย่างบ่
บ้านเฮาอยู่แถวนันละ
โตละอยู่บ้านหยัง

ฮู้จักอยู่คับบ้านข่อยกะอยู่แถวนั้นล่ะ

Re: สวัดดีคับเป็นสมาชิกใหม่ของเว็บบอร์ดลูกทุ่งหมอลำ
« ตอบกลับ #64 เมื่อ: พฤศจิกายน 15, 2010, 05:26:18 AM »
หาหมู่ไปลอยกระทงบ่มีหมู่คับไปลอยหม่องได๋บอกกันแน่เด้อ

Re: สวัดดีคับเป็นสมาชิกใหม่ของเว็บบอร์ดลูกทุ่งหมอลำ
« ตอบกลับ #65 เมื่อ: พฤศจิกายน 18, 2010, 07:09:36 PM »
ยินดีต้อนรับเด้อครับ
ขอให้มีความสุขกับเว็บลูกทุ่งหมอลำเด้อครับ
จั๋งได๋กะทักทายกันแน่เด้อครับ
จั่งได๋กะขอฝาก บอร์หมอลำซิ่ง ชุมพร เสียงเสน่ห์ แหน่เด้อ
เชิญม่วนๆและม่วนๆ

« ตอบกลับ #66 เมื่อ: พฤศจิกายน 29, 2010, 03:44:09 AM »
ยินดีต้อนรับเด้อครับ
ขอให้มีความสุขกับเว็บลูกทุ่งหมอลำเด้อครับ
จั๋งได๋กะทักทายกันแน่เด้อครับ
จั่งได๋กะขอฝาก บอร์หมอลำซิ่ง ชุมพร เสียงเสน่ห์ แหน่เด้อ
เชิญม่วนๆและม่วนๆ

ยินดีที่ได่ฮู้จักคับ

« ตอบกลับ #67 เมื่อ: พฤศจิกายน 30, 2010, 10:01:26 PM »
ม่วนบ่อ้ายไปลอยกระทง

« ตอบกลับ #68 เมื่อ: พฤศจิกายน 30, 2010, 10:23:48 PM »

บ่ได่ไปลอยเลยคับคาแต่เฮ็ดงานเลยบ่ได่ไปไส

« ตอบกลับ #69 เมื่อ: พฤศจิกายน 30, 2010, 10:29:54 PM »

บ่ได่ไปลอยเลยคับคาแต่เฮ็ดงานเลยบ่ได่ไปไส
ผมกะได้ลอยแป่บหนึ่งครับ
รีบขึ้นเวทีหมอลำ เลยบ่ได้เดินเลาะงาน

ผมกะได้ลอยแป่บหนึ่งครับ
รีบขึ้นเวทีหมอลำ เลยบ่ได้เดินเลาะงาน

ไปลอยไสคับเป็นตาม่วนม่วนเนาะคับ

ไปลอยอยู่ริมบึงหนองโครต ขอนแก่นนิละครับอ้าย

เกี่ยวเข่าแล้วกันเหมิดแล้วบ้อคับ
ปีใหม่ไปเที่ยวชวนแน่เด้อคับไผกะดาย

เป็นจั่งได๋น้อคับพี่น้องชาวเวปลูกทุ่งหมอลำของเฮาว่ำบายดีกันอยู่บ้อน้อ

มาทักทายครับ a059

« ตอบกลับ #76 เมื่อ: กุมภาพันธ์ 16, 2011, 04:08:49 AM »
 a0105 a0105 a0105 a0105
สวัสดีคับพี่น้อง

หายไปตั้งโดนแวะมาทักทายเพื่อนๆๆชาวลูกทุ่งหมอลำคับ
เป็นจั่งได๋น้อซำบายดีกันสู่ผูสู่คนอยุ่บ่น้อ
มารายงานโตแล้วเด้อคับ

คือเท่ห์ คัก  น้อออออออออออออออออออ  ครับ.

...