รับทำเว็บ สมุทรปราการ

มาดูกลอนลำ ทั่วไปกันน่ะครับ

• 54 ตอบ
  • 32612 อ่าน

มาดูกลอนลำ ทั่วไปกันน่ะครับ
« เมื่อ: กรกฎาคม 10, 2009, 07:26:00 AM »
กลอนลำกลาง 1

ขอขอบพระคุณแฟนเหนือใต้ ไทยอีสานทุกท้องถิ่น ที่เมตตาต่อพระคุณเหนือล้นฟ้า หลานหล่าว่าบ่ลืม
แสนเปรมปรีปราบปลื้ม จั่งร้องป่าวมาหา ด้วยไทยมาพิงพักแต่เนาเซายั้ง
รักยังฝังใจแน่นแสนสิไกลกะยังห่วง บ่ร้องป่าวถามทวง ลืมแล้วบ้อพี่น้อง ผู้เคยใช้ดอกส่อยงาน
เมืองชุมแพเป็นบ่อนบ้าน บ้านหนองหานถิ่นเคยไป โพนพิสัยหนองคาย เที่ยวไปกะหลายครั้ง
ยังพอสำราญด้วยอุดมดีอยู่คือเก่า ยังได้ฮ้องถามข่าว แถวเชียงคานด่านซ้าย หลายล้นแต่เที่ยวลำ
แถวสุรินทร์ถิ่นก้ำ ยังจำอยู่บ่ลืมหลง บ้านดงเค็งกิโลศูนย์ อุ่นทรวงยังจำได้ ถามข่าวไปเบิ้ดเกลี้ยงแถวเมืองพลน้อบ้านไผ่
ชัยภูมิบัวใหญ่ ออกที่หมายฝ่ายเบื้อง เมืองท่า ย่าโม บุรีรัมย์ได้อ่าวโอ้ ได้เว่าจ่มระงมหา เคยเยี่ยมยามไปมา บ่แวะถามอย่าใจน้อย
หลานยังคองคอยถ่า อาสามารับใช่ส่วง ด้วยจิตใจเป็นห่วง เฮียมขอก้มกราบเท้า พระคุณท่านว่าบ่ลืม
ในมื่อนี้ หลานมีความปราบปลื้ม นำเรื่องใหม่มาเสนอ เพื่อเป็นของบำเรอ สิ่งเสนอพระคุณท่าน
โยติกลอนพักไว้ เซาลำไว้สาก่อน พวกวัยรุ่นอยากฟ้อน ขอเต้ยถ่อนอย่าอยู่นาน........ในยามนี้...

Re: มาดูกลอนลำ ทั่วไปกันน่ะครับ
« ตอบกลับ #1 เมื่อ: กรกฎาคม 10, 2009, 07:31:40 AM »
กลอนลำกลาง 2

สบายดีพี่น้อง ท้องถิ่นดินสยาม ผู้มีจิตใจงาม อยากไต่ถามยามพ้อ 
เป็นจั่งได๋น้อวันนี้สบายดีหรือท่าน เรื่องหน้าที่การงานกิจการก้าวหน้า ทั้งฝนฟ้าเป็นจั่งได๋
พี่น้องมาฟังลำอยู่ใต้ ได้เมี่ยมมัดอัดเฮือนไป่น้อ  ทางหมอลำขอเตือนให้ห่วงเฮือนแหน่เด้อท่าน
หาเวลาไปย่ามบ้าน ติดตามหนีไปขี้เหยี่ยว เทียวไปจอบเบิ่งบ้าน ทางคุณพี่ให้ถี่ใจ
ปิดประตูล็อคไว้ กุญแจใส่ให้มันดี และต้องมีคนดูอยู่ยามซามแจ้ง ให้เพิ่นแยงคอยถ่า  ยอมน้องพี่หนีมา ซุมลุงป้าบ่มีห่วง
ฟังลำล่วงซอดเช้า ซุมเจ้าสิส่วงใจ
พี่น้องไกล พี่น้องใกล้ น้อยใหญ่ระวังโต อย่าสิพากันโสโห่เฮ้วเสียงก้อง ตั้งใจฟังลำล่อง
คั่นผู้ได๋มีทอง บ่ควรคล้องให้มองเด่น ถ้าขโมยมันเห็น สิเป็นภัยให้เสี่ยงเมี่ยน ขอเตือนไว้.....ให้หิ่นตรอง.....เด้อพี่น้อง

Re: มาดูกลอนลำ ทั่วไปกันน่ะครับ
« ตอบกลับ #2 เมื่อ: กรกฎาคม 10, 2009, 07:33:48 AM »
เดี๋ยวสิจัดมาอีกเด้อครับผม ตอนนี้ขอไปกินข้าวก่อน

« ตอบกลับ #3 เมื่อ: กรกฎาคม 10, 2009, 08:33:56 AM »
มาแล้วครับ

กลอนลำกลาง 3

วีระวัฒน์มาอีกแล้ว มาในแนวมาดใหม่ ขอขอบคุณแรงใจ แฟนมาฟังมากล้น เสียงเฮจ้นได้พบชาย ขอขอบคุณพ่อศรัทธาผู้ว่าจ้าง  เพิ่นกะส่างมองเห็น หรือว่าเป็นนำซินได้ส่อยงานการบ้าง มาวันนี้ นำนิทานเพลงร้อง ฉลองบุญพวกคุณพ่อ ขอให้สุขยิ่งล้น ศรัทธาเจ้าจง ....เจริญ.....เด้อ...พ่อ...เอ่ย....

« ตอบกลับ #4 เมื่อ: กรกฎาคม 10, 2009, 08:43:43 AM »
กลอนลำกลาง 4

เผยคำกลอนในตอนนี้ กราบอภัยเมธี ประมวลชี้แถลงกล่าว
โฆษณาประกาศป่าว ประกาศชาวพวกพี่น้องชนพ้องสู่สยาม
ศรัทธาใสคือดั่งน้ำ ลงอร่ามลือใส วาจาหวานประทานมิตร สิบ่ลืมพระคุณท่าน
แรงใจเชียร์แต่คราวกี้ ลำบอดตาใสเริ่มมี  จนปานนี้บ่หายเสื่อม
กำลังใจยังเต็มเปี่ยม สมัยเทียมห่อหุ้ม ประทุมแก้มได้แจ่มทรวง
กาลเวลาผ่านล่วง ใจเป็นห่วงบ่ทันสาง ความเมตตาผู้มานึก ระลึกบ่ไลสิ้น
หนึ่งในสยามยินดีด้วย ผลผลาอำนวยมิตรมวลช่วย ได้รวยแล่น
 ศรัทธาใสยังแน่นแอ่ง มาแสดงแต่ล่ะครั้ง  อย่าอ้างว้าง....ให้ม่วนยิน....เด้อพี่น้อง....

« ตอบกลับ #5 เมื่อ: กรกฎาคม 10, 2009, 08:52:10 AM »
กลอนลำกลาง 5

แฟนฟังคอยเสียงลอยเยี่ยม เฮียมยอกลอนฟ้อนแอ่ว
หนึ่งในสยาม คือจั่งทรงเห็นแวว เป็นแนวคืออ่านฮู้ ดูแล้วให้กลั่นกรอง
ขอบพระคุณพวกพี่น้อง ที่ชี้ป่องพอมองลิม
แฟนรัดพิงพอเพียง ได้แล่นนำให้แฟนย้อง
 แสงเทียนทองที่แฟนใต้ เป็นพลังแรงใจ ยังยอไว้ให้ล้นลื่น
ขอให้อยู่จีรังยืน แสนวันคืนบ่ล่วงล้ม ให้เฮียมฮู้ได้ส่วงเวร
เผิ่นว่าสิบปากเว้า บ่มีถ่อตาเห็น แสนลายเซ็นที่แฟนขอ บ่ถ่อผมได้แวเยี่ยม
หัตถาเทียมธุลีใต้ สายพะมัย ยังน่วงเหนี่ยว
หนทางเก่าที่เคยเทียว เกี่ยวสัมพันธ์อย่าปั่นปิ้น
ยังยินน้อม...สิกล่อมแฟน.....ในคืนนี้...

« ตอบกลับ #6 เมื่อ: กรกฎาคม 10, 2009, 02:28:03 PM »
สาวคมคายพอเห็นหน้า สุขอุราบานซื่น

« ตอบกลับ #7 เมื่อ: กรกฎาคม 10, 2009, 08:58:45 PM »
กลอนลำกลาง 6 

ปรีดาแสนแฟน ๆ จ้อง จักษุมองว่าล้นลื่น  เหงาหงอยมาได้พาซื่น เห็นแฟนฟังนั่งจ้อง ด้วยรอยยิ้มปิ่มละมัย
กราบขอคุณที่ท่านได้ อาลัยห่วงและทวงถาม คอยติดตามบ่ไลลืม ตื่มพลังบ่วางเว็น
ถือว่าเป็นคือเชื้อ วงศ์วาลคณาญาติ มีแต่อบอุ่นด้วย เสมอได้ดอกใต้พรหม
สิบนิ้วแยงขอยืนก้ม ลงเบื้องฝ่าขมาขอ คำเยินยอขนลุก สั่นเซนได้เย็นเนื้อ
บุญคุณเหลือที่แฟนยื่น ปราณีนำคือล้ำค่า ติเพื่อก่อท่อนำมา ความเมตตายังเปี่ยมล้น กระมลปลื้มตื่มแต่ยิน
เสน่หายังบ่สิ้น ให้เปี้ยงปิ่นแต่เทียวถาม หนึ่งในสยามยังคอยทางระหว่างแฟนได้เทียวยื้อ
เสียงปรบมือเคยดังก้อง กังวานในพระมัยแม่น  เฮียมตั้งต่อรอคอยแฟน บ่เห็นเงาจับจ้องท้าย แฟน ๆ อ้าย อย่าล่ายลืม....คืนมาเยี่ยม

« ตอบกลับ #8 เมื่อ: กรกฎาคม 10, 2009, 09:09:07 PM »
กลอนลำกลาง 7

อภิวันทนาน้อม สิบนิ้วยื่นแทนพะยอม มาลาก้านมาน้อมส่ง
จากเสียงกล่อมของทีมวง เอาเสียงลงเข้าหว่างอ้อม แฟนมาล้อมเบิ่งแสดง
ให้มันสมค่าแบงค์ เจ้าภาพท่านผู้จักหา  จัดดารามาครบรับรองบ่ลวงต้ม
มันสิหวานหรือส้ม สิมีฟาดหรือขม คืนนี้จั่งคอยเบิ่ง
สิเป็นตาหรือเขิง  ฮ้อนดั่งเพลิง เย็นดั่งน้ำ คืนนี้จั่งเบิ่งเอา
ฟังเสียงแคนน้อกล่อมเต้า ลำศิลป์เก่า เฮาอีสาน
พวกลูกหลานได้นำมาสมค่าฟังกะมีไว้
ขอแรงใจอย่ามีแล้ง คือฝนหลั่งลงมาแฮง อันความแล้ง ให้ลั่นชุ่ม
ให้คือนาทามชุ่ม ฝนตกมาอั่งแต่น้ำ บาดยามข้าวสิแพร่พันธุ์
ชื่อว่าลำนี้นั้น สิดีเด่นหรือลงดับ ขึ้นอยู่กับแฟนฟังสิช่อยเชียร์หรือไม่
เอาหล่ะไขบทบั้น มาฟังกันให้มันม่วน
ให้คือสายรถด่วน จัดขบวนออกแล่นย้อย ไหลย่าว ผ่อนบ่ลง...แฟน ๆ เอ้ย

« ตอบกลับ #9 เมื่อ: กรกฎาคม 10, 2009, 09:10:09 PM »
เอาส่ำนี้ก่อนน้อพี่น้อง จั่งเอามาใหม่

ไผมีกลอนม่วน  ๆ กะเอามาแหน่เด้อพี่น้องป้องป่าย แฟนหมอลำทุกท่าน

« ตอบกลับ #10 เมื่อ: กรกฎาคม 10, 2009, 09:19:51 PM »
มักหลายๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆกลอนลำ  แต่ชอบทำนองระเบียบ

กราบขอบคุณในวงล้อม  อารีต่อบ่ไรเสียฮักจุนเจือจิรังยืน  อยู่ชุกคืนบ่เคยเว้น

« ตอบกลับ #11 เมื่อ: กรกฎาคม 11, 2009, 07:18:40 PM »

ขอขอบพระคุณแฟนเหนือใต้ ไทยอีสานทุกท้องถิ่น ที่เมตตาต่อพระคุณเหนือล้นฟ้า หลานหล่าว่าบ่ลืม
แสนเปรมปรีปราบปลื้ม จั่งร้องป่าวมาหา ด้วยไทยมาพิงพักแต่เนาเซายั้ง
รักยังฝังใจแน่นแสนสิไกลกะยังห่วง บ่ร้องป่าวถามทวง ลืมแล้วบ้อพี่น้อง ผู้เคยใช้ดอกส่อยงาน
เมืองชุมแพเป็นบ่อนบ้าน บ้านหนองหานถิ่นเคยไป โพนพิสัยหนองคาย เที่ยวไปกะหลายครั้ง
ยังพอสำราญด้วยอุดมดีอยู่คือเก่า ยังได้ฮ้องถามข่าว แถวเชียงคานด่านซ้าย หลายล้นแต่เที่ยวลำ
แถวสุรินทร์ถิ่นก้ำ ยังจำอยู่บ่ลืมหลง บ้านดงเค็งกิโลศูนย์ อุ่นทรวงยังจำได้ ถามข่าวไปเบิ้ดเกลี้ยงแถวเมืองพลน้อบ้านไผ่
ชัยภูมิบัวใหญ่ ออกที่หมายฝ่ายเบื้อง เมืองท่า ย่าโม บุรีรัมย์ได้อ่าวโอ้ ได้เว่าจ่มระงมหา เคยเยี่ยมยามไปมา บ่แวะถามอย่าใจน้อย
หลานยังคองคอยถ่า อาสามารับใช่ส่วง ด้วยจิตใจเป็นห่วง เฮียมขอก้มกราบเท้า พระคุณท่านว่าบ่ลืม
ในมื่อนี้ หลานมีความปราบปลื้ม นำเรื่องใหม่มาเสนอ เพื่อเป็นของบำเรอ สิ่งเสนอพระคุณท่าน
โยติกลอนพักไว้ เซาลำไว้สาก่อน พวกวัยรุ่นอยากฟ้อน ขอเต้ยถ่อนอย่าอยู่นาน........ในยามนี้...

...อั่นพี่น้องทางนี้พอสิเเต่งกลอนลำการเมืองได้บ่น้อ.....

ถ้าเเต่งได้รบกวนเเต่งให้เเหน่เด้อ

สิเอาไปลำ...หมอลำการเมือง

ทางนี่เเต่งบ่ปานได่แต่พอลำได้อยู่....

* 69club

« ตอบกลับ #12 เมื่อ: กรกฎาคม 13, 2009, 06:16:51 PM »
เศรษฐกิจนับมื้อแย่ เหลือเพียงแต่ปลายเข็ม ผู่ใด๋เร็ว ผู่ใด๋ลุกกะแล่นหามาได้..

ผู้ใด๋มัวนอนนิ่ง บ่ติงคิงน้อเซื้อเต่า มีแต่ฝอยแต่เว้า แลงเซ้าดอกอย่าหวัง

วงการมวยแข่งกำปั้น สันแข่ง ตีนหนัก ซุมนางงามกะเกินคัก รัดทรงดันเพิ่ม

ดังกะเสริม ลงพิมพ์ส่วย ยิ้มกะสวยเอาทีหนึ่ง นักกีฬากะแข่งต้อง ชิงถ้วยดอกแข่งเหรียญ

ซุมรถยนต์ รถเบนซ์ สไตล์เด่น น้อชิงขาย ซุมไทคอมมือถือ กะแข่งโปรโมชั่น

ซุมหมอลำบัดแห่งบ้า เวทีใหญ่ ไฟ แสงสี หาแต่เงิน ลงทุน นับประเมิน เกิน สิบล้าน

ทั้งสงสาร วงน้อยๆ บ่ทันดัง บ่ทันใหญ่....แจ้งเกิดกันต่อไป...อย่าท้อใจเด้อท่าน

ผลงานนี้....สินั่งรอ...เด๊น้อ...น้อ....นี้น๊า.....55555+

พอได้บ่จ้า.....................................เข่ากะยุคสมัยกะด๋าย

« ตอบกลับ #13 เมื่อ: กรกฎาคม 13, 2009, 06:42:03 PM »
สุดยอดเลยครับ แต่คุ้น ๆเด้ครับ กลอนลำนี้

* 69club

« ตอบกลับ #14 เมื่อ: กรกฎาคม 13, 2009, 06:47:56 PM »
สุดยอดเลยครับ แต่คุ้น ๆเด้ครับ กลอนลำนี้

นำหาให่พ้อ เด้อ...ว่าของไผ๋  5555+

« ตอบกลับ #15 เมื่อ: กรกฎาคม 13, 2009, 06:50:42 PM »
ป้าดพี่ ผมกะบ่เก่งปานนั้น แต่คุ้นเด้กลอนนี้ ผมจักสิหาทางได๋แล้วครับ

เบิ้ดปัญญาเพียงส่ำนี้ คงวานพี่...ส่อยบอก..มา.......เด้อพี่เอ้ย....

อิอิอิอิ

* 69club

« ตอบกลับ #16 เมื่อ: กรกฎาคม 14, 2009, 12:49:12 AM »
ป้าดพี่ ผมกะบ่เก่งปานนั้น แต่คุ้นเด้กลอนนี้ ผมจักสิหาทางได๋แล้วครับ

เบิ้ดปัญญาเพียงส่ำนี้ คงวานพี่...ส่อยบอก..มา.......เด้อพี่เอ้ย....

อิอิอิอิ

เอามา แต่นำพี่นี้ล่ะ จ้า  คุณน้องขา......

* 69club

« ตอบกลับ #17 เมื่อ: กรกฎาคม 14, 2009, 01:02:21 AM »
บ้านเมืองเฮายุคนี้ มีตั้งแต่ อินเตอร์เนต สไตล์ไดโนเสาร์ ปู่ย่าเฮา บ่มีค้าง

นักศึกษาวัยรุ่นไปโรงเรียนเขียนอ่าน รายงานผ่านเวปไซต์ นาทีใกล้ดอกสื่อสาร

ผู้หนึ่งไปโรงเรียนผู้หนึ่งนอนอยู่บ้านอะโหลผ่านดอกไทยคม ปลุกระดมมือถือ คู่มือได้โทรวุ่น

สิ่งที่มันมีคุณ โทษกะมานำพร้อม ซอมดูกันแร้วไป่..ไปโรงเรียนดอกแม่ใหญ่ พกมือถือท่าโก้ อะโหลจุ้ยจั่งค่อยเอา

เงินท่อได้กะป้อม ขอดใส่ไปเติมบัตร จีเอสเอ็ม วันทูคอล ยังเห็นชัด หนึ่งวันบ่พอมื้อ

ซุมคุณนายมือถือ ซ่างยังลงทุนสร้าง..ลงสตางค์ไปซื้อหน่ำ...บ่ว่าเซ้าหรือคำโทรหากับวุ่นบ้าน จนเบี้ยป่งบ่ทัน

พอว่าแล้วเร่งจั้น ตอนลั่นนิทานเด็ด ฟ้าวนำผลนำเม็ดเร่งมาเวลาน้อย

สาวก้อยคอยอยากเห็นฮุ้ ซอมดู เป็นทางผ่าน...เซ้าหรือแลงนอนอ่าน หลงละเมอคิดกลุ้ม อยากมีซู้เข่ากล่อม  เด๊น้อ  น้อ น้อ นี้หนอ..... อิอิ

« ตอบกลับ #18 เมื่อ: กรกฎาคม 14, 2009, 08:53:18 AM »
อันนี้ผมรู้ครับว่าเอามาแต่ใส เอามาแต่คณะน้องใหม่เมืองชุมแพ เรื่องสงครามใจ พี่พล พูลสวัสดิ์ เป็นคนลำ และเวอร์ชั่นที่สองมาลำใหม่ชื่อเรื่องดวงจิตริษยา พี่หมี งามดี เป็นคนลำ ทั้ง 2 คนรับบทเป็น จำลอง ในเรื่อง

* 69club

« ตอบกลับ #19 เมื่อ: กรกฎาคม 14, 2009, 10:52:15 AM »
อันนี้ผมรู้ครับว่าเอามาแต่ใส เอามาแต่คณะน้องใหม่เมืองชุมแพ เรื่องสงครามใจ พี่พล พูลสวัสดิ์ เป็นคนลำ และเวอร์ชั่นที่สองมาลำใหม่ชื่อเรื่องดวงจิตริษยา พี่หมี งามดี เป็นคนลำ ทั้ง 2 คนรับบทเป็น จำลอง ในเรื่อง

คะแนน เต็ม 10   พี่สาวขี้ดื้อ ให่  100 จร้า น้องวี

« ตอบกลับ #20 เมื่อ: กรกฎาคม 14, 2009, 04:36:46 PM »
เย่ ๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆ
ถูกต้องที่ซูด...ด... ด...
ขอบคุณครับ พี่ก้อย

« ตอบกลับ #21 เมื่อ: กรกฎาคม 14, 2009, 06:54:59 PM »
สุดยอดทั้งสองคน
แฟนพันธุ์แท้จิงๆ

« ตอบกลับ #22 เมื่อ: กรกฎาคม 23, 2009, 09:55:47 PM »
ยกนิ้วให้ค่ะ พยายามอีหลี

* 69club

« ตอบกลับ #23 เมื่อ: กรกฎาคม 24, 2009, 12:47:41 AM »
สุดยอดทั้งสองคน
แฟนพันธุ์แท้จิงๆ

เสี่ยตาปัญญา สิรับพี่สาวขี้ดื้อ กะ น้องวี ไปเล่นเกมส์บ่หือ.....

ถามเบิ่งให่แหน่เด้อ น้องษา  อิอิ

« ตอบกลับ #24 เมื่อ: กรกฎาคม 24, 2009, 12:13:35 PM »
เเม่นอยู่เอื้อยก้อย น่าสิมีเกมส์แฟนพันธุ์แท้หมอลำเนอะครับ

« ตอบกลับ #25 เมื่อ: พฤศจิกายน 05, 2009, 09:19:40 AM »
สุดยอดกลอนลำคัก

« ตอบกลับ #26 เมื่อ: มกราคม 27, 2010, 10:18:51 AM »
สุดยอดเรยคับ

บางกลอนกะเคยได้ยิน

« ตอบกลับ #27 เมื่อ: กุมภาพันธ์ 04, 2010, 03:34:46 PM »
มีแต่กลอนม่วนๆน้อคับ

« ตอบกลับ #28 เมื่อ: เมษายน 06, 2010, 07:41:56 PM »
กลอนลำมีแต่กลอนม่วนหลาย
ขอบคุณ

« ตอบกลับ #29 เมื่อ: เมษายน 29, 2010, 01:58:51 PM »

กลอนลำมีแตกลอนม้วนม่วนน้อ

« ตอบกลับ #30 เมื่อ: เมษายน 29, 2010, 02:01:13 PM »
กลอนลำม้วนๆๆๆๆเด้น้อ

« ตอบกลับ #31 เมื่อ: เมษายน 29, 2010, 06:43:54 PM »
กลอนลำม้วนๆๆๆๆเด้น้อ

ครับผม ม่วนอยู่ครับผม

« ตอบกลับ #32 เมื่อ: เมษายน 29, 2010, 10:12:24 PM »
มีแต่กลอนม่วนๆ

« ตอบกลับ #33 เมื่อ: เมษายน 29, 2010, 10:18:57 PM »
มีแต่กลอนม่วนๆ

ขอบคุณครับที่ว่าม่วนอิอิอิอิ

« ตอบกลับ #34 เมื่อ: เมษายน 30, 2010, 10:35:49 AM »
อ้ายผมวาเขียนกลอนหมอลำขายโลดคับ

« ตอบกลับ #35 เมื่อ: เมษายน 30, 2010, 12:01:24 PM »
อ้ายผมวาเขียนกลอนหมอลำขายโลดคับ

บ่ปานนั้นดอกคัรบ เขียนไว้ลำเองดีกว่าครับ เฮาบ่ได้ เกงปานนั้น ที่จะเขียนขาย อิอิอิอ

« ตอบกลับ #36 เมื่อ: เมษายน 30, 2010, 03:47:24 PM »
ขอบคุณเด้อครับที่มาให้อ่าน  ม่วนเนาะ คือแต่งเก่งแท้น้อ

« ตอบกลับ #37 เมื่อ: พฤษภาคม 27, 2010, 02:41:31 PM »

บ่ปานนั้นดอกคัรบ เขียนไว้ลำเองดีกว่าครับ เฮาบ่ได้ เกงปานนั้น ที่จะเขียนขาย อิอิอิอ

ป๊าดดดดดดดดดด
ส่ำนี้กะสุดยอดเเล้ว

* 69club

« ตอบกลับ #38 เมื่อ: พฤษภาคม 27, 2010, 02:43:38 PM »

มาพี้หล่ามา มา มา มา พี่สิซ่อยเกลา กลอนลำให้ค่ะ...อิอิ

« ตอบกลับ #39 เมื่อ: พฤษภาคม 29, 2010, 03:27:39 PM »
ขอบคุณหลายๆเด้อคับ

« ตอบกลับ #40 เมื่อ: มิถุนายน 06, 2010, 11:47:10 PM »
หืออ  บ่มีกลอนลาบ่น้อ

« ตอบกลับ #41 เมื่อ: สิงหาคม 17, 2010, 10:54:19 PM »
ชอบจังงง

* 69club

« ตอบกลับ #43 เมื่อ: สิงหาคม 18, 2010, 01:33:51 PM »
กลอนลำทั่วไปกะมีแล้ว

ขอกลอนลำไปทั่ว แหน่บัดหนิหล่า

« ตอบกลับ #44 เมื่อ: สิงหาคม 23, 2010, 09:15:00 PM »
สุดยอดเลยครับ  อย่างว่าหละครับกลอนลำเพิ่นม่วน อิอิ
ยอมรับครับ แฟนพันธุ์แท้จริงๆๆๆ

« ตอบกลับ #45 เมื่อ: สิงหาคม 23, 2010, 10:15:12 PM »
สุดยอดเลยครับ  อย่างว่าหละครับกลอนลำเพิ่นม่วน อิอิ
ยอมรับครับ แฟนพันธุ์แท้จริงๆๆๆ

ความมักครับ เลยเฮ็ดได้ทุกอย่างอิอิอิ

« ตอบกลับ #46 เมื่อ: สิงหาคม 24, 2010, 07:59:05 PM »
เพราะดีค่ะ

« ตอบกลับ #47 เมื่อ: สิงหาคม 24, 2010, 09:48:28 PM »
เพราะดีค่ะ

แท้งคิ้วเด้อครับ ที่ว่าม่วน อิอิอ

« ตอบกลับ #48 เมื่อ: สิงหาคม 26, 2010, 08:34:05 PM »
มีอีกไหมจ๊ะ

« ตอบกลับ #49 เมื่อ: สิงหาคม 26, 2010, 09:17:02 PM »
กลอนลำที่6เคยเห็นพี่เป้ารัศมี ลำตอนอยู่ระเบียบ เรื่องมีเงินเต็มพา บ่เท่ามีปัญญาเต็มพุง

...