รับทำเว็บ สมุทรปราการ

++++++++++++++++++

• 24 ตอบ
  • 5108 อ่าน

++++++++++++++++++
« เมื่อ: กันยายน 09, 2009, 08:12:07 PM »
อยากทราบว่าใครอยากเป็นหมอลำนำข้อยน้อ
เบื่องานในกรุงเทพอยากไปอยู่บ้านแฮ้งแฮง
ขอเสียงแหน่ อยากอยู่เสียงอิสาน เป็นหางเครื่อง เป็นตัวตลก
อีหยังกะได้ มักเสียงอิสานแฮงอยากฮุ่ว่าไปอยู่ในนั่นแล้วสิเป็นจั่งได๋

คือ.........
ร้องเพลงไม่เก่งอ่ะ อยากให้เพื่อนๆช่วยทนฟังหน่อยอะได้ป่าว
อย่าลืมติชมด้วย เรารับได้เอาแบบตรงๆเลยนะ
ฮักมากส่ำได๋ สิขอไปให้ไกลส่ำนั่น

เจ็บที่เกิดจากคนฮักกัน ทรมานหัวใจเจียนตาย

ความหวังร่วงหล่น ก็เพราะอ้ายเป็นคนทำลาย

คนที่บ่มีความหมาย อยู่ต่อไปก็อายขายหน้า

อ้ายมาบอกลา พร้อมพาแฟนเกี่ยวแขนแจกซอง

ฮุ่บ่หนอใจทั้งสี่ห้อง ของน้องแหลกปานฟ้าผ่า

ฝันบ่ได้นอน ก้มหน้าฟังอ้ายถอนคำสัญญา

ขอโทษต่อดินต่อฟ้า ฮู่บ่ว่าน้องแทบขาดใจ....

*ซ้ำ.......วิมานความหลังถูกพังด้วยคำอำลา

ใช้กี่ล้านหยดน้ำตา ซ่อมแซมก็คงบ่ได้

รถบัสสีหม่น จอดรอคนที่สมควรไป

หยดน้ำแห่งความปราชัย ซึมผ่านหัวใจ ไหลรินออกมา

ทางเดินข้างหน้ามีขอบฟ้ามาเป็นพรมแดน

ลมหายใจ ไต่ความเจ็บแค้น

ออกมาพร้อมหยดน้ำตา

ผู้หญิงเจ็บหนักจากมือคนรักที่สุดบูชา

อยู่หรือไปก็ไม่มีค่า...เพราะเขา....

บอกลา.....เราแล้ว..
*ซ้ำ

[ไฟล์แนบถูกลบโดยผู้ดำเนินการ]

Re: อยากเป็นหมอลำ++++++ขอเสียงหน่อย........
« ตอบกลับ #1 เมื่อ: กันยายน 09, 2009, 09:17:25 PM »
ให้กำลังใจ

เอาใจช่วยครับ

Re: อยากเป็นหมอลำ++++++ขอเสียงหน่อย........
« ตอบกลับ #2 เมื่อ: กันยายน 09, 2009, 10:37:50 PM »
ร้องเพลงได้

ลำกะพอได้

เล่นดนตรีได้

แต่ว่า.....

เพิ่่นบ่ประกาศรับมัคร

เฮ้อ....

อยากลาออก

« ตอบกลับ #3 เมื่อ: กันยายน 10, 2009, 04:48:28 PM »
แฮ่ๆ

ไม่มีใครรวมหัวกะเราไปสมัครเลยเหรอ

ไปเป็นหางเครื่องกันดีกว่า

[ไฟล์แนบถูกลบโดยผู้ดำเนินการ]

Re: ++++ส่งออดิชั่นแล้ว....รอฟังผล......(อยากเป็นหมอลำค่ะ)
« ตอบกลับ #4 เมื่อ: กันยายน 13, 2009, 08:22:24 PM »
'งานหนักมากนะ....หน้าเวที กะหลังเวทีต่างกันมากนะ มันไม่ง่ายหรอก ทำมาแล้ว วงการมายาแท้ๆๆ

Re: ++++ส่งออดิชั่นแล้ว....รอฟังผล......(อยากเป็นหมอลำค่ะ)
« ตอบกลับ #5 เมื่อ: กันยายน 13, 2009, 11:21:28 PM »
งานที่ทำทุกวันนี้ไม่ได้ชอบ

และเหนื่อยกายเหนื่อยใจยิ่งกว่าค่ะ

แต่ถ้าไม่ไหว..........

จะมาเล่าให้ฟังใหม่ค่ะ

« ตอบกลับ #6 เมื่อ: กันยายน 15, 2009, 01:22:31 AM »
เป็นกำลังใจให้นะครับ

« ตอบกลับ #7 เมื่อ: กันยายน 16, 2009, 08:11:51 PM »
ขอขอบพระคุณเด้ออ้าย...ที่คอยเป็นกำลังใจ...โตนางน้องขอบคุณ.....พี่

บ่ว่าสิฮ้ายหรือดี...บัดห่าลำขออ้ายน้อง....ติชมได้บ่ว่ากัน....เอ้อ...เอ่อ...เอ๊อ....เอ้ย...นี่นา

ฮ่าๆๆๆๆขอบคุณค่า

« ตอบกลับ #8 เมื่อ: กันยายน 17, 2009, 06:12:02 PM »
http://www.siangesanfanclub.com/forum/showthread.php?t=2006
น้ำตาคลอ................ :'(

« ตอบกลับ #9 เมื่อ: กันยายน 17, 2009, 06:13:31 PM »
เอื้อย...ดังแล้วจอยขอลายเซนต์แน้เด้อ

สิเอาไปอวดหมู่  >:( >:( >:(

« ตอบกลับ #10 เมื่อ: กันยายน 17, 2009, 07:17:10 PM »
เป็นกำลังใจให้คือกันเด้อจร้า...
คนผู้ดี มีความสามารถแบบนี้ อนาคตไกล
ทำตามฝันให้ได้เด้อ
ไปอยู่วงได๋กะส่งข่าวแหน่
ปอจะตามไปเป็นแฟนเพลงให้จร้า อิอิ

« ตอบกลับ #11 เมื่อ: กันยายน 17, 2009, 10:40:00 PM »
เป็นกำลังใจให้คือกันเด้อจร้า...
คนผู้ดี มีความสามารถแบบนี้ อนาคตไกล
ทำตามฝันให้ได้เด้อ
ไปอยู่วงได๋กะส่งข่าวแหน่
ปอจะตามไปเป็นแฟนเพลงให้จร้า อิอิ

จ้า.........

รอก่อนตอนนี้ยังไม่พร้อม

ขอเคลียร์ทุกอย่างในเมืองกรุงก่อน

อย่าลืมแล่นนำกันเด้อ...อ้าย

« ตอบกลับ #12 เมื่อ: กันยายน 18, 2009, 11:23:36 AM »
เอื้อย...ดังแล้วจอยขอลายเซนต์แน้เด้อ

สิเอาไปอวดหมู่  >:( >:( >:(
ถ่าจักบึดเด้ออิหล่าาาาา

สิได้ม่วนหน้าฮ่าน

คริคริ..

คุณกุ้งจ๋า การทำงานอาจมีเหนื่อยกาย เหนื่อยใจบ้างแหล่ะจ๊ะ หลาย ๆ คนก็คงรู้สึกคล้าย ๆ กับคุณ เราเองก็เหมือนกัน
ถ้าทำแล้วไม่สบายใจก็ลองพิจารณาดูแล้วกันนะคะ ไม่ว่าจะทำอะไรก็ขอเป็นกำลังใจให้นะคะ ในฐานะคนทำงานเหมือนกันเนอะ  :D

คุณกุ้งจ๋า การทำงานอาจมีเหนื่อยกาย เหนื่อยใจบ้างแหล่ะจ๊ะ หลาย ๆ คนก็คงรู้สึกคล้าย ๆ กับคุณ เราเองก็เหมือนกัน
ถ้าทำแล้วไม่สบายใจก็ลองพิจารณาดูแล้วกันนะคะ ไม่ว่าจะทำอะไรก็ขอเป็นกำลังใจให้นะคะ ในฐานะคนทำงานเหมือนกันเนอะ  :D

ให้กำลังใจนะคับ

สู้ต่อไปเด้อ

ขอบคุณที่ให้กำลังใจนะคะ

และขอบคุณทุกคนที่เข้าใจค่ะ

รักทุกคนจังเลย

ถ้าทำแล้วไม่สบายใจก็ลองพิจารณาดูแล้วกันนะคะ ไม่ว่าจะทำอะไรก็ขอเป็นกำลังใจให้นะคะ ในฐานะคนทำงานเหมือนกันเนอะ  :D

ให้กำลังใจนะคับ

สู้ต่อไปเด้อ
ให้รางวัล........กำลังใจดีเด่น
เอาลายเซ็นไปเลย..........
อัพรูปเองนะ
copyรูปได้เลยเราอนุญาต

น้องสาวคนนี้ก้อขอเป็นกำลังใจให้พี่ด้วยคนล่ะกัน
น้องก้อมีความฝันเหมือนกับพี่ละค่ะ แต่ตอนนี้น้องยังทำตามความฝันของตัวเองไม่ได้
ต้องทำตามความฝันของพ่อกับแม่ก่อนค่ะ

ถึงเรามารู้ตัวอีกครั้งหนึ่งมันอาจสายไปบ้างแต่ก้อขอทำเพื่อคนที่เรารักและเขาก้อรักเราก่อนถึงจะได้ทำให้สิ่งที่ตนเองรักและเป็นตัวเองมากที่สุด
[/size][/size][/size]

น้องสาวคนนี้ก้อขอเป็นกำลังใจให้พี่ด้วยคนล่ะกัน
น้องก้อมีความฝันเหมือนกับพี่ละค่ะ แต่ตอนนี้น้องยังทำตามความฝันของตัวเองไม่ได้
ต้องทำตามความฝันของพ่อกับแม่ก่อนค่ะ

ถึงเรามารู้ตัวอีกครั้งหนึ่งมันอาจสายไปบ้างแต่ก้อขอทำเพื่อคนที่เรารักและเขาก้อรักเราก่อนถึงจะได้ทำให้สิ่งที่ตนเองรักและเป็นตัวเองมากที่สุด
ถึกต้องเด้อน้องหล่า.....พ่อกับแม่สำคัญที่สุด

* 69club

มาคือกันแท้น้อบัดนี้หน้อ  สาว K00NG 

สาวขี้ดื้อ ณ ภูเขียว กะจบ เอก อุตสาหกรรมท่องเที่ยวมาคือกัน

เฮ็ดงาน ด้าน ข้าทาสรับ ใช้ นี้มาแต่ สมัย เรียน เบื่อแฮงหลาย กับอาชีพการก้มหัวน้อมรับหนิ แต่จักสิเฮ้ดจั่งใด๋ได้

เรียนมาแล้วถอยกลับกะบ่ได้ กะเลย เรียนให่จบ จบไป สิบ่ได้มีปัญหา

เรียนมา กะได้มาแต่ วุฒิ สายงานกะบ่ตรงดอก  ซังงานสอน บัดได้มาสอน พะนะ งึด บ่มีคำบรรยาย

กะว่าสิกลับเมือ ไปอยู่บ้านอยู่  รอโบนัส ปีนี้ก่อน  บ่เกิน เมษา  รับรองว่าได้ไปเป็นสาวไทบ้านแล้ว

เป็นกำลังให้สาว K00NG  เดินตามความฝันไปให่ได้เด้อคร๊า  สู้เด้อ K00NG  เด้อ

มาคือกันแท้น้อบัดนี้หน้อ  สาว K00NG 

สาวขี้ดื้อ ณ ภูเขียว กะจบ เอก อุตสาหกรรมท่องเที่ยวมาคือกัน

เฮ็ดงาน ด้าน ข้าทาสรับ ใช้ นี้มาแต่ สมัย เรียน เบื่อแฮงหลาย กับอาชีพการก้มหัวน้อมรับหนิ แต่จักสิเฮ้ดจั่งใด๋ได้

เรียนมาแล้วถอยกลับกะบ่ได้ กะเลย เรียนให่จบ จบไป สิบ่ได้มีปัญหา

เรียนมา กะได้มาแต่ วุฒิ สายงานกะบ่ตรงดอก  ซังงานสอน บัดได้มาสอน พะนะ งึด บ่มีคำบรรยาย

กะว่าสิกลับเมือ ไปอยู่บ้านอยู่  รอโบนัส ปีนี้ก่อน  บ่เกิน เมษา  รับรองว่าได้ไปเป็นสาวไทบ้านแล้ว

เป็นกำลังให้สาว K00NG  เดินตามความฝันไปให่ได้เด้อคร๊า  สู้เด้อ K00NG  เด้อ

แม่นล่ะจ้ะ..........งานบริการต้องสัมผันนะถึงจะเข้าใจ
โหจกโหลกฟ้านี้บ่มีไผเข้าใจเฮาได้ดีส่ำโตเฮาเองดอกเด้อพี่น้องเอย
ฮักเฮาฮุ้จัก........ซังเฮาฮุ้จัก...........ทุกอย่างขึ้นอยู่กับโตเฮาเอง
ขอบคุณเด้อสาวขี้ดื้อที่เข้าใจเฮา..........และขอบคุณทุกๆคนที่เป็นกำลังแรงใจ........
ขอบคุณจากใจจริง.......
"จะเหนื่อยจะหนักเพื่อสิ่งที่เรารักขอลุยเต็มที่..........เมื่อถึงเวลาที่คิดว่ามันไม่ไหวเหนื่อยเต็มที........
ค่อยหาเส้นทางใหม่ที่คิดว่าดี................เพื่อความก้าวหน้าของชีวิตเรา........."

เป็นความฝันจริงๆค่ะ

บรรยากาศเงียบเหงาแท้

หนีไปเบิ่งหมอลำกันเบิดละบ้อ

บ่ถ่ากันเลย

สู้ต่อไป คั่นดังแล้วอย่าลืมกันเด้อครับ

สู้ต่อไป คั่นดังแล้วอย่าลืมกันเด้อครับ

จ้า..........
ว่าจะหาเงินไปให้แม่ผ่าตัดประดูก

คิดว่าเป็นหมอลำนำเสียงอิสานสิคือเพราะเลาให้เบิกงวดเดียว
ถ้าเก็บเองคือสิบ่เหลือ อิอิ