JAYPUB ขอโอกาส แนะนำตัวบ้างนะคับ

• 400 ตอบ
  • 90350 อ่าน

JAYPUB ขอโอกาส แนะนำตัวบ้างนะคับ
« เมื่อ: สิงหาคม 02, 2009, 11:12:59 AM »
เป็นสมาชิกมาก็นาน แต่ไม่ค่อยได้เข้าบอร์ดเลย มัวแต่ทำงานอยู่เบื้องหลังเป็นลูกมือพี่บ่าววี

ตอนนี้ พี่บ่าววี อนุญาติ ให้โผล่หน้า สู่สายตาสาธารณะชนแล้ว ก็ขอรายงานตัวหน่อยครับ a0119

ชื่อ               :  โอห์ม

ภูมิลำเนา         :  ชัยภูมิ

ปัจจุบัน           :  หมู่บ้านศิขริน เอแบค หัวหมาก ครับ

ทำงาน            :  เจ้าหน้าที่ส่งเสริมการตลาด บอสัด ท็อปไลน์ ดิจิตอล ในเครือ ท็อปไลน์ ไดน์มอนท์

ความสนใจ       : การถ่ายภาพ และงาน Graphic Design

หมอลำที่ชอบ    : ชอบทุกวง ทุกคณะครับ เพราะถือเป็นการร่วมสืบสานตำนานศิลปะอิสานบ้านเฮา ครับ a030

เกี่ยวกับตัวเองนิดหน่อย : ทำพระนิพพานให้แจ้ง แสวงบุญ สร้างบารมี a045

* 69club

Re: JAYPUB ขอโอกาส แนะนำตัวบ้างนะคับ
« ตอบกลับ #1 เมื่อ: สิงหาคม 03, 2009, 01:03:36 AM »
มาแล้ว มาแล้ว......มือขวา อ้ายวี  อิอิ

พี่วีกะซ่างมาใจดำเนาะ......บ่ให่ลูกน้อง ออกมา รายงานโต๋นำหมู่ ว่าหนิแหม

สงสัยพี่วี ย้านโอม......หงำ....อิอิ......เอาเถาะ เร่งทำแต้ม ทำเรตติ้ง ด้วยยยยยยยยย

ขอต้อนรับบ่าวแก้งคร้อ อย่าเป็นทางการนะคะ

ได้มีโอกาสพ้อหน่า พ้อตา กะบ่ได้เสวนาปานใด่ เพราะว่านั่งไกลกัน

บ่กล้า.....ฮ้องถามต่อหน่าผู่ใหญ่......ย้านเพิ่นว่าขอก๊าก

ส่งข่าว ส่งคราวแหน่เด้อ.....มีหยังอัพเดทกะด๋าย........อย่าลืมหางาน พาสไทม์ ให่่เฮ้ดนำแหน่ อิอิ

Re: JAYPUB ขอโอกาส แนะนำตัวบ้างนะคับ
« ตอบกลับ #2 เมื่อ: สิงหาคม 03, 2009, 01:25:34 PM »
มาแล้ว  มาแล้ว  ว่าแม่นเสียงอิหยัง

ได้ยินเสียงสาวขี้ดื้อ เอิ้นใส่  ว่าแม่นรถขายน้ำปลาสั่นได่เด่วนี้

อิแท้แม่นมือขวาอ้ายบ่าววี นิเอง..........สาวขี้ดื้อเพิ่นรายงานดอกวา

ขอบคุณเด้อบ่าวโอห์ม ทางแก้งคร้อว่าติสิแม่นทางเดียวกันกะสาวขี้ดื้อเน้อ

ที่ไปต้อนรับขับสู่  มีบุญมีงานกะฮ้องใส่หม้อนึ่ง ไปเต้ยทางคลองตันนำกันเน้อ

ว่าแต่มีเสียงเพลง บ่ออกลำโพงกะหย่าวโล้ด ไคร่ยุเน้อมาวแล้วจังเต้นสาวขี้ดื้อบ่มาว

แต่เต้น บ่อาย บ่แคร๋ บ่งึด  ........ บ่เว่าหลายยายห่างดอก ม่วนอย่างเดียวละเน้อ จ๊วดๆๆๆๆๆๆๆๆๆ

* 69club

« ตอบกลับ #3 เมื่อ: สิงหาคม 03, 2009, 02:09:26 PM »
โอ้ยยยยยรถขายน้ำปลาจั่งใด๋ รถเกลือแลกข้าวอ้าย

เกลือเด้อจ้า เด้อเกลือแลกข้าว เกลือแลกข้าวและกะต่าต่อต่าหาบต่อหาบ

บ่มีเกลืออยู่เกลือกินหรือว่าเกลือยังหน่อยอยากได้เพิ่นได้เติมของเก่า

ตักเข่ามาแลกเอาเกลือ มาแลกได้เลยบ่ได้ต่อลองกันยากกะแม่นเกลือนี้ล่ะ คริคริ

เอ๊า.....มาโสเหล่ บอร์ดโอห์ม คือมาโสเรื่องเกลือล่ะ พี่ Front เป็ฯตาหน่ายเนาะ

แก้งคร้อ กะ ภูเขียว บ่ไกลกันดอก แต่สำหรับสาวขี้ดื้อแร้ว สาวขี้ดื้อ กะว่าไกล

เพราะส่วนใหญ่สาวขี้ดื้อสิไป ทางชุมแพหั่นน๊า...แต่ว่า แยกคลอนตัน กะแยกวันด่านหนิ

บ่มีผลหยังกะสาวขี้ดื้อ ที่สิไปม่วน ไปซื่อเด้อ บ่เมากะม่วนได้  ว่าแต่เสียงพิณเสียงแคน

เสียงออร์แกน เสียงกีตาร์ เบส ประสาน ก้องกังวาลท่อนั้นล่ะ บู้ยยยยยยยยยยยยยยย

แคร์อยู่บ่คร๊า แคร์อยู่บ่ บ่เคยแคร์ นะคะ...ขอบอก คร๊า

ปิ้ววววววววววววววววววววว  หย่าวไป   หย่าวไป พี่น้องงงงงงงงงงงงงงงง

โอห์ม มาตอบแหน้เด้อ โอห์ฒ........อิอิ

« ตอบกลับ #4 เมื่อ: สิงหาคม 03, 2009, 07:09:02 PM »
ได้ยินกิตติศัพท์มานานแล้ว กว่าจะปรากฏตัวได้นะเนี่ย ต้องเป็นพระเอกนะเนี่ยมาทีหลัง ยินดีที่ได้รู้จักครับผม

« ตอบกลับ #5 เมื่อ: สิงหาคม 03, 2009, 11:02:05 PM »
ไปเจอภาพคู่ ในHI5 ครับ  เอามาให้สาวๆเบิ่ง เผื่อบ่าววีไปต้มเขาเจ้าว่า อ้ายมีเจ้าผู้เดียวเด้อหล่าเด้อ  555

« ตอบกลับ #6 เมื่อ: สิงหาคม 03, 2009, 11:03:02 PM »
หลักฐานเด็ด อยากหล่อข้ามหน้าข้ามตา

« ตอบกลับ #7 เมื่อ: สิงหาคม 03, 2009, 11:08:08 PM »
งานนีต้องยกแก้ว สวีสดีครับอ้ายโอห์ม  คนเก่งมากด้วยความสามารถอันล้นเหลือ ไปเบิ่งใน  HI5  แล้ว สุดยอดฝีมือครับ ฝากเนื้อฝากตัวนำแนเดออ้ายเด้อ

* 69club

« ตอบกลับ #8 เมื่อ: สิงหาคม 04, 2009, 12:45:30 AM »
อิอิ.............น้องสาวพี่วี เด๊ะนั้นนะ...อิอิ

ถามพี่วีเบิ่ง คันบ่เซื่ออ่ะ

« ตอบกลับ #9 เมื่อ: สิงหาคม 04, 2009, 10:59:30 AM »
มาแล้วพ่อกันแล้ว มาเด้อพี่น้อง ต้อนรับอย่างเป็นทางการเด้อ

« ตอบกลับ #10 เมื่อ: สิงหาคม 04, 2009, 11:51:59 PM »
คักน้อ NOOMSOD แมะ ปิดทางทำมาหากินขนาดเนาะ 5 5

ยินดีต้อนรับน้องหล้าเข้าสู่บ้านหลังใหญ่อีกเทื่อ   ;D

พ้อกันเร็ว ๆ นี้เด้อครับสำหรับกิจกรรม

« ตอบกลับ #11 เมื่อ: สิงหาคม 05, 2009, 05:44:46 PM »
สงสัยหนุ่มโสด ตัดต่อภาพสาวญี่ปุ่นมาคู่บ่าววีแน่นอน สรุปว่า ไม่น่าเป็นไปได้ เนาะ

* 69club

« ตอบกลับ #12 เมื่อ: สิงหาคม 05, 2009, 06:36:48 PM »
สงสัยหนุ่มโสด ตัดต่อภาพสาวญี่ปุ่นมาคู่บ่าววีแน่นอน สรุปว่า ไม่น่าเป็นไปได้ เนาะ

กะยังว่า...น้องสาวพี่วี อะนะ  พี่วี เพิ่นยังร้องเพลงอยู่

เมียมี เมียวี ต้องมา นี้เมียไม่มา ก็เพราะว่าเมียไม่มี........

เพิ่นร้องจั่งซี้ล่ะ............อ้ายโจ

« ตอบกลับ #13 เมื่อ: สิงหาคม 06, 2009, 12:23:54 AM »
คักน้อ NOOMSOD แมะ ปิดทางทำมาหากินขนาดเนาะ 5 5

ยินดีต้อนรับน้องหล้าเข้าสู่บ้านหลังใหญ่อีกเทื่อ   ;D

พ้อกันเร็ว ๆ นี้เด้อครับสำหรับกิจกรรม

5555+++ อยากหัวคับ

อย่าแก้ตัวเด้อคับอ้าย

อ้างบ่ขึ้น อ้างบ่ขึ้น  อยู่บ้านเลี้ยงไก่ คือพ่อหลอดพุ้น อย่าวุ่นวาย

หลักฐานชัดเจน

« ตอบกลับ #14 เมื่อ: สิงหาคม 06, 2009, 12:24:41 AM »
มาแล้วพ่อกันแล้ว มาเด้อพี่น้อง ต้อนรับอย่างเป็นทางการเด้อ

หวัดดีครับ ขอบคุณที่แวะมาเที่ยวบ้านผมเด้อคับ

เด่ว จะแวะไปทักทายบ่อย ๆ

ระวังหวัด 2009 ด้วยนะครับ

« ตอบกลับ #15 เมื่อ: สิงหาคม 06, 2009, 12:25:45 AM »
งานนีต้องยกแก้ว สวีสดีครับอ้ายโอห์ม  คนเก่งมากด้วยความสามารถอันล้นเหลือ ไปเบิ่งใน  HI5  แล้ว สุดยอดฝีมือครับ ฝากเนื้อฝากตัวนำแนเดออ้ายเด้อ

หวัดดีครับน้อง หนุ่มโสด

ไม่ขนาดนั้นหรอก ก็แค่คนทำมะดา ทำมะดา มั่ก ๆ

ไว้เจอกัน หน้าเวทีนะครับ

« ตอบกลับ #16 เมื่อ: สิงหาคม 06, 2009, 12:27:01 AM »
ได้ยินกิตติศัพท์มานานแล้ว กว่าจะปรากฏตัวได้นะเนี่ย ต้องเป็นพระเอกนะเนี่ยมาทีหลัง ยินดีที่ได้รู้จักครับผม

คนบ้านหนองตูม นี่ ใช่ภูเขียวป่าวน้อ

ครับ ขอบคุณที่แวะมาทักทาย เด่วไว้ว่าง ๆ จะแวะไปเยี่ยมคืน

แล้วกลับมาทักทายกันบ่อย ๆ นะครับ

« ตอบกลับ #17 เมื่อ: สิงหาคม 06, 2009, 12:28:16 AM »
มาแล้ว  มาแล้ว  ว่าแม่นเสียงอิหยัง

ได้ยินเสียงสาวขี้ดื้อ เอิ้นใส่  ว่าแม่นรถขายน้ำปลาสั่นได่เด่วนี้

อิแท้แม่นมือขวาอ้ายบ่าววี นิเอง..........สาวขี้ดื้อเพิ่นรายงานดอกวา

ขอบคุณเด้อบ่าวโอห์ม ทางแก้งคร้อว่าติสิแม่นทางเดียวกันกะสาวขี้ดื้อเน้อ

ที่ไปต้อนรับขับสู่  มีบุญมีงานกะฮ้องใส่หม้อนึ่ง ไปเต้ยทางคลองตันนำกันเน้อ

ว่าแต่มีเสียงเพลง บ่ออกลำโพงกะหย่าวโล้ด ไคร่ยุเน้อมาวแล้วจังเต้นสาวขี้ดื้อบ่มาว

แต่เต้น บ่อาย บ่แคร๋ บ่งึด  ........ บ่เว่าหลายยายห่างดอก ม่วนอย่างเดียวละเน้อ จ๊วดๆๆๆๆๆๆๆๆๆ

ภูเขียว สิเลย บ้านไปจักหน่อย บ่ไกลกันดอกครับ

เลาะไปทางพุ้นดุยุ ต๊ะสมัยเรียนอยู่แก้งคร้อ เมื่อ 10 ปี ที่แล้วคับ

ขอบคุณที่แวะมาทักทายนะครับ เด่ว จะแวะไปเยียมเยือน น๊า

« ตอบกลับ #18 เมื่อ: สิงหาคม 06, 2009, 12:31:44 AM »
มาแล้ว มาแล้ว......มือขวา อ้ายวี  อิอิ

พี่วีกะซ่างมาใจดำเนาะ......บ่ให่ลูกน้อง ออกมา รายงานโต๋นำหมู่ ว่าหนิแหม

สงสัยพี่วี ย้านโอม......หงำ....อิอิ......เอาเถาะ เร่งทำแต้ม ทำเรตติ้ง ด้วยยยยยยยยย

ขอต้อนรับบ่าวแก้งคร้อ อย่าเป็นทางการนะคะ

ได้มีโอกาสพ้อหน่า พ้อตา กะบ่ได้เสวนาปานใด่ เพราะว่านั่งไกลกัน

บ่กล้า.....ฮ้องถามต่อหน่าผู่ใหญ่......ย้านเพิ่นว่าขอก๊าก

ส่งข่าว ส่งคราวแหน่เด้อ.....มีหยังอัพเดทกะด๋าย........อย่าลืมหางาน พาสไทม์ ให่่เฮ้ดนำแหน่ อิอิ

โค้นนนน บ้านเดียวกัน แค่มองตากันก็เข้าใจอยู่......

ขอบคุณเด้อสาวขี่ดื้อ บ่อะไรมากมาย เคยเห็นหน้าค่าตากันแล้ว แต่บ่ได๊โสกัน

อาจสิเป็นเพราะ บ่ทันคุ้นเคยกะได๊ เด่วค่อยโสกันในบอร์ด เนาะ ๆ ๆ

งานหน้า ม่วนอย่างเดียวเด้อเฮา อย่าไหแพ้บ้านอื่น เต้นซะ เต็นกะจาย อย่างเดียว ลุย!!!!

* 69club

« ตอบกลับ #19 เมื่อ: สิงหาคม 06, 2009, 12:33:16 AM »

คนบ้านหนองตูม นี่ ใช่ภูเขียวป่าวน้อ

ครับ ขอบคุณที่แวะมาทักทาย เด่วไว้ว่าง ๆ จะแวะไปเยี่ยมคืน

แล้วกลับมาทักทายกันบ่อย ๆ นะครับ

โอห์ม อย่าไปปล่อยไก่ปานนั้น...อะนะ

หนองตูม พี่กบหนิ....อยู่ ขก. นะคะ

อย่าโพ้โว้ โพ้เว้ บ่อาบน้ำปานนั้น แหม

โอ้ยยยยยย...เพิ่นสิว่าชัยภูมิ เด๊ะ อิอิ

« ตอบกลับ #20 เมื่อ: สิงหาคม 06, 2009, 12:34:00 AM »
ไผแวะมาทางหลังราม กะแวะมากินเบียร์ สดเย็น ๆ เด้อ

เพลงเพราะ ดนตรีสด สนุก ๆ

เบียร์สด เย็น ๆ

ร้าน BAR-U

รามเซ็นเตอร์พอยท์เด้อครับ ติดกับสนามกีฬา ราชมังคลากีฬาสถาน นี่หล่ะครับ

* 69club

« ตอบกลับ #21 เมื่อ: สิงหาคม 06, 2009, 12:35:12 AM »

โค้นนนน บ้านเดียวกัน แค่มองตากันก็เข้าใจอยู่......

ขอบคุณเด้อสาวขี่ดื้อ บ่อะไรมากมาย เคยเห็นหน้าค่าตากันแล้ว แต่บ่ได๊โสกัน

อาจสิเป็นเพราะ บ่ทันคุ้นเคยกะได๊ เด่วค่อยโสกันในบอร์ด เนาะ ๆ ๆ

งานหน้า ม่วนอย่างเดียวเด้อเฮา อย่าไหแพ้บ้านอื่น เต้นซะ เต็นกะจาย อย่างเดียว ลุย!!!!

เต้น แร้ว เต้ย เต้ ยแร้ว เต้น  เกิบบ่ขาด บ่แม่นสาวขี้ดื้อ เด้อ....รู้บ่โอห์ม

ไปเด้อ วันที่ 8 สิงหานี้ อย่าลืมเด้อ อิสานตะวันแดง นะคะ

« ตอบกลับ #22 เมื่อ: สิงหาคม 06, 2009, 12:36:52 AM »
ไผแวะมาทางหลังราม กะแวะมากินเบียร์ สดเย็น ๆ เด้อ

ย้านได้แวะไปดู๋ๆๆอยุ่ดอก  5555 น่าสนใจ

ร้าน BAR-U

รามเซ็นเตอร์พอยท์เด้อครับ ติดกับสนามกีฬา ราชมังคลากีฬาสถาน นี่หล่ะครับ

ย้านได้แวะไปดู๋ๆๆ อยุ่ดอก น่าสนใจ มาเด้อสาวขี้ดื้อ มานำกัน

แต่ที่สำคัญถามเบิ่งก่อนสิเลี้ยงเฮาสองคนไหวบ่  งิงิ

บ่อาย แคร์ บ่งึด  กินอย่างเดียว เต้นจนเกิบขาด.........

* 69club

« ตอบกลับ #23 เมื่อ: สิงหาคม 06, 2009, 12:37:00 AM »

ร้าน BAR-U

ศุกร์ นี้เป็นได๋น้อ...อิอิโอห์มเลี้ยง โอเคบ่ อิอิ

« ตอบกลับ #24 เมื่อ: สิงหาคม 06, 2009, 06:40:12 AM »
เป็นได๋คุณน้อง สำบายดีตั้ว ช่วงนี้เงียบๆ กันเนาะ บ่มีหมอลำเบิ่ง ไปซุมเเซวกันแนเด้อ ส่วนอ้ายคือสิโดนๆ เทือแล้วล่ะ เพราะย้ายออกมาอยู่แถวนวนครแล้วครับ อันเนื่องมาจากหน้าที่การงาน คิดฮอดอยู่เด้อ คึดฮอดซุคนหั่นล่ะ

« ตอบกลับ #25 เมื่อ: สิงหาคม 06, 2009, 11:11:48 AM »
เป็นได๋คุณน้อง สำบายดีตั้ว ช่วงนี้เงียบๆ กันเนาะ บ่มีหมอลำเบิ่ง ไปซุมเเซวกันแนเด้อ ส่วนอ้ายคือสิโดนๆ เทือแล้วล่ะ เพราะย้ายออกมาอยู่แถวนวนครแล้วครับ อันเนื่องมาจากหน้าที่การงาน คิดฮอดอยู่เด้อ คึดฮอดซุคนหั่นล่ะ

งึดหลาย ไปไสกะพ้อ คือเก่า

เป็นได๋ หล่ะอ้าย หายดีแล้วแม่นเบาะ

จั้งหว่ากัน แถวนั้น หมอลำไปดู๋ ยุดอก

เด่ว สิไปโสนำหมู่

« ตอบกลับ #26 เมื่อ: สิงหาคม 06, 2009, 11:12:20 AM »

ร้าน BAR-U

ศุกร์ นี้เป็นได๋น้อ...อิอิโอห์มเลี้ยง โอเคบ่ อิอิ

อย่าไห่ได๊เลี้ยงเถาะ หนักหน่า คั๊กคัก ทุก ๆ

« ตอบกลับ #27 เมื่อ: สิงหาคม 06, 2009, 11:21:05 AM »
เว่าแล้วกะเป็นตาม่วนฮ้ายเนาะ พ่อใหญ่คอนวอยคันบ่อว่างอีหลี เอกสินำไปฮอด นวนครเด้อ บ่อแคร์เด้อ ใกล้ๆ ซ่ำนี้ สิเอาโน๊ตบุ๊คไปเปิด web ให้เบิ่ง ว่าแต่สิมาม่วนนำกันบ่อน้อวันที่ 8 กะดาย 55++ ชวนอ้ายคอนวอยนำ ขากลับรังสิต นวนคร จั่งค่อยกลับพร้อมกัน meeting web ด่วนๆๆ หาแนวทางการแก้ไขปัญหาเกี่ยวกับการดูแล web bord 55++

« ตอบกลับ #28 เมื่อ: สิงหาคม 07, 2009, 09:01:37 AM »

โอห์ม อย่าไปปล่อยไก่ปานนั้น...อะนะ

หนองตูม พี่กบหนิ....อยู่ ขก. นะคะ

อย่าโพ้โว้ โพ้เว้ บ่อาบน้ำปานนั้น แหม

โอ้ยยยยยย...เพิ่นสิว่าชัยภูมิ เด๊ะ อิอิ
อย่าไปว่าเพิ่นเถาะน้องก้อย บอกแล้วว่าบ้านหนองตูมทางชัยภูมิกะมียังว่า เพิ่นสิบ่เข้าบอร์ดอีกเด่ะ(ขอบอกว่าหน้าคือดิว เดอะสตาร์รุ่นบี้ อ่ะ)

« ตอบกลับ #29 เมื่อ: สิงหาคม 07, 2009, 09:46:46 AM »
เป็นสมาชิกมาก็นาน แต่ไม่ค่อยได้เข้าบอร์ดเลย มัวแต่ทำงานอยู่เบื้องหลัง

เป็นลูกมือพี่บ่าววี

ตอนนี้ พี่บ่าววี อนุญาติ ให้โผล่หน้า สู่สายตาสาธารณะชนแล้ว ก็ขอรายงานตัวหน่อยครับ

ชื่อ                 :  โอห์ม

อายุ                :  อย่ารู้เลยคับ ยังไงก็ยังฮาได้เสมอ ก๊ากก

ภูมิลำเนา         :  ชัยภูมิ

ปัจจุบัน           :  รามคำแหง 24 อเวนิว

ทำงาน            :  เจ้าหน้าที่ Admin. บอสัด สถาปนิก ศิลปะ นิเทศศิลป์ และ เจ้าหน้าที่ส่งเสริมการตลาด บอสัด ท็อปไลน์ ดิจิตอล ในเครือ ท็อปไลน์ ไดน์มอนท์

งานส่วนตัว       :  ออลเรนท์คาร์เซอร์วิส    Graphic ทุกชนิด

การศึกษา        :  ยังไม่จบระดับปริญญาตรี (จะบอกทำไมเนี่ย) เรียนราม ปี 3 ครับ

ความสนใจ       : การถ่ายภาพ และงาน Graphic

ความสามารถ    :  เรียนบัญชี แต่เก่งคอม ทำ Graphic แล้วไงอีกอ่ะ คิดหาทางรวย เสมอ (แต่ไม่รวยซักที กำ)

หมอลำที่ชอบ    : ก็ทุกคณะหล่ะคับ ดูได้หมด ขอให้มีลำโพง กับร้องเพลงสนุก ๆ ยกเว้นเพลงเต้ยโศก (ของใครจำม่ะได้ ม่ะชอบเพลงเดียว) ดูได้หมด เอามันส์อย่างเดียว

เกี่ยวกับตัวเองนิดหน่อย : เมาแล้วเต้น (แต่ไม่ซี่ซั่วะนะครับ ยังมีระเบียบ)

ไม่มีไรมากคับ ง่าย ๆ สบาย ๆ เจอกันม่ะไหร่ สนุกได้ทุกเมื่อคับ

แวะไปเยี่ยมได้ที่ HI5 ครับ http://jaypub.hi5.com

คนบ้านเดียวกัน แค่มองตากันก็เข้าใจอยู่ ^_^

« ตอบกลับ #30 เมื่อ: สิงหาคม 07, 2009, 07:07:33 PM »
ว่าอยู่.....พี่น้องอีสานบ้านเฮานี่เองมีเเมงหยังมาสู่กันเบิ่งเเหน่เด้ออย่าสิอักเบิ่งคนเดียวหลาย.....ยินดีต้อนรับ(ต้นรับผู้ข่าเเหน่เด้อคับ)อย่างเป็นทางการ...เต้ยโศกผลงาน...วิเชียร ซำเหมาครับ....

« ตอบกลับ #31 เมื่อ: สิงหาคม 07, 2009, 10:21:47 PM »
ว่าอยู่.....พี่น้องอีสานบ้านเฮานี่เองมีเเมงหยังมาสู่กันเบิ่งเเหน่เด้ออย่าสิอักเบิ่งคนเดียวหลาย.....ยินดีต้อนรับ(ต้นรับผู้ข่าเเหน่เด้อคับ)อย่างเป็นทางการ...เต้ยโศกผลงาน...วิเชียร ซำเหมาครับ....

ครับ ไว้ค่อยไปม่วน ๆ นำกัน

« ตอบกลับ #32 เมื่อ: สิงหาคม 23, 2009, 08:00:52 PM »
คือมะหล่อเอาฮ้ายแท้หละ ถึกใจอิหลี zzzzzนะคะอิอิอิอิ น้องดื้อเอี้ยพ้ออ้ายเขยละเด้อดื้อเด้อ 5555

* 69club

« ตอบกลับ #33 เมื่อ: สิงหาคม 24, 2009, 11:48:17 AM »
คือมะหล่อเอาฮ้ายแท้หละ ถึกใจอิหลี zzzzzนะคะอิอิอิอิ น้องดื้อเอี้ยพ้ออ้ายเขยละเด้อดื้อเด้อ 5555

เอ๊าเบาะ  สิได้เอิ้น ว่า พี่อ้ายโอห์ม บ่ได้เอิ้น โอห์ม ซื่อๆ แร้วตั๊วะหนิ

สาวขี้ดื้อ จอง ล้างตีน กะประตูทอง เด้อคร๊า........

มื้อได๋ล้มงัว เอื้อยยย น้องสิเอาเครื่องเสียงไป ซ่อย เพคะ

« ตอบกลับ #34 เมื่อ: สิงหาคม 24, 2009, 01:22:33 PM »

เอ๊าเบาะ  สิได้เอิ้น ว่า พี่อ้ายโอห์ม บ่ได้เอิ้น โอห์ม ซื่อๆ แร้วตั๊วะหนิ

สาวขี้ดื้อ จอง ล้างตีน กะประตูทอง เด้อคร๊า........

มื้อได๋ล้มงัว เอื้อยยย น้องสิเอาเครื่องเสียงไป ซ่อย เพคะ

ดื้อจ๋า น้องหล่า พิอ้ายดื้อบ่ทันได้ว่าจังได๋ยุแหม
สิแต่งบ่แต่งกะบ่ว่าจังได๋ เอื้อยกะใจบ่ดีเดะเด๋วนิ

จังได๋กะซ่อยเอื้อยแหน่เด้อดื้อเด้อ55

เอาพระเอกไผ่มาให้-กับนางเอกจิน คณะ4เดือนบ่ว่าง เพราะเฮ็ดนายุ

* 69club

« ตอบกลับ #35 เมื่อ: สิงหาคม 24, 2009, 01:37:29 PM »

เอ๊าเบาะ  สิได้เอิ้น ว่า พี่อ้ายโอห์ม บ่ได้เอิ้น โอห์ม ซื่อๆ แร้วตั๊วะหนิ

ดื้อจ๋า น้องหล่า พิอ้ายดื้อบ่ทันได้ว่าจังได๋ยุแหม
สิแต่งบ่แต่งกะบ่ว่าจังได๋ เอื้อยกะใจบ่ดีเดะเด๋วนิ

จังได๋กะซ่อยเอื้อยแหน่เด้อดื้อเด้อ55

เอาพระเอกไผ่มาให้-กับนางเอกจิน คณะ4เดือนบ่ว่าง เพราะเฮ็ดนายุ

เอื้อยZZZZZ นี้กะด๋าย เพิ่นลีลา หลาย เอื้อยกะแก่เข่าห้องไปเลยอะนะ อย่าสิไปรอ

ปล....รูปอ้ายไผ่ กะเอื้อยจิน พระเอกนางเอก คณะ 4 เดือนว่าหนิ

บ่สู่ พระเอกนางเอก คณะ เต้ยยย!!! อย่างเดียวบันเทิงศิลป์ เด้อ คร๊า

« ตอบกลับ #36 เมื่อ: สิงหาคม 24, 2009, 02:12:26 PM »

เอ๊าเบาะ  สิได้เอิ้น ว่า พี่อ้ายโอห์ม บ่ได้เอิ้น โอห์ม ซื่อๆ แร้วตั๊วะหนิ

เอื้อยZZZZZ นี้กะด๋าย เพิ่นลีลา หลาย เอื้อยกะแก่เข่าห้องไปเลยอะนะ อย่าสิไปรอ

ปล....รูปอ้ายไผ่ กะเอื้อยจิน พระเอกนางเอก คณะ 4 เดือนว่าหนิ

บ่สู่ พระเอกนางเอก คณะ เต้ยยย!!! อย่างเดียวบันเทิงศิลป์ เด้อ คร๊า

บ่ได้บ่ได้ดื้อจ๋า ความฮักบ่อยากบังคับไผ ถึงฮักขนาดใด๋กะบ่ให้เพิ่นต้องหนักใจ ความรักเราต้องรู้จักเสียสละ ถ้าเห็นเขามีความสุข แต่เราทุกข์ก็ต้องยอม แต่น้องดื้อจะยอมให้พี่สาวเสียใจได้เซียวหรือ ดื้อจ๋า

โอ้ยกะลังซึ่ง เต้ยอย่างเด๋วฮู้แล้วแล้วหละว่าเพิ่นเลิศกว่าหมู่ ว่าแต่มื่อใด๋สิเปิดวงนำเขา นางเอกมาตะตัดอ้อยละไป

แจ้งข่าวด่วน สิเสด็จไปทอดพระเนตร สั่นดอกหว้า

* 69club

« ตอบกลับ #37 เมื่อ: สิงหาคม 24, 2009, 02:55:43 PM »
เอื้อย ZZZZZ สวยอีกแร้ว คร๊า สวยอีกแร้ว นะคะ

แม่นคือคำเอื้อยว่า นั้นล่ะ ตัวไผ๋ใจมันบังคับกันนั้นมันบ่แม่น 

เว้าแบบแปน อยากควงแขน อ้ายกะยังว่า ( ฟังไว้เด้อโอห์ม) 55555+

แจ้งข่าวพี่ ZZZZZ สำหรับ นางเอก ของวง

อ้างถึง
แจ้ง สมาชิกในวง เต้ยยย!!! อย่างเดียวบันเทิงศิลป์ให่ทราบทั่วกันกันนะคะ วันที่  3-4-5-6 กย. 52 นี้

มีเจ้าภาพงานจ้างได้มาติดต่อวงเฮา ไป ทำการแสดง แต่ด้วยความบ่พร้อม ของสมาชิกในวงจำนวนหนึ่ง

ในนามของ ผู้จัดการวง สาวขี้ดื้อ สิขอ แจ้ง สถานที่ และวันเวลา ที่สมาชิกทุกคนเพียงเฮียหน่า กัน ก่อนสิออกทำการแสดงนะคะ

คิวงานมีวันที 3-4-5-6 กันยายน 52  มี คิวแสดง ดังสถานที่ต่อไปนี้

1. อิสานตะวันแดง   คลองตัน

2.อิสานลีลา         พระราม 3

3.อิสานรื่นรม       ลาดพร้าว 85 แถว โรงเบียร์คันทรี่เพลสติดกับ สิริอุส พล่าซ๋า

4.อิสานสวอน      ตรง โรงแรม ทาวน์ อิน ทาวน์  เส้นทาง ราม 39  ใกล้ๆ กะ โรงแรม เอส ซี พาร์ค

แจ้งสามาชิก ในวงทุกท่าน ลงวื่อ พร้อมระบุวันเวลาที่ สามารถไปทำงานแสดง ด่วนๆ

เพราะสาวขี้ดื้อ สิได้เอาเงิน เจ้าภาพที่เหลือ หนีไปทางอื่นก่อน เพคะ

ขอบพระโค.....ยยยย สมาชิกในวงเต้ยยย!!!อย่างเดียวบันเทิงศิลป์ล่วงหน่า เพคะ

ปล.คิวแน่นคร๊า บ่มีเวลาไปตัดอ้อยดอก เอื้อย

« ตอบกลับ #38 เมื่อ: สิงหาคม 27, 2009, 08:43:54 PM »
ยินดีที่ได้รู้จักนะคะโอห์ม    ดูจากความสามารถแล้วนี้สุดยอดจริง ๆ
ยังไงก็ทักทายกันบ้างนะคะ  เผือมีโอกาสเจอกันบ้าง

« ตอบกลับ #39 เมื่อ: กันยายน 01, 2009, 12:09:03 AM »
ยินดีต้อนรับเด้อครับ

ขอให้มีความสุขกับเว็บลูกทุ่งหมอลำเด้อครับ

จั๋งได๋กะทักทายกันแน่เด้อครับ

« ตอบกลับ #40 เมื่อ: กันยายน 01, 2009, 10:05:08 PM »

55555 เว้าตางึดเนาะคับ ขอบคุณครับ ใช่หล่ะคับ คนเราสวยข้างใน ใสถึงข้างนอก รักใครชอบใครก็อยู่ที่ใจครับผม

งานหน้ามาหนุก ๆ หนาน ๆ ด้วยกันนะคับ จูบู๊บ จูบู๊บ

« ตอบกลับ #41 เมื่อ: ตุลาคม 20, 2009, 02:23:14 AM »
สวัสสสสสดีคาบ ผมยุแถวนี่แหละ  หนองคายคับ  บ่ไก้ บ่ไกล อีสานเหนือคับ

« ตอบกลับ #42 เมื่อ: ตุลาคม 28, 2009, 08:21:16 PM »
สวัสดีคับ
ยินดีที่ได้รู้จักคับ

« ตอบกลับ #43 เมื่อ: ตุลาคม 29, 2009, 01:33:15 AM »
พี่โอห์มคับ  เรียนคณะดั๋ยน้อคับ

ผมกะเรียนรามคือกันครับ

« ตอบกลับ #44 เมื่อ: ตุลาคม 29, 2009, 02:47:46 PM »
สวัสดีค่ะ อ้าย

เป็นคนชัยภูมิคือกันค่ะ อ.จัตุรัส (ฮู้จักบ่ค่ะ)

บ่คิดว่าซิได้พบคนบ้านเดียวกัน

เพราะน้องเพิ่งเข้ามาเป็นสมาชิกใหม่

ว่างๆๆก็เข้ามาทักทายกันแนเด้อจ้า

« ตอบกลับ #45 เมื่อ: ตุลาคม 31, 2009, 07:01:22 AM »
ผมเป็นน้องใหม่ขอฝากเนื้อฝากตัวด้วยครับ มิตรใหม่จากต่างแดนก็เว็บนี้ละพอไห้คิดถึงบ้านเราอยู่นี้มันเหงามากครับ

* bookung

« ตอบกลับ #46 เมื่อ: พฤศจิกายน 12, 2009, 06:00:22 PM »
เอาแบบแนะนำตัวจิงๆจังเลยน่ะคับ

ชื่อนายวีรวีนส์  .................
ชื่อเล่น บลู
อายุ 2*ปี
หมู่เลือด บี
สถานะภาพ ไม่โสด (แต่สด)
ที่อยู่ อ.ชุมพลบุรี จ.สุรินทร์
ที่อยู่ปัจจุบัน เขตหนองจอก กทม.

การศึกษา
มัทธยม ร.ร.สวนกุหลาบรังสิต
ป.ตรี ม.อีสเทิร์นเอเชีย //นิเทศศาสตร์
ป.ตรี ม.รามคำแหง //จิตวิทยา
ป.โท ม.อีสเทิร์นเอเชีย

การทำงาน
บุคลากรมหาวิทยาลัยแห่งหนึ่งในเขตกรุงเทพมหานครทางด้าน
กิจกรรมนักศึกษา

กิจกรรมยามว่าง นำเบิ่งหมอลำสุหม่องในกรุงเทพ ชอบทุกวง

ยินดีที่ได้รู้จักกับทุกคนน่ะคับ
ฝากตัวด้วยคับ

« ตอบกลับ #47 เมื่อ: ธันวาคม 17, 2009, 05:46:43 PM »
ยินดีที่รู้จักเด้อพี่น้อง...มักหมอลำคือกันเด้อ..อิอิ

« ตอบกลับ #48 เมื่อ: มกราคม 20, 2010, 07:00:21 PM »
ห่างหายไปนานค่ะ...  อิอิ แวะมาสวัสดีงามๆ ใส่หว่างกลางใจพี่โอห์มค่ะ

« ตอบกลับ #49 เมื่อ: มกราคม 23, 2010, 07:39:54 PM »
 :o :o  คาตะไปหาเลาะทางอื่น

:o  เกือบลืมมมาสวัสดีอ้ายชายของน้อง

:o สวัสดีค่า  อ้ายโอห์ม   หุหุ

Thailand travel guide