รับทำเว็บ สมุทรปราการ

ถึงเวลาเเล้ว มั้ง ที่ต้องปั้น พระเอก-นางเอก คู่ใหม่

• 7 ตอบ
  • 4933 อ่าน

ความคิดเห็นส่วนตัวนะคับ
ผมมองว่าคงถึงเวลาเเล้วที่พระเอก-นางเอกคู่ปัจจุบันต้องลดบทบาทลง หรือไม่ก็รับบทใหม่(พ่อ เเม่ พี่ ป้า น้า )
เนื่องด้วยกลาเวลาเปลี่ยนแปลงไป โลกหมุนไม่หยุดนิ่ง ด้วยวัย เเละเสียงร้อง
มันเริ่มไม่ให้กับการรับบทเดิมแล้วแล้วอ่ะ ถึงเวลาสักทีที่ต้องปั้น สร้างดาวรุ่งดวงใหม่ประดับวง

ฝากอีกเรื่องคับ พระเอก ถ้าจะปั้น กะอย่าให้เสียงลำแตกสาวหลายเด้อ มีหลายคนฝากมา

เป็นสไตน์ของแต่ล่ะวงเพิ่นค่อยปรับเปลี่ยนไปเรื่อยๆ

สมัครแน่ครับๆ

จ้างระเบียบ กะย้อนมักอ้ายเอ๊ะ อ้้ายเปีย ครับ
จ้าง รุ่งทิวา กะย้อนมัก 1 รุ่งทิวาครับ
จ้างรัตนศิลป์ฯ กะย้อนมัก เอื้อยเจี๊ยบ อ้ายยา แม่ใหญ่สำ กับลูกชาย เพิ่นลำครับ (โทษหลายๆ ครับ ผม จำ ซื่อ เจ้า บ่ ได้) (*-*)
ที่เหลือแล่วแต่ ผู้มัก เด้อครับเด้อ (*-*)

จ้างระเบียบ กะย้อนมักอ้ายเอ๊ะ อ้้ายเปีย ครับ
จ้าง รุ่งทิวา กะย้อนมัก 1 รุ่งทิวาครับ
จ้างรัตนศิลป์ฯ กะย้อนมัก เอื้อยเจี๊ยบ อ้ายยา แม่ใหญ่สำ กับลูกชาย เพิ่นลำครับ (โทษหลายๆ ครับ ผม จำ ซื่อ เจ้า บ่ ได้) (*-*)
ที่เหลือแล่วแต่ ผู้มัก เด้อครับเด้อ (*-*)
ผมไม่ได้บอกให้เขาเลิกลำนะครับ เเค่บอกว่า บางครั้งก็ควรลดบทบาทลงเเล้วไปเล่นตำแหน่งอื่นบ้าง
เปิดโอกาส หาศิลปินหน้าใหม่ๆ มาเล่นตำแหน่งนี้บ้าง
ก็เหมือนกับ ระเบียบ หรือคณะอื่นๆ ที่ด้วยอายุเขาก็ยอมที่จะสละบาทบาทตรงนี้เเล้วไปรับบทอื่น หรือไม่ก็ลดบาทบาทลงเหมือนพ่อเอ๊ะ

ผมไม่ได้บอกให้เขาเลิกลำนะครับ เเค่บอกว่า บางครั้งก็ควรลดบทบาทลงเเล้วไปเล่นตำแหน่งอื่นบ้าง
เปิดโอกาส หาศิลปินหน้าใหม่ๆ มาเล่นตำแหน่งนี้บ้าง
ก็เหมือนกับ ระเบียบ หรือคณะอื่นๆ ที่ด้วยอายุเขาก็ยอมที่จะสละบาทบาทตรงนี้เเล้วไปรับบทอื่น หรือไม่ก็ลดบาทบาทลงเหมือนพ่อเอ๊ะ

ครับผม (*-*)  ขออนุญาต เสนอแนะในมุมมองของผม   แหน่เด้อ ครับ เด้อ
หลายๆ วงปั้นผู้อื่น ลำเก่งแล่ว มีแฟนคลับแล่ว  คนจำได้แล่ว  กะหนีครับ
ขนาดลูกแท้แท้ ลูกเขยแท้แท้ ลูกใภ้แท้แท้ เมียแท้แท้ มื้อ สิ ยากมา  บ่ ออกร้อง   บ่ ออกลำให้กะหลายคน หลายวงครับ
อาศัยผู้อื่นเป็นหัวใจหลักของวง เป็น ความลำบากของหัวหน้าวง แน่นอนครับ (*-*)

หาคนมาลำแทนยากยุดอกครับ ผุยากกะแหม่นหัวหน้าวงเนาะ ถ้าผุใหญ่บ่พาเฮ็ด เด็กน้อยสิเล่นม้มงานบ่ละ 555

...