รับทำเว็บ สมุทรปราการ

แฟนคลับนางเอก **ลำเภา ตะลุวัน** แห่งคณะหนึ่ง รุ่งทิวาอำนวยศิลป์ ขอเชิญทางนี้ครับ

• 64 ตอบ
  • 37421 อ่าน

@  อ.ทรายมูล  จ.ยโสธร
ปีนี้ เพิ่นร้องเพลงอิหยังน้อ ของนักร้องท่านได๋ น้อ

แฟนคลับนางเอกเสียงเข้าขี้ฟ้า  *** ลำเภา  ตะลุวัน ***
แห่งคณะหนึ่ง รุ่งทิวาอำนวยศิลป์ ขอเชิญทางนี้
ปีนี้ บ้านหนองแวง บุญหลวงปู่ ได้ คำผุน แต่เจอกันแน่ วันที่ 18 มกราคม มัญจาคีรี กับงานกล้วยไม้ ณ ที่ว่าการ
ว่าดี ๆๆๆ ละถามความจริงอีกสักครั้ง เขามาในฐานะหยัง บอกทางน้องให้ฮู้แน อ้ายคือคอยดูแลคอยเทคแคร์อยู่สู่มื้อ
บ่สนน้องผู้อยู่นำ ถามยามได๋อ้ายกะเทียวตอกย้ำ ว่าเขาแค่เป็นหมู่กันแต่น้องเบิ่งความสัมพันธ์ คือสวนทางแท้น้ออ้าย
ขอเชิญร่วมพูดคุย แสดงความคิดเห็น โพสรูปพี่เภา

และฝากข้อความไปยังพี่เภา ขอเชิญฝากกระทู้นี้ได้เลยนะครับ

ป้าด ฉายา เรา มาลื่น แท้ เสียงเข้าขี้ฟ้า อีหลี มักหลาย

จั่งแม่นเสียงเพิ่นดีเนาะ ลำเรื่อง หมากพร้าวหล่นแซง หมากแตงหล่นค้าง  มักหลาย
ช่วงตอนเพิ่นโศกพ่อเพิ่นไล่หนีตาอิตนนิ ฟังแล้วน้ำตาใหลนำ
ตอนเต้ยเพลง แฟนเก่าสารคาม แฮงม่วนแฮง อิ อิ
 :m024: :m057:

นำแหน่จั๊กคนครับ :m135: :m135: :m135:

เอ๊าๆๆ..คือมาใกล้ชิดพี่สาว นู๋ แท้ ตาซังเอานิ

เว้าเล่นซื่อๆ อย่าเคียดเด้ออ้าย อิ อิ

ผมว่าพี่ลำเภา บางมุมหน้าคล้ายๆหรือเหมือนกับ อรวี สัจจานนท์ นะว่ามะ๊

พี่เภาลำ ฉาก 2-2  ตอนพ่อไหล่หนี

หันใจลงบ่อิ่มท้อง..  มองหันพ่อผู้คอยไข
ปานดวงใจสิพังหลุด..  คิดบ่ทันสิฝันร้าย
ตีความหมายคือโสถิ่ม..  น้ำตาหลั่งไหลริน
แม่นอดกลั้น..  ห้ามบ่อยู่
ฝนนางเอ้ย..  พอปานวัวหลงหมู่
แกมในฝูงเพิ่นบ่ป้อง..  เป็นโต๋บ่งเพิ่นไล่หนี
ซาตากรรมพ่อเป็นคนบ่งซี้..  คงถึงที่อวสาน
พ่อนางเอ้ย.. ขันสมมาขอปลดกรรม ลูกล่วงคุณทั้งสองเจ้า
อย่าเป็นเงาทวงความชั่ว อย่าเป็นบาปติดตัว.. กรรมใด๋ชั่วอย่าสาปแซ่ง
แม่นางเอ้ย..  รับเอาขันที่ลูกแต่ง
ขอสมมาพ่อแม่เจ้า..  อภัยให้ลูกแน่เด้อ

กลอนลำนี้ เพิ่นลำเรื่องอิหยังน้อจ้า

พี่เภาลำ ฉาก 2-2  ตอนพ่อไหล่หนี

หันใจลงบ่อิ่มท้อง..  มองหันพ่อผู้คอยไข
ปานดวงใจสิพังหลุด..  คิดบ่ทันสิฝันร้าย
ตีความหมายคือโสถิ่ม..  น้ำตาหลั่งไหลริน
แม่นอดกลั้น..  ห้ามบ่อยู่
ฝนนางเอ้ย..  พอปานวัวหลงหมู่
แกมในฝูงเพิ่นบ่ป้อง..  เป็นโต๋บ่งเพิ่นไล่หนี
ซาตากรรมพ่อเป็นคนบ่งซี้..  คงถึงที่อวสาน
พ่อนางเอ้ย.. ขันสมมาขอปลดกรรม ลูกล่วงคุณทั้งสองเจ้า
อย่าเป็นเงาทวงความชั่ว อย่าเป็นบาปติดตัว.. กรรมใด๋ชั่วอย่าสาปแซ่ง
แม่นางเอ้ย..  รับเอาขันที่ลูกแต่ง
ขอสมมาพ่อแม่เจ้า..  อภัยให้ลูกแน่เด้อ

กลอนลำนี้ เพิ่นลำเรื่องอิหยังน้อจ้า

หมากพร้าวหล่นแซง หมากแตงหล่นค้าง.. ครับผม

นางเอก ลำเภา ตะลุวัน

ขอขอบคุณน้องสันต์หลายเด้อครับ.. พี่เภาถามหาน้องสันต์อยู่เด้อ

เลยบอกเพิ่นว่า  คายากติดเรียนอยู่ บ่ค่อยได้มาครับ

คันว่างๆ กะโทรไปเล่นนำเราแนเด้อครับ

ครับผม ขั้นว่างๆ สิโทรไปเล่นนำเพิ่นยุดอก ครับ

พี่สาวคนนี้เป็นกันเองที่สุดเลย ครับ

แล้วกะบ่เคยลืมกันนำ ดีใจ ครับ

ฝากบอกเพิ่นแหนเด้อจ้า ว่า มาคือเสียงดีแท้ สะออนเสียงเพิ่นหลายค่าๆๆๆๆๆๆฟฟฟฟ

เป็นแรงใจและกะเป็นกำลังใจให้เพิ่นนำเด้อ

:m004: :m004: :m004:
 :m016: :m016: :m016:

...