รับทำเว็บ สมุทรปราการ

ผู้ได๋มักอ้าย ขวัญชัย มะเสน แนคับ ขอเสียงหน่อยเร้ว

• 36 ตอบ
  • 13931 อ่าน

อย่าวากันเด้อคับ

อยากสิฮู้วาแฟนเพลงอ้ายขวัญชัย มะเสน

มีหลายซำได๋

อยากสิฮู้วาแฟนเพลงอ้ายขวัญชัย มะเสน

มีหลายซำได๋

รายงานโตเป็นคนแรก

มักเพิ่นตั้งแต่อยู่ระเบียบแล้วครับ

แสดงได้สมบทบาทดีครับ

เสียงกะดีนำครับ........มาอยู่กับหนึ่งในสยาม แฮ่งถืกใจหลายครับ

มีหลายซำได๋

มักเพิ่นตั้งแต่อยู่ระเบียบแล้วครับ

เสียงกะดีนำครับ........มาอยู่กับหนึ่งในสยาม แฮ่งถืกใจหลายครับ
พ้อแร้วๆๆๆ
คนมักอ้ายขวัญชัย

ตอนนี้เพินเปนพระเอกเตมโตแร้วบ่คับ

ลำเรื่องหยังน้อ

มีหลายซำได๋

พ้อแร้วๆๆๆ
คนมักอ้ายขวัญชัย

ตอนนี้เพินเปนพระเอกเตมโตแร้วบ่คับ

ลำเรื่องหยังน้อ

ตอนนี้เพิ่นแสดงเป็นพระเอกให้กับ หนึ่งในสยามครับ

ลำเรื่อง ผิดคำสาบาน แสดงเป็น คำพอง ครับ

ขอบคุนพระเอกน้อยหลายๆๆเด้อคับ

ที่ให้ข้อมูล

มักอ้ายขวัญชัยลำ

ลำม๊วนม่วน

มักครับ................เล่นดี.........ลำหม่วน

เป็นกันเองดี...........

มักคือกันครับ เบิ่งเลาเล่นตีนช้างเหยียบปากนก  น้ำตาไหลเลยครับ
เป็นกำลังใจให้เด้ออ้าย สู้ต่อไป ได้คุยกะอ้ายเลากะน้อยใจนำ
คนเฮ็ดบ่ได้ดี มิหนำซ้ำยังมีคนอิจฉา นี่แหละัวงการมายา

มักคือกันครับ เบิ่งเลาเล่นตีนช้างเหยียบปากนก  น้ำตาไหลเลยครับ
เป็นกำลังใจให้เด้ออ้าย สู้ต่อไป ได้คุยกะอ้ายเลากะน้อยใจนำ
คนเฮ็ดบ่ได้ดี มิหนำซ้ำยังมีคนอิจฉา นี่แหละัวงการมายา
อันนี้เว้าถึงแต่ความเก่าความหลังพุ้นแต่คับ

ผมกะบ่ฮู้คือกันวาเปนจั่งได

* mic

Re: ผู้ได๋มักอ้าย ขวัญชัย มะเสน แนคับ ขอเสียงหน่อยเร้ว
« ตอบกลับ #9 เมื่อ: กุมภาพันธ์ 22, 2010, 08:21:38 PM »
พี่ขวัญชัย มะเสน นั้นมักเสียงร้องเพิ่นแฮ้ง  แฮงจ้า  เวลาลำเสียงดีอีหลี แล้วกะลีลาการการแสดงนั้นพลิ้วเชียวละ  เป็นธรรมชาติมั้กๆ  เป็นหมอลำที่ชื่นชอบมากๆคนหนึ่งจ้า   ตอนหนึ่งในสยามเพิ่นมาแสดงยุอ.สตึก กะนำไปเบิ่งเพิ่นยุ  เสียงกะดีคือเก่าบ่มีตก  ;D ;D ;D   

Re: ผู้ได๋มักอ้าย ขวัญชัย มะเสน แนคับ ขอเสียงหน่อยเร้ว
« ตอบกลับ #10 เมื่อ: กุมภาพันธ์ 22, 2010, 08:53:48 PM »
เอ๋า...ตะกี้เพิ่นอยู่ระเบียบแม่นบ่ครับ
คือจั่งเคยเห็นตอนลำเรื่องขี้กระบองแลกซ้าง
แม่นคนเดียวกันบ่ครับ
แต่ว่าเพิ่นกะเสียงดี วาทลำเพิ่นกะม่วนอยู่ครับ
ตามมาตรฐานหมอลำระเบียบนั่นละ

« ตอบกลับ #11 เมื่อ: กุมภาพันธ์ 24, 2010, 01:19:45 AM »
รายงานโตนำแหน่เด้อคัรบผม

« ตอบกลับ #12 เมื่อ: กุมภาพันธ์ 24, 2010, 02:25:11 AM »
เอ๋า...ตะกี้เพิ่นอยู่ระเบียบแม่นบ่ครับ
คือจั่งเคยเห็นตอนลำเรื่องขี้กระบองแลกซ้าง
แม่นคนเดียวกันบ่ครับ
แต่ว่าเพิ่นกะเสียงดี วาทลำเพิ่นกะม่วนอยู่ครับ
ตามมาตรฐานหมอลำระเบียบนั่นละ

แมนคับ

แต่ก่อนเพิ่นยุระเบียบหลายปีกะวาได้

แต่วาออกมากะเพราะหยังผมกะบ่ฮู้จักนำ

ตอนนี้เพิ่นกะมายุวงหนึ่งในสยามแร้วคับ

เสียงเพิ่นดีขนาดคับ

ลำจนขนลุกเรย

« ตอบกลับ #13 เมื่อ: กุมภาพันธ์ 24, 2010, 02:26:39 AM »
ตอนนี้เพิ่นลำเรื่องหยังน้อคับ

แมนเรื่องที่อ้ายขวัญชัยแต่งบ่คับ

เพิ่นแต่เรื่องหยังคับ

สายเลือด......

« ตอบกลับ #14 เมื่อ: กุมภาพันธ์ 24, 2010, 02:27:25 AM »
พี่ขวัญชัย มะเสน นั้นมักเสียงร้องเพิ่นแฮ้ง  แฮงจ้า  เวลาลำเสียงดีอีหลี แล้วกะลีลาการการแสดงนั้นพลิ้วเชียวละ  เป็นธรรมชาติมั้กๆ  เป็นหมอลำที่ชื่นชอบมากๆคนหนึ่งจ้า   ตอนหนึ่งในสยามเพิ่นมาแสดงยุอ.สตึก กะนำไปเบิ่งเพิ่นยุ  เสียงกะดีคือเก่าบ่มีตก  ;D ;D ;D   

เคยได้เข้าไปเว้านำเพิ่นละไปคับ

เปนจั่งได

« ตอบกลับ #15 เมื่อ: กุมภาพันธ์ 24, 2010, 02:35:43 AM »

แมนเรื่องที่อ้ายขวัญชัยแต่งบ่คับ

ปีนี้เพิ่นลำเรื่อง ผิดคำสาบาน  เรื่องจากปลายปากกาของพี่ขวัญชัย  มะเสนครับผม

« ตอบกลับ #16 เมื่อ: กุมภาพันธ์ 24, 2010, 02:37:19 AM »

ปีนี้เพิ่นลำเรื่อง ผิดคำสาบาน  เรื่องจากปลายปากกาของพี่ขวัญชัย  มะเสนครับผม

ได้อัดซีดีบ่คับ

เรื่องนี้

หนึ่งในสยามยังสังกัดค่ายนพพรคือเก่าบ่คับ

« ตอบกลับ #17 เมื่อ: กุมภาพันธ์ 24, 2010, 02:38:47 AM »
อันนี้กะบ่รู้คือกันครับ แต่ยังบ่ได้อัด เด้อครับ ตอนนี้น่ะครับผม

« ตอบกลับ #18 เมื่อ: กุมภาพันธ์ 24, 2010, 02:42:50 AM »

ออ ขอบคุณครับที่มาบอก

« ตอบกลับ #19 เมื่อ: กุมภาพันธ์ 25, 2010, 05:26:46 PM »
เอ้ามาแปลกหน้าแปลกตาแท้น้อ

« ตอบกลับ #20 เมื่อ: กุมภาพันธ์ 25, 2010, 05:31:24 PM »
เอื้อยพึ่งฮู้นะค่ะว่าเพิ่นมี ลูก 2 ลูก 3 แล้ว

มักคือกันค่ะเสียงดี การร้องการลำ ทำนองดีค่ะ อิอิอิ

« ตอบกลับ #21 เมื่อ: กุมภาพันธ์ 25, 2010, 05:35:28 PM »
ป๊าดตกข่าวพะนะ......งึดเด้...ละคั่นพ้อพบหน้าละกกหูแท้ๆๆๆ

« ตอบกลับ #22 เมื่อ: กุมภาพันธ์ 25, 2010, 05:39:14 PM »
ป๊าดตกข่าวพะนะ......งึดเด้...ละคั่นพ้อพบหน้าละกกหูแท้ๆๆๆ

แม่นเรื่องอิหยังนิวน้อว กกหูไผ เป็นหยังจั่งกกหู อิอิอิอิ

« ตอบกลับ #23 เมื่อ: กุมภาพันธ์ 25, 2010, 05:47:14 PM »
เอื้อยพึ่งฮู้นะค่ะว่าเพิ่นมี ลูก 2 ลูก 3 แล้ว

มักคือกันค่ะเสียงดี การร้องการลำ ทำนองดีค่ะ อิอิอิ
พะนะ...หลงส้นติเอื้อยๆๆๆ

« ตอบกลับ #24 เมื่อ: กุมภาพันธ์ 25, 2010, 05:52:39 PM »

พะนะ...หลงส้นติเอื้อยๆๆๆ

อ้าวบ่ฮู้สั่นติเพิ่นมีลูกแล้ว เว้าเป็นตะหน่ายเซียนหมอลำจั่งใด๋นิ

« ตอบกลับ #25 เมื่อ: กุมภาพันธ์ 25, 2010, 06:07:11 PM »
ว่าเจ้านั้นละ...ว่า..เพิ่งจะรู้ติ.....

« ตอบกลับ #26 เมื่อ: กุมภาพันธ์ 25, 2010, 06:15:48 PM »
ว่าเจ้านั้นละ...ว่า..เพิ่งจะรู้ติ.....
555 ว่าเอื้อยสั่นติ 555

ม่ายเหนพี่ขวัญชัยตั้งนาน..

ยังหล่อเหมือนเดิมนะค่ะ..

พระเอกไม้หวาน......ขวัญชัย  มะแสน

ม่ายเหนพี่ขวัญชัยตั้งนาน..

ยังหล่อเหมือนเดิมนะค่ะ..

พระเอกไม้หวาน......ขวัญชัย  มะแสน

คือได้ฉายาแบบนี้น้อออ :D :D

เสียงเพิ่นซะแม่นดีคักเน๊าะ โดยเฉพาะยามลำ  :) :)

มาแล้วเด้อครับ รูปสดๆๆ ร้อนๆๆ 24/03/52 พี่ขวัญชัย

มักเพิ่นคือกัน
เสียงดีขนาด
ได้ฟังยามได๋
ขนลุกตลอด

ชอบตั้งแต่ตอนอยู่ระเบียบแล้วครับ

เสียงลาวดีเนอะ

มาแล้วเด้อครับ รูปสดๆๆ ร้อนๆๆ 24/03/52 พี่ขวัญชัย

ขอบคุณหลายๆๆคับที่เอารูปมาให้เบิ่งคับ

คั่นมีรูปตอนเพินลำกะเอามาใหเบิ่งแนเด้อคับ

ขอบคุณหลายๆๆคับที่เอารูปมาให้เบิ่งคับ

ครับผมเดียวสิจัดการให้ครับ อ อิอิ
คั่นมีรูปตอนเพินลำกะเอามาใหเบิ่งแนเด้อคับ

เพิ่นเสียงดีมาแต่ได๋ :m204:

...