รับทำเว็บ สมุทรปราการ

ฝากรูปคณะฟ้าสีคราม จักหน่อยแน่เด้อ

• 35 ตอบ
  • 17689 อ่าน

ฝากรูปคณะฟ้าสีคราม จักหน่อยแน่เด้อ

Re: ฝากรูปคณะฟ้าสีคราม จักหน่อยแน่เด้อ
« ตอบกลับ #2 เมื่อ: มีนาคม 13, 2012, 02:09:57 PM »

Re: ฝากรูปคณะฟ้าสีคราม จักหน่อยแน่เด้อ
« ตอบกลับ #6 เมื่อ: มีนาคม 13, 2012, 02:49:28 PM »
คณะขวัญใจไทยอิสาน

« ตอบกลับ #9 เมื่อ: มีนาคม 13, 2012, 08:12:09 PM »

หมอลำคณะนี้อ้ายผมเป่าแคนให้ลำครับ ฮู้จักอยู่แต่ตอนนี้วงแตกอ่ะย่ะแล้วเพราะเป็นแค่การแสดงของวิชาในการเรียนซื่อๆครับ เพิ่นลำเรื่องขูลูนางอั่วตั่วครับ

« ตอบกลับ #10 เมื่อ: มีนาคม 14, 2012, 08:58:07 AM »
ถูกต้องคับคุณน้อง ... เยี่ยมมาก หมอลำจากราชภัฏมหาสารคาม แต่ละปีมีหลายคณะ ... แต่ก็ถือว่าเล่นได้ดี พอใช้ในะดับหนึ่ง

« ตอบกลับ #11 เมื่อ: มีนาคม 14, 2012, 12:13:50 PM »
เป็นตาเบิ่งเนาะ น่าสนใจมากมายคับ น้่องตะวัน

« ตอบกลับ #12 เมื่อ: มีนาคม 14, 2012, 12:59:21 PM »
วันที่15เมษายน2555ฟ้าสีครามแสดงที่บ้านผือต.ผือใหญ่อ.โพธิ์ศรีสุวรรณจ.ศรีสะเกษ

แม่นแล้วครับ งานนี้สิบ่หั่ยพลาด :m129: :m129: :m129:

« ตอบกลับ #13 เมื่อ: มีนาคม 14, 2012, 02:02:43 PM »
น้องnidclubบ้านยุไสน้อน้องหล่าคือรู้จักบ้านผือใหญ่

บ้านอะโพนครับ อยู่ใกล้ๆบ้านผือใหญ่นั่นละครับ ผ่านบ้านผมก่อนฮอดบ้านผือใหญ่ครับ

« ตอบกลับ #14 เมื่อ: มีนาคม 14, 2012, 02:34:27 PM »
อย่าลืมเด้อ วันที่ 15 เมษายน 2555 ชมหมอลำคณะฟ้าสีคราม บ้านผือใหญ่  ตำบลผือใหญ่ อ.โพธิ์ศรีสุวรรณ จ.ศรีสะเกษ อย่าขับรถเลยไปฮอดบ้านหนองผือ ตำบลเสียว เด้อคนละบ้าน คนละตำบล วันที่ 14 เมษายน 2555 คณะน้องใหม่เมืองชุมแพเล่นที่บ้านโนนสาย ตำบลแขม อ.อุทุมพรพิสัย เส้นทางเดียวกับบ้านผือใหญ่ (ถนนสายสี่แยกส้มป่อยน้อย - รัตนบุรี)  เตรียมพบพ้อกันเด้องานนี้ โดยครูปี้ แดนลำดวน เจ้ใหญ่เจ้าเก่าเจ้าเดิม รับประกันความม่วนโดยกระเทยโพธิ์ศรีสุวรรณ เจ้ปี้บ้านโดด  เจ้ปุ้ยบ้านสองห้อง  เจ้คองบ้านจาน เจ้จิตรบ้านตลาด  เจ้บ๋อมบ้านสวาย  เจ้ป่องบ้านหนองผือ   เจ้เปี๊ยกบ้านผือ  คุณนายต่อมแก้วบ้านผือ  พร้อมด้วยกระเทยบ้านอะโพน  อย่าลืมพ้อกันหน้าฮ้านฟ้าสีคราม เด้อค่ะๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆ

« ตอบกลับ #15 เมื่อ: มีนาคม 14, 2012, 03:00:43 PM »
คิวงานเพิ่นมีแค่นี้บ่คับ ตะวัน คืออยากได้เบอร์เพิ่นคักแท้บาทนิ คือว่า น้องอยากติดตามดู คณะดังในอดีตขอให้หวนกลับมาดังอีกครั้ง พ่อครูคณะฟ้าสีคราม เพิ่นมีวิชาดี อยากได้กับเพิ่นบักคัก

« ตอบกลับ #16 เมื่อ: มีนาคม 14, 2012, 03:36:43 PM »
อย่าลืมเด้อ วันที่ 15 เมษายน 2555 ชมหมอลำคณะฟ้าสีคราม บ้านผือใหญ่  ตำบลผือใหญ่ อ.โพธิ์ศรีสุวรรณ จ.ศรีสะเกษ อย่าขับรถเลยไปฮอดบ้านหนองผือ ตำบลเสียว เด้อคนละบ้าน คนละตำบล วันที่ 14 เมษายน 2555 คณะน้องใหม่เมืองชุมแพเล่นที่บ้านโนนสาย ตำบลแขม อ.อุทุมพรพิสัย เส้นทางเดียวกับบ้านผือใหญ่ (ถนนสายสี่แยกส้มป่อยน้อย - รัตนบุรี)  เตรียมพบพ้อกันเด้องานนี้ โดยครูปี้ แดนลำดวน เจ้ใหญ่เจ้าเก่าเจ้าเดิม รับประกันความม่วนโดยกระเทยโพธิ์ศรีสุวรรณ เจ้ปี้บ้านโดด  เจ้ปุ้ยบ้านสองห้อง  เจ้คองบ้านจาน เจ้จิตรบ้านตลาด  เจ้บ๋อมบ้านสวาย  เจ้ป่องบ้านหนองผือ   เจ้เปี๊ยกบ้านผือ  คุณนายต่อมแก้วบ้านผือ  พร้อมด้วยกระเทยบ้านอะโพน  อย่าลืมพ้อกันหน้าฮ้านฟ้าสีคราม เด้อค่ะๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆ

คักแท้ดอกเจ้ใหญ่ กระเทยโพธิ์ศรีฯ :m155: :m155: :m155:

« ตอบกลับ #17 เมื่อ: มีนาคม 14, 2012, 04:06:11 PM »

คณะน้องใหม่เมืองชุมแพเล่นที่บ้านโนนสาย ตำบลแขม อ.อุทุมพรพิสัย วันที่13 เมษายน 2555 บ่แม่นบ้อครับ พี่ครูปี้ ผมเบิ่งในบอร์ดคิวงาน

« ตอบกลับ #18 เมื่อ: มีนาคม 14, 2012, 04:22:29 PM »
อ้าว...นึกว่าแต่คนทางได๋ไทบ้านเดียวตั่วนี่อย่าลืมถ่ายรูปลงเวปแน่เด้อน้องหล่า

พึ่งแต่เปลี่ยนรูปถ่าย มาเป็นรูปการ์ตูนหนิละคับ ว่าแต่พี่ phiphat ยุบ้านคือฮู้จัก

« ตอบกลับ #19 เมื่อ: มีนาคม 14, 2012, 04:47:01 PM »
อ้ายกะลูกหลานคนบ้านผือนั้นแหละแต่บ่ค่อยได้กลับบ้านยุแต่กรุงเทพvอยากฮู้ว่าเป็นไผเข้าเฟสเบิ่งเอาpat055@hotmail.com

อ้อ หน้าคุ้นๆยุ อยู่บ้านหนองผือแม่นบ่น้ออ้าย

« ตอบกลับ #20 เมื่อ: มีนาคม 14, 2012, 07:01:39 PM »
ขอบคุณสู่ผู้สุู่คน  ที่ซ่อยสร้างสีสันครับ

อ้ายทอง  กับชมรมฯ บ่ค่อยได้เข้าไปทักท่ายผู้อื่นปานได๋
ต้องขออภัยเด้อครับ เด้อ
บ่าวต้น  คุณพัฒน์  คุณโจอี้  เจ๊ใหญ่ และก็น้อง ๆ สู่คนครับผม

« ตอบกลับ #21 เมื่อ: มีนาคม 14, 2012, 07:21:48 PM »
ขอบคุณสู่ผู้สุู่คน  ที่ซ่อยสร้างสีสันครับ

อ้ายทอง  กับชมรมฯ บ่ค่อยได้เข้าไปทักท่ายผู้อื่นปานได๋
บ่าวต้น  คุณพัฒน์  คุณโจอี้  เจ๊ใหญ่ และก็น้อง ๆ สู่คนครับผม

ยินดีเช่นกับ ครับ อ้ายทอง มาเว้า กับนอ้ง ๆ ม่วนๆ ครับ

« ตอบกลับ #22 เมื่อ: มีนาคม 14, 2012, 11:12:42 PM »
คิดถึงคือเก่านั้นแหละพี่ทอง

« ตอบกลับ #23 เมื่อ: มีนาคม 15, 2012, 06:10:41 AM »

ยินดีเช่นกับ ครับ อ้ายทอง มาเว้า กับนอ้ง ๆ ม่วนๆ ครับ

คิดถึงคือเก่านั้นแหละพี่ทอง

ที่จริง  ทางชมรมฯ กะจอบเบิ่งความเคลื่อนไหวอยู่ครับ
เห็นพี่ ๆน้อง ๆ ม่วนกัน  กะอยากม่วนนำอยู่ครับ โดยเฉพาะหนุ่มโจอี้ กับพี่สาวแอน
ชมรมฯ กะ มีแต่หมอลำเฒ่าครับ..55
บ่ค่อยเก่งคอมพ์ ดอกคับ อาศัยหลาย ๆ คนซ่อยกันเบิ่ง
เลยบ่ค่อยได้เข้าไปคุยกันแบบม่วน  ๆ  แต่ว่ากะติดตามความเคลื่อนไหวอยู่เด้อครับ หนุ่มโจ  พี่สาวแอน ยังคิดฮอดคือกันครับผม... 

« ตอบกลับ #24 เมื่อ: มีนาคม 15, 2012, 07:02:00 AM »
อ้ายทอง ครับ วันไหน มีโอกาส ผมสิไปเบิ่งหมอลำทีมงานอ้่ายทอง เล่นสด หน้าเวทีเลยครับ

เป็นตาม่วนครับ

« ตอบกลับ #25 เมื่อ: มีนาคม 15, 2012, 07:51:30 PM »
อ้ายทอง ครับ วันไหน มีโอกาส ผมสิไปเบิ่งหมอลำทีมงานอ้่ายทอง เล่นสด หน้าเวทีเลยครับ

เป็นตาม่วนครับ

อยากอายล่วงหน้าเด๊ครับ  เพราะว่าหมอลำผม  "ฟ้อนกะบ่เคย  เต้ยบ่เป็นครับ" 
ลำได้อย่างเดียว
คันบ่ย่างนำดนตรี  กะแล่นออกก่อนดนตรีครับ  55

เวลามีงาน ต้องหาโตเต้ยต่างหากครับ
ของผมเต้ยได้เฉพาะหมอลำฝ่ายชาย  บางคน
หนุ่มโจ   มาเป็นแผนกเต้ย และ ฟ้อนซ่อยแน่เด้อครับ เห็นฟ้อนเก่ง

« ตอบกลับ #26 เมื่อ: มีนาคม 15, 2012, 08:05:03 PM »
แค่คิดกะม่วนครับ อย่าชวนเล่นๆ เด้อครับ

ผมไปอีหลีเด้อครับ ขอบคุณครับอ้าย

« ตอบกลับ #27 เมื่อ: มีนาคม 16, 2012, 10:40:37 AM »
แค่คิดกะม่วนครับ อย่าชวนเล่นๆ เด้อครับ

ผมไปอีหลีเด้อครับ ขอบคุณครับอ้าย

ยินดีต้อนฮับครับ
แต่ว่า    มาอีหลี กะอายอีหลีหละครับ
มาสอนให้เซาอายแหน่ครับ  หมอลำทางพี้แอวเข็ง
มีแต่หมอลำผู้เฒ่าแหมครับ

« ตอบกลับ #28 เมื่อ: มีนาคม 23, 2012, 11:49:56 AM »

แต่ว่า    มาอีหลี กะอายอีหลีหละครับ
มาสอนให้เซาอายแหน่ครับ  หมอลำทางพี้แอวเข็ง

เพลงมากะฟ้อนใส่หระครับอ้าย

ฝึกไปบ่อยๆ แอวสิอ่อนไปเองดอกครับ รับรองม่วนๆๆๆ

มีงานวันไหนอีกหนอครับ เว้าไปกะอยากม่วนนำครับ

« ตอบกลับ #29 เมื่อ: มีนาคม 23, 2012, 08:37:15 PM »

เพลงมากะฟ้อนใส่หระครับอ้าย

ฝึกไปบ่อยๆ แอวสิอ่อนไปเองดอกครับ รับรองม่วนๆๆๆ

มีงานวันไหนอีกหนอครับ เว้าไปกะอยากม่วนนำครับ

บ่ค่อยได้ฝึกหมอลำฟ้อนปานได๋ดอกครับ
มีแต่หมอลำวันอาทิตย์  พ้อแต่ละเทื่อกะฝึกแต่ลำ บ่ค่อยได้ฝึกฟ้อน  กะเลยฟ้อนบ่ค่อยเป็นครับ
วันที่  11 เมษายน ไปลำ อ.แวงน้อย  มื้อเดียวกับหมอลำคำผุนร่วมมิตร  บ้านข้างกันเลยครับ  ลำใส่แคนครับ (เจ้าภาพย้านคนตีกัน)

วันที่  13  เมษายน ไปลำ อ.ศรีสมเด็จ จ.ร้อยเอ็ดครับ   (เต็มรูปแบบ)
สั่นว่าง หนุ่มโจ กะไปเล่นนำกันได้ครับ  แต่ว่า ย้านทางพี้อยากอายเด๊ครับ

« ตอบกลับ #30 เมื่อ: มีนาคม 26, 2012, 04:20:37 PM »
อ้ายทอง น่าสนใจมากๆ เลยคับ

ถ้ามีโอกาส สิฟ้าวจ๊วดไปยามเด้อครับ

อยากพ้อคือกันครับ อย่าอายๆๆ เป็นความรู้ให้น้องนำครับ

« ตอบกลับ #31 เมื่อ: มีนาคม 27, 2012, 05:57:12 AM »

ถ้ามีโอกาส สิฟ้าวจ๊วดไปยามเด้อครับ

อยากพ้อคือกันครับ อย่าอายๆๆ เป็นความรู้ให้น้องนำครับ

ครับ  เมื่อวันอาทิตย์ที่ผ่านมา ก็ซ้อมเบาๆ ครับ
เตรียมงานเดือนเมษา  ถ้าว่างอยากให้ไปเชียร์ที่ร้อยเอ็ด 
เดี๋ยวจะมีสมาชิกเซอไพรส์ ใส่ชุดหมอลำเต้ยอยู่เด้อครับ
สิพยายามบ่อาย  ครับ

« ตอบกลับ #32 เมื่อ: มีนาคม 27, 2012, 07:07:33 AM »

ครับ  เมื่อวันอาทิตย์ที่ผ่านมา ก็ซ้อมเบาๆ ครับ
เตรียมงานเดือนเมษา  ถ้าว่างอยากให้ไปเชียร์ที่ร้อยเอ็ด 
เดี๋ยวจะมีสมาชิกเซอไพรส์ ใส่ชุดหมอลำเต้ยอยู่เด้อครับ

อยากเห็นสมาชิก เซอร์ไพส์ครับ พี่ทอง

เว้าแล้วกะเป็นตาม่วน ร้อยเอ็ดติครับ คือยากแท้หนอครับ

« ตอบกลับ #33 เมื่อ: มีนาคม 28, 2012, 10:19:21 PM »

อยากเห็นสมาชิก เซอร์ไพส์ครับ พี่ทอง

เว้าแล้วกะเป็นตาม่วน ร้อยเอ็ดติครับ คือยากแท้หนอครับ

ครับ  เดี๋ยวสิถ่ายฮูปมาให้เบิ่ง  จั่งค่อยทายเอาเด้อว่าผู้ได๋ 
ลุ้่น ๆ ครับ

« ตอบกลับ #34 เมื่อ: เมษายน 29, 2012, 09:23:08 AM »
คิวงานเพิ่นมีแค่นี้บ่คับ ตะวัน คืออยากได้เบอร์เพิ่นคักแท้บาทนิ คือว่า น้องอยากติดตามดู คณะดังในอดีตขอให้หวนกลับมาดังอีกครั้ง พ่อครูคณะฟ้าสีคราม เพิ่นมีวิชาดี อยากได้กับเพิ่นบักคัก
นอ้งต้นโทรหาเจ๊เหรียญนะครับเพราะเอาชุดขึ้นกับฟ้าสีคราม

« ตอบกลับ #35 เมื่อ: เมษายน 30, 2012, 01:53:09 AM »
พี่ช้าง ลงคิวงานเลย อิอิ

...