รับทำเว็บ สมุทรปราการ

ลำเรื่องเก่าๆของฟ้าสีครามผมได้ยินชื่อผู้แต่งกลอนลำคือ "เซียงคำพา ผยาย่อย" อยากฮู้ว่าตอนนี้เพิ่นเป็นอ

• 1 ตอบ
  • 3337 อ่าน

ผู้ได๋ที่อยู่ในบอร์ดนี่ฮู้เรื่องช่วยตอบแนครับ อยากฮู้จักเพิ่นครับ ศรัทธาในความสามารถการแต่งกลอน กลอนลำม่วนหล
หละกะ ตอนนี้ไผ๋เป็นครูผู้แต่งกลอนครับ

ผู้ได๋ที่อยู่ในบอร์ดนี่ฮู้เรื่องช่วยตอบแนครับ อยากฮู้จักเพิ่นครับ ศรัทธาในความสามารถการแต่งกลอน กลอนลำม่วนหล
หละกะ ตอนนี้ไผ๋เป็นครูผู้แต่งกลอนครับ

คุณพ่อเซียงคำภา บ่แม่นติคับ มักคือกัน ลำทำนองนี้มักหลาย

...