รับทำเว็บ สมุทรปราการ

ขอเชิญร่วมงานทำบุญอุทิศส่วนกุศล แด่ ผู้ล่วงลับของวงหนึ่งในสยาม

• 7 ตอบ
  • 4535 อ่าน

แจ้งให้แฟน ๆ หมอลำทุกคนได้ทราบนะครับ

วันที่ ๒๔ มีนาคม ๒๕๕๒

ทาง คุณแม่อุษา แถววิชา ผู้จัดการวงหนึ่งในสยาม ได้กำหนดจัดงานทำบุญอุทิศส่วนกุศล แด่ ผู้ล่วงลับของวงครับ

ซื่อทางคุณแม่ ฝากบอกว่าให้แฟน ๆ หมอลำได้ทราบ และฝากเชิญร่วมงานด้วย

ถ้าใครว่างก็เชิญร่วมงานด้วยนะครับ

กำหนดการคร่าว ๆ ก็

วันที่ ๒๔ มีนาคม ๒๕๕๓ เวลา ๑๓.๐๐ น. ฟังธรรมเทศนา ๓ ธรรมาส โดย พระครูสุตสารพิมล (หลวงพ่อมหาพิมพา) และคณะ
                                   เวลา ๑๘.๐๐ น. สวดพระพุทธมนต์
                                   เวลา ๒๑.๐๐ น. ชมลำเรื่องต่อกลอนคณะ หนึ่งในสยาม
วันที่ ๒๕ มีนาคม ๒๕๕๓ เวลา ๐๗.๐๐ น. ถวายภัตตาหารเช้า

ซึ่งในงานนี้ แม่อุษา ฝากบอกว่าอยากให้แฟน ๆ หนึ่งในสยาม ไปกันเยอะ ๆ ครับ อยากให้เป็นงานพบปะแฟนคลับด้วย

ในตอนเย็นของวันที่ ๒๔ มีนา ทีมงานจะแสดงให้ชมฟรี โดยไม่เสียค่าใช้จ่ายใด ๆ ทั้งสิ้น

ไผสิไปกะเชิญเด้อครับ...ไปฮ่วมบุญนำกันครับ

ป.ล.ไผสิไปกะเชิญลงทะเบียนเลยครับ  

ไปฮ่วมบุญนำกันเด้อครับ

อ้ายพระเอกน้อยสิมาบ่น้อคับ
ผมกะว่าสิไปทำบุญนำข้าเจ้าอยุ่แหม
คั้นว่าเจ้ามากะสิดีเนาะ สิได้ไปเบิ่งหมอลำนำกัน
อ้อ แล้วข้าเจ้าสิจัดงานอยู่บ้านพักหรือว่าอยุ่ใส
ฝากอ้ายพระเอกนอยซอยตอบแฟนคลับแหน่เด้อคับ

มื้อนั้นอ้ายบ่ไปคือสิบ่ได้ละครับ

จั่งได๋อ้ายกะต้องไปอยู่แล้วเด้อครับ

ส่วนงานจัดอยู่ในหมู่บ้านครับ บ่ได้จัดอยู่ทุ่งนาเด้อครับ

จั่งได๋กะเชิญไปฮ่วมบุญนำกันสุคนเด้อ

พ้อกันมื้อนั่นเด้ออ้ายนนท์

โอ้ยๆๆๆ อยากไปนำเด้ รถว่างให้แหน่จักที่บ่น้อครับผม พี่นนท์ อยากไปนำเด้นี้

...