รับทำเว็บ สมุทรปราการ

"เพลงแอบคอย" ต้นฉบับแม่นกน้อย อุไรพร : ต่าย อรทัย ร้องใหม่ตามฮอยอิสาน

• 3 ตอบ
  • 4927 อ่าน

เพลงแอบคอย ต้นฉบับแม่นกน้อย อุไรพร ร้องไว้  แล้ว พี่ต่าย อรทัย มาขับร้องใหม่ ในอัลบั้มตามฮอยอิสาน มีความแตกต่างกันอย่างไร

เอกลักษณ์ไผมันเลยล่ะครับ แม่นกเสียงใส กังวาล ต่าย เสียงมีเอกลักษณ์ลูกคอ แต่กะม่วนทั้ง 2 คนเด้อ  .คหสต

เอกลักษณ์ไผมันเลยล่ะครับ แม่นกเสียงใส กังวาล ต่าย เสียงมีเอกลักษณ์ลูกคอ แต่กะม่วนทั้ง 2 คนเด้อ  .คหสต
แม่นครับ แม่นกน้อยร้องไว้ดีคัก แต่น้องต่าย อรทัย เพิ่นกะร้องได้แบบสไตล์เพิ่น แล้วแต่ว่าไผสิมักแบบได๋ อันนี่กะมักไผมักเฮาเน๊าะ สิเอาผู้ได๋เป็นแบบเสียง เวลาเอาไปร้อง กะอยู่กับเสียงเฮานั่นหล่ะ

ม่วนคนละแบบคับ  ต่างวาระ ต่างเวลา  ต่างโอกาส  ผู้ขับขาน  ดนตรีกะต่างกัน
สำหรับผม  ชอบทั้งสองคนคับ  เพราะเป็นนักร้องในดวงใจ

...