รับทำเว็บ สมุทรปราการ

สาวน้อย เพชรบ้านแพง ออกรายการชีวิตจริงยิ่งกว่าละคร ทางทีวีไทย

• 14 ตอบ
  • 6859 อ่าน

วันอังคารที่  3 พ.ย 52 นี้ โปรดติดตามรายการชีวิตจริงยิ่งกว่าละคร ทาง ทีวีไทย (Thai PBS  ) เวลา 21.20  น.   พบกับสกูฟเบื้องหน้าเบื้องหลัง ของวงหมอลำเพลิน   สาวน้อย เพชรบ้านแพง  โปรดติมตามชม

บ่พลาดเป็นอันขาดเด้อ..............บาดนี่

อิอิ คืนนี่แล้วเด้อ " ชีวิตจริงยิ่งกว่าละคร" แวะมาเตือนทุกๆคน ย่านหลงเบิ่งกันซั่นดอกจร้า อิอิ ^__^

* fanmholum

20.20 นะครับ ลงเวลาผิด  ต้องดู 20.20 เด้อ

20.20 นะครับ ลงเวลาผิด  ต้องดู 20.20 เด้อ

อ๋อค่ะๆๆ ขอบคุณเด้อจร้าที่แจ้งบอกเวลาใหม่ เกือบๆๆ อิอิ ^__^

* bookung

ดูแล้วคับ

พี่พร

กะทีมงาน

สุดๆๆ

ไปเลยอ่ะคับ

เพิ่งเบิ่งย้อนหลังมาครับ...............

น่าเห็นใจอิหลี.............บ่ได้สวยหรูอย่างหน้าเวทีเลย......

น่ายกย่องอิหลี.........สำหรับลมหายใจ ที่มีไว้สืบสาน หมอลำให้คงอยู่คู่อีสานเฮา

ต่อไป.......

อยากให้คนที่มักก่อกวนหน้าเวที.ได้เบิ่งกันแล้วกะคงสิคิดได้..บ่น้อยกะหลายครับ..

เบิ่งแล้วจร้า น่าเห็นใจคณะหมอลำอีหลีน้อจร้า เพื่อความสุขของแฟนเพลง นอนกลางดินกินกลางทราย เบื้องหน้าสวมชุดเพชรมีราคา ร้องรำ เพื่อให้ผู้ชมได้ม่วนซื่นกัน แต่เบื้องหลังนั้นต้องลำบากกันหลายๆ ลูกอีสานที่ต้องดิ้นรนเพื่อครอบครัว วัยน้อยๆ ม.4 16 ปีหารายได้ส่อยครอบครัว ส่อยยาย ลำบากที่ต้องเจอกับฝน คั่นตกจนบ่ได้เล่น กะต้องจ่ายเงินให้กับลูกวงคือเก่า อันนี่เป็นสิ่งที่เสี่ยงหลายๆ แต่กะคือว่าน้อจร้า คันคนบ่ใจมักอีหลี คือสิสู้บ่ไหว คั่นคนมีใจมักทางสายนี้ สิให้ลำบากถ่อได๋ กะบ่ถอย วงหมอลำสิอยู่ได้กะย้อนแฟนเพลงให้กำลังใจและให้การสนับสนุนน้อจร้า...^___^

* songdtac

ยังไม่ได้ดุเลยครับ  เดี๋ยวกลับไปดุที่ห้องครับ  ..ที่บริษัทโดนบล๊อค ....

ขอบคุณครับ ผุที่นำข้อมูลมาเผยแพร่
เบิ่งแล้วฮู้สึกสะเทือนอารมณ์จั่งได๋บุ
แต่กะหั่งบ่ทอตอนหมอลำที่อยู่ในร้านอาหารอีสาน
ขอให้กะลังใจหมอลำซุคนครับผม

* บ่าวชายแดน

ขอบคุณครับ ผุที่นำข้อมูลมาเผยแพร่
เบิ่งแล้วฮู้สึกสะเทือนอารมณ์จั่งได๋บุ
แต่กะหั่งบ่ทอตอนหมอลำที่อยู่ในร้านอาหารอีสาน
ขอให้กะลังใจหมอลำซุคนครับผม

จี่งซี่..หล่ะครับ  อ้ายถึงบอกว่า ยามได๋ได้ยินเสียงลำเสียงแคน น้ำตา แตกซวดๆๆมา ..

ไม่ว่ารายการไหนที่นำชีวิตหมอลำมาออกอากาศหรือว่าหมอลำคณะไหนที่ผมมีโอกาสไปดูหลังเวที ก็ล้วนแล้วแต่ลำบากทั้งสิ้นครับเพราะเป็นอาชีพที่ไม่ได้ทำงานในเวลาปกติ เวลาพักก็ยังพักในที่ที่ลำบาก กลางคืนแสดงกันเหน็ดเหนื่อยแล้วยังต้องนอนบนรถบัสที่กำลังวิ่งอีก เวลารอทำการแสดงของตัวลำก็ใส่เสื้อผ้าหนาๆถ้าอากาศหนาวแต่พอออกหน้าเวทีต้องถอดออกสู้ลมหนาว แต่ที่ทำไปทั้งหมดก็เพราะมีใจรักและเพื่อความสุขของแฟนหมอลำ ขอเป็นกำลังใจให้ครับ

* songdtac

น่าสงสารหมอลำจริงๆๆๆครับ  เบื้องหลังบ่ได้ม่วนคือหน่าเวทีเลย 

Thailand travel guide