รับทำเว็บ สมุทรปราการ

แฟนคลับนางเอก **ลำเภา ตะลุวัน** แห่งคณะหนึ่ง รุ่งทิวาอำนวยศิลป์ ขอเชิญทางนี้ครับ

• 64 ตอบ
  • 37906 อ่าน

แฟนคลับนางเอกเสียงเข้าขี้ฟ้า  *** ลำเภา  ตะลุวัน ***

แห่งคณะหนึ่ง รุ่งทิวาอำนวยศิลป์ ขอเชิญทางนี้

ขอเชิญร่วมพูดคุย แสดงความคิดเห็น โพสรูปพี่เภา

และฝากข้อความไปยังพี่เภา ขอเชิญฝากกระทู้นี้ได้เลยนะครับ

แฟนคลับนางเอกเสียงเข้าขี้ฟ้า  *** ลำเภา  ตะลุวัน ***

แห่งคณะหนึ่ง รุ่งทิวาอำนวยศิลป์ ขอเชิญทางนี้

ขอเชิญร่วมพูดคุย แสดงความคิดเห็น โพสรูปพี่เภา

และฝากข้อความไปยังพี่เภา ขอเชิญฝากกระทู้นี้ได้เลยนะครับ

กลอนลำที่กินใจ.. ฟังแล้วเสียงดีขนาดครับ.. มักๆๆ

หันใจลง.. ใจหลุดลงกองอยู่พื้น ยามฮู้ข่าวเขามาไข
ปานดวงใจสิวายลง.. ได้นั่งงงอยู่คือบ้า
อ้ายรันเอ้ย.. เหลือแฮงหมายมาเห็นหน้า
หอบท้องหย่างยามมาหา.. มาถึงแล้วบ่เห็นพี่
อกโต๋เอ้ย..  กลับได้ข่าวทางบ่ดี 
พี่ไปมีผู้ใหม่ซ้อน.. เลยลืมน้องผู้อยู่คอย
คำสัญญาหวานดั่งอ้อย.. อ้ายซั่งปล่อยให้มันศูนย์
หมดความหวังแล้วทางฉัน.. นั่งทรุดลงตาลอยฟ้า
หันหาทางกลับคืนบ้าน.. นี่จะแม่นเวรกรรมฉัน
อยากลงม้วน.. เกิดชาติใหม่
ลูกในครรภ์.. ลูกในครรภ์เจ้าความใหญ่ คงอับอายให้เพิ่นท้วง
มองเห็นหน้าพ่อบ่มี.. ฮือๆๆๆ  ลูกแม่เอ้ย

มาเป็นกำลังใจให้ มักหลายเป้นอีกคนหนึ่งที่ชอบน้ำเสียงสำเนียงการลำ

พี่ต้าร์ นางเอกเสียงเข้าขี้ฟ้าหมายความว่าจั่งใด๋ แปลให้น้องฟังแหน่เด้อ

ป้าดๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆ เลิศๆๆค่ะ พี่สันต์ ขาๆๆ แบบนี้แหละคือคนดูแล แน่แหมะค่ะ
อิๆๆๆ

ป้าดๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆ เลิศๆๆค่ะ พี่สันต์ ขาๆๆ แบบนี้แหละคือคนดูแล แน่แหมะค่ะ
อิๆๆๆ

ครับผม ขั้นมีเวลาบ่ยากดอก ครับ

จัดให้ จัดเต็มเลย คร้าบบบ

ขออวยพรให้ทางอ้าย ยามไปลำทางไกล
ซุมภัยร้ายให้หนีห่าง พ้อขุมคำทุกบาดย่าง
ทำแนวได๋ได้ค่าล้น อย่าซนพ้อพวกหมู่มาร
น้องคอยอยู่บ้านสิตั้งต่อรอวันกลับ นอนตาหลับกะยังฝัน
สิส่งใจไปถึงอ้าย วันคืนกลายยังคงที่ แม่นสินานเป็นปี
ใจดวงนี้สิคือเก่า เก๊ะก๊ะเอ้ยตายสิบหนร้อยเล่า
ปรารถนาห่วมแต่อ้าย ทางเจ้าอย่าห่วงเลยๆๆๆๆๆๆๆๆ

บู้ย.. อ้านรัญเอ้ย กลอนลำเพิ่นว่าจั่งซั้นเด้หล่ะพี่เษม

คือเปลี่ยนเป็น.. เก๊ะก๊ะเอ้ย  น้อบาดเนี่ย เจ้าฟังลำเรื่องได๋นี่

นางเอก ลำเภา ตะลุวัน

ขอขอบคุณน้องสันต์หลายเด้อครับ.. พี่เภาถามหาน้องสันต์อยู่เด้อ

เลยบอกเพิ่นว่า  คายากติดเรียนอยู่ บ่ค่อยได้มาครับ

คันว่างๆ กะโทรไปเล่นนำเราแนเด้อครับ

นางเอก ลำเภา ตะลุวัน

ขอขอบคุณน้องสันต์หลายเด้อครับ.. พี่เภาถามหาน้องสันต์อยู่เด้อ

เลยบอกเพิ่นว่า  คายากติดเรียนอยู่ บ่ค่อยได้มาครับ

คันว่างๆ กะโทรไปเล่นนำเราแนเด้อครับ

ครับผม ขั้นว่างๆ สิโทรไปเล่นนำเพิ่นยุดอก ครับ

พี่สาวคนนี้เป็นกันเองที่สุดเลย ครับ

แล้วกะบ่เคยลืมกันนำ ดีใจ ครับ

พี่เภาลำ ฉาก 2-1 ท้องแล้ว

วจีกรรม มโนกรรม นำจ่องท่วง.. เป็นบ่วงลาให้ทรงเหงา
บ่เบาบางเลยทางอุ..  แห่งนับวันทวีกลุ้ม
มรสุมยังซาได้ นี่แม่นมรสุมใจ..  หลายวันเพิ่มแห่งหนักหน่วง
พออยากเป็นบ้าป่วง..  จรัญเอ้ย  ฮู้บ่อ้ายว่าทางน้องนี้ทุกข์ใจ
ข้าวน้ำกินกินบ่ได้..  กายเหลืองหล่ายคนมอง
สองสามเดือนแต่ชายหนี..  พี่คงบ่หวนพ้อ
ผู้ทนรออยู่ทางบ้าน ปานนักโทษรอประหาร..  มารดาฮู้คงเป็นเรื่อง
บ่กล้าหย่างไปทางได๋..  เกิดอาการแพ้ท้อง
เลยอักลี้แม่นอยู่เฮือน..  ฮือๆๆๆ นี่น้อ

โศกดีขนาดเลยครับ..

พี่เภาลำ ฉาก 2-2  ตอนพ่อไหล่หนี

หันใจลงบ่อิ่มท้อง..  มองหันพ่อผู้คอยไข
ปานดวงใจสิพังหลุด..  คิดบ่ทันสิฝันร้าย
ตีความหมายคือโสถิ่ม..  น้ำตาหลั่งไหลริน
แม่นอดกลั้น..  ห้ามบ่อยู่
ฝนนางเอ้ย..  พอปานวัวหลงหมู่
แกมในฝูงเพิ่นบ่ป้อง..  เป็นโต๋บ่งเพิ่นไล่หนี
ซาตากรรมพ่อเป็นคนบ่งซี้..  คงถึงที่อวสาน
พ่อนางเอ้ย.. ขันสมมาขอปลดกรรม ลูกล่วงคุณทั้งสองเจ้า
อย่าเป็นเงาทวงความชั่ว อย่าเป็นบาปติดตัว.. กรรมใด๋ชั่วอย่าสาปแซ่ง
แม่นางเอ้ย..  รับเอาขันที่ลูกแต่ง
ขอสมมาพ่อแม่เจ้า..  อภัยให้ลูกแน่เด้อ

มักเวลาเพิ่นลำหลาย เสียเพิ่นดีคัก

ขออวยพรให้ทางอ้าย ยามไปลำทางไกล
ซุมภัยร้ายให้หนีห่าง พ้อขุมคำทุกบาดย่าง
ทำแนวได๋ได้ค่าล้น อย่าซนพ้อพวกหมู่มาร
น้องคอยอยู่บ้านสิตั้งต่อรอวันกลับ นอนตาหลับกะยังฝัน
สิส่งใจไปถึงอ้าย วันคืนกลายยังคงที่ แม่นสินานเป็นปี
ใจดวงนี้สิคือเก่า เก๊ะก๊ะเอ้ยตายสิบหนร้อยเล่า
ปรารถนาห่วมแต่อ้าย ทางเจ้าอย่าห่วงเลยๆๆๆๆๆๆๆๆ

บู้ย.. อ้านรัญเอ้ย กลอนลำเพิ่นว่าจั่งซั้นเด้หล่ะพี่เษม

คือเปลี่ยนเป็น.. เก๊ะก๊ะเอ้ย  น้อบาดเนี่ย เจ้าฟังลำเรื่องได๋นี่

หลงๆๆๆๆๆพอดี คุยทอสับกับ เก๊ะก๊ะ  กะเลยหลง

หันมาเบิ่งอีกเทือ  ตายห่ากะเทยเฒ่า

กระทู้  ยายเภา  บ่แม่น  กระทู้เก๊ะก๊ะ  ซวยเลย 

อิอิอิอิอิ

สุดยอดเรยจร้า พี่เษมกลอนลำเจ้า ฟังลำเรื่องได๋น้อนิมื้อหลังชวนน้องไปฟังนำเเนเด้อจร้า......อิอิ

หลงๆๆๆๆๆพอดี คุยทอสับกับ เก๊ะก๊ะ  กะเลยหลง

หันมาเบิ่งอีกเทือ  ตายห่ากะเทยเฒ่า

กระทู้  ยายเภา  บ่แม่น  กระทู้เก๊ะก๊ะ  ซวยเลย 

อิอิอิอิอิ

สุดยอดเรยจร้า พี่เษมกลอนลำเจ้า ฟังลำเรื่องได๋น้อนิมื้อหลังชวนน้องไปฟังนำเเนเด้อจร้า......อิอิ

ลำเรื่อง "ผู้สาวเฒ่า กับ บ่าวนักดนตรี" 

จร้าๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆ

มีอัดไว้บ่พี่เษมลำเรื่องนี้เป็นตะเบิ่งแท้

อิอิอิอิอิ

ลำเรื่อง "ผู้สาวเฒ่า กับ บ่าวนักดนตรี" 

จร้าๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆ

เป็นตาม่วนน้อจร้าเรื่องนิ คั่นสิจ้างสิท้อได๋น้อเรื่องนิ พะนะ สิจ้างเอาเเต่สองคนนิฃล่ะมาลำคือสิม่วนคักว่ะ อิอิเเหมนบ่จร้า

มาเป็นกำลังใจให้ มักหลายเป้นอีกคนหนึ่งที่ชอบน้ำเสียงสำเนียงการลำ

พี่ต้าร์ นางเอกเสียงเข้าขี้ฟ้าหมายความว่าจั่งใด๋ แปลให้น้องฟังแหน่เด้อ

ลองฟังเสียงเอาครับ เสียงเข้าขี้ฟ้า.. เป็นจั่งซี้ครับพี่กะอธิบายบ่ถึก

http://www.4shared.com/mp3/4ZdVMBaK/__2012__03-01.html

:m033: :m033: :m033:
ปลื้มพี่เภาหล้าย....หลายยยยย
น่ารักเป็นกันเองสุดๆ

:m207: :m207: :m207:

รูปนี้ที่บ้านหนองใหญ่ ต.โพธิ์ไชย  อ.โคกโพธิ์ไชย  จ.ขอนแก่น
มื้อนั่นฝนตกเบิดคืน  แต่หมอลำกะสู้บักคักจร้าาาาาาาาาาา

:m015:  :m015: :m015:

คนเบิ่งกะสู้จนซอดแจ้ง
ม่วนฮ้ายยยยยยยยยยยยยยยยยยยยยยย
พี่เภากะบ่ถอยเด้อจร้าาาาาาาาาาาาาาาาาาาาาา

พี่เภาลำ ฉาก 1-2 (พระเอกกับนางเอกจีบกัน)

หล้านางเอ้ย อ้ายจรัญอยากสี่... บอกเรื่องฮ้อน เมื่ออื่นบ่เห็นกันแล้วเด้นาง
พี่สิไปทำงานบ่ได้คืนมาบ้าน  พ่อเพิ่นยืมเงินเบี้ย  บ่มีคืนเจ้าหนี้ไล่
การเรียนขอจบไว้  ยามจบหนี้จั่งสิมา

หัวใจหลุดอ่อนหล้ายามฮู้ข่าวเขามาไข  ใสเริงๆ พลัดชุ่นมัวสลัวกึ้ง
จนหลงซึมหันมองหน้า ยามพี่หนีไกลตา  กลัวความเว้าสิเป็นอื่น
เคยบอกฮักย้านหลงลืม  ยามไปพ้อผู้ใหม่หน้า  ฝนคงบ้าได้นั่งซึม

หล้านางเอ้ย.. เมื้อได๋ฟ้ามืดครึ้ม  อ้ายแห่งตรึมคนึงหา
คำสัญญาสัมพันธ์รัก  พี่จรัญรับรองได้ 
ขอแต่ใจของน้อง  ผู้ครองคอยอย่าได้เปลี่ยน
ปีและเดือนยังอยู่ได้  ไปมีซู้ผู้ใหม่แทน 
ให้นางหนักหน่วงแน่น  คือแผ่นศิลาหิน  เลิงๆเย็นอย่าได้มีซุ้มฮ้อน

ขออวยพรให้ทางอ้าย  ยามไปอยู่ทางไกล ซุ้มภัยร้ายให้หนีห่าง  พ้อขุมคำทุกบากย่าง
ทำแนวได๋ได้ค่าล้น  อย่าซนพ้อพวกหมู่มาร  น้องผู้คอยอยู่บ้าน  สิตั้งรอวันกลับ 
นอนตาหลับกะยังฝัน สิส่งใจไปถึงอ้าย  วันคืนกายยังคงที่  แม่นสินานเป็นปี ใจดวงนี้สิคือเก่า
จรัญเอ้ย.. ตายสิบหนร้อยเหล่า  ปราถนาห่วงแต่อ้าย  ทางเจ้าอย่าห่วงเด้อ ฮือๆๆๆ.. พี่เอ้ย

พี่เภาลำ ฉาก 4-1  ตอนเลี้ยงลูกจนใหญ่

สิบกว่าปีที่ห่างบ้าน..  ลูกซายใหญ่ความไทรหนา
แต่เกิดมาบ่เคยพบ.. หน้าพ่อจนแม่ทนเลี้ยง
คงเหลือเพียงแต่รอยช้ำ.. แต่ปู่ย่าเพิ่นดีนำ อาศาค้ำจนลูกใหญ่
มองหาผัวบ่พ้อไหง่ เหลือตำนานว่ารักอ้าย เขาไปได้ผู้ใหม่ชม
อดทำใจซั่วสิม้ม.. เรื่องเก่าๆ คงเลือนลาง
แต่บางคืนกะนอนคิด.. ตื่นมากะหวนพ้อ
ได้อดทนรอแต่ความช้ำ อยู่ไปตามบุญกรรม ซินซาตาปานเกิดใหม่
ลูกผู้จ่อเจิญวัย  ผู้เป็นไทรให้แม่ซ้น
ยามแล้งเซ้าได้ล่ำแยง  ฮือๆๆๆ.. ทุกวันเมื้อ

ชอบ นางเอกตลอดกาล นางเอกของหมู่เฮา ลำเภา ตะลุวัน

ชอบ นางเอกตลอดกาล นางเอกของหมู่เฮา ลำเภา ตะลุวัน

นายกสมาคม พุ่งหลาวบันเทิงศิลป์

ขอเป็นแรงเชียร์และแรงใจ ให้กับนางเอกเจ้าบทบาท นางเอกเจ้าน้ำตา นางเอกตลอดกาล นางเอกของหมู่เฮา.......ลำเภา ตะลุวัน...... สู้ๆคับ
คึดฮอด คิดถึงตลอดเด้อคับ

หลงเสน่ห์เสียงลำ กับ รอยยิ้ม เพิ่นหลายเด้อจ้าาาา :m096: :m096: :m096:

ขอเป็นแรงเชียร์และแรงใจ ให้กับนางเอกเจ้าบทบาท นางเอกเจ้าน้ำตา นางเอกตลอดกาล นางเอกของหมู่เฮา.......ลำเภา ตะลุวัน...... สู้ๆคับ

:m137:

นางเอกตลอดกาล

ภาพนี้สวยคับ สวยทั้งสองคนเลย

ก่อนนอนทุกมื้อ สิให้นางเอกเพิ่นลำลากล่อมนอนทุกมื้อ บ่ได้ฟังนอนบ่หลับ

สะออนแต่เสียง เพิ่นนั้นดอก  ละถามความจริงอีกสักครั้ง เขามาในฐานะยัง บอกทางน้องให้ฮู้แหน นั้นแหม มาเสียงลื่น แท้ ๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆ

ปีนี้ บ้านหนองแวง บุญหลวงปู่ ได้ คำผุน แต่เจอกันแน่ วันที่ 18 มกราคม มัญจาคีรี กับงานกล้วยไม้ ณ ที่ว่าการ
ว่าดี ๆๆๆ ละถามความจริงอีกสักครั้ง เขามาในฐานะหยัง บอกทางน้องให้ฮู้แน อ้ายคือคอยดูแลคอยเทคแคร์อยู่สู่มื้อ
บ่สนน้องผู้อยู่นำ ถามยามได๋อ้ายกะเทียวตอกย้ำ ว่าเขาแค่เป็นหมู่กันแต่น้องเบิ่งความสัมพันธ์ คือสวนทางแท้น้ออ้าย

ปีนี้ บ้านหนองแวง ได้ หมอลำ คณะ คำผุนฯ แต่เจอกันแน่ วันที่ 18 มกราคม งานกล้วยไม้ มัญจาคีรี ณ ที่ว่าการ
สะออน แต่เพิ่นว่า ละถามความจริงอีกสักครั้ง  เขามาในฐานะหยัง บอกทางน้องให้ฮู้แน อ้ายคือคอยดูแลคอยเทคแคร์อยู่สู่มื้อ บ่สนน้องผู้อยู่นำ ถามยามได๋อ้ายกะเทียวตอกย้ำ ว่าเขาแค่เป็นหมู่กัน แต่น้องเบิ่งความสัมพันธ์ คือสวนทางแท้น้ออ้าย

แล้วอีกปีนั้น อยู่บ้านขามป้อม อำเภอพระยืน ป้าดดดดดดดดด ที่เพิ่น ว่า อยู่ไส้น้อความฮัก อยู่ไส้น้อความฮัก นึกว่า แต่เอื้อยนางมาเอง ค่ะ

...