รับทำเว็บ สมุทรปราการ

29 ธันวาคม 2555 หนึ่ง รุ่งทิวาอำนวยศิลป์ แสดงที่ งานกาชาด จ.นครราชสีมา

• 13 ตอบ
  • 3368 อ่าน

29 ธันวาคม 2555 หนึ่ง รุ่งทิวาอำนวยศิลป์ แสดงที่ งานกาชาด จ.นครราชสีมา
มาม่วนนำกันเด้อ

รุ่งทิวางานกาชาดโคราชบ่พลาดแน่ เพราะว่าผมกะพักอยู่โคราชคือกัน
แต่เรื่องความม่วนอาจสิบ่คาดหวังหยังหลายเพราะว่าเห็นทุกปีที่ผ่านมาเค้าให้หมอลำเล่นเวทีกลาง
และใช้เครื่องเสียงของเวทีกลาง ปีนี้ก็อาจจะคือทุกๆปี แต่จังได๋กะสิไปเบิ่ง ชาวเว็บคันพ้อกันกะทักแน่เด้อ :m172: :m004:

รุ่งทิวางานกาชาดโคราชบ่พลาดแน่ เพราะว่าผมกะพักอยู่โคราชคือกัน
แต่เรื่องความม่วนอาจสิบ่คาดหวังหยังหลายเพราะว่าเห็นทุกปีที่ผ่านมาเค้าให้หมอลำเล่นเวทีกลาง
และใช้เครื่องเสียงของเวทีกลาง ปีนี้ก็อาจจะคือทุกๆปี แต่จังได๋กะสิไปเบิ่ง ชาวเว็บคันพ้อกันกะทักแน่เด้อ :m172: :m004:
ไปคือกัน นานๆสิมีหมอลำมาเล่นในเมืองโคราช ให่เบิ่ง

จั้งได๋กะถ่ายรุปมาเบิ่งเเน่เด้อครับ

ผมกะบ่เข้าใจเล่นเวทีกลางมัน บ่แซ่บป่านได๋บ่ได้อรรถรส ปีได่กะปีนั้นบ่ว่าสิเป็นคณะได๋งานกาชาดโคราชทุกปีผมละเว็ง แต่จั่งได๋กะสิไปให้กำลังใจคือเก่าครับ

ทุกปี หมอลำเล่นซอดแจ้งบ่ หรือว่าถึงตีใด๋

ทุกปี หมอลำเล่นซอดแจ้งบ่ หรือว่าถึงตีใด๋

เล่นบ่อซอดแจ้งดอก
เล่นจาก หกโมง ทุ่มนึง ถึงเที่ยงคืนนี้ละมั้ง

หมอลำงานกาชาดโคราช หรืองาน ย่าโม บ่แตกต่างกันกับหมอลำที่เล่นใน กทม คับ เล่น ทุ่มนึง ถึง บ่เกินเที่ยงคืนครึ่ง ใช้เวทีกลางแสดงบ่เต็มที่ปานได๋ ที่สำคัญสุดยอดแห่งความแคบ   :m142:

เล่นสามทุ่ม ถึงประมานเที่ยงคืนกว่าๆ ลำได้สักฉากนึง แล้วก้เต้ยลา..ใช้เวทีกลาง สถานที่แคบจริงอะไรจริงคับ

แสดงจากสองทุ่มถึงห้าทุ่มครึ่ง
การแสดงถือว่าผ่าน.ถึงแม้จะไม่ได้ลงชุดเต็ม

เมื่อคืนเล่นดีแฮงครับขนาดบ่เต็มที่ปานได๋ผ่านมากมายชุดกะงามบ่เยอะเกินไปตลกกะม่วนครับ เสียดายแคบคักอีหลีสถานที่และเวทีกลาง ม่วนครับ

...