รับทำเว็บ สมุทรปราการ

ปรากฏโตมาโดนแล้ว แต่ว่าบ่ทันได้แนะนำโตจักเทื่อ ขอแนะนำโตแน่เด้อครับ

• 104 ตอบ
  • 18728 อ่าน

พระเอกน้อย ชื่อจริงครับ น้องนนท์  ครับ เป็นคนเมืองยศสุนทร (ยโสธร) อายุไม่มากไม่น้อยครับแค่ ๒๒ เอง (กำัลังเอ๊าะ ๆ) ไม่ต้องสงสัยนะครับว่าผมเป็นพระเอกวงไหน ความจริงไม่ได้เป็นพระเอกหมอลำหรอกครับ (เป็นแค่ความใฝ่ฝันครับ) แบบว่าตามดูหมอลำ จนแม่อุษา แถววิชา ผู้จัดการวงหนึ่งในสยาม รับเ่ป็นลูกบุญธรรม
        ประมาณว่ามันอยู่ในสายเลือดนะครับ แม่ผมเป็นหมอลำซิ่งอยู่กับวง เฉลิมชัย ปัญญา ไพรสุวรรณ อำเภอพนมไพร จังหวัดร้อยเอ็ด แต่ตอนนี้แม่ผมเลิกลำไปนานแล้วครับ  ตอนเด็ก ๆ เวลาแม่ไปลำก็จะเอาผมไปอยู่หลังเวทีด้วย ก็เลยทำให้ลูกชายคนนี้เป็นคนชอบหมอลำโดยไม่อายใครครับ
        ตอนนี้ผมก็เรียนปริญญาตรี อยู่ที่  กทม ปี ๓ แล้วครับ ใกล้จบแล้ว คิดว่าจบแล้วก็จะลองไปอยู่กับหมอลำดูครับ ทีนี้ละครับผมจะได้เป็นหมอลำอย่างเต็มตัวครับ

* 69club

เป็นลูกฮัก คุณแม่อุษา หนึ่งในสยาม ปื้ดดดดดด

ขึ่นลำในวงโลดเด้อจ้าผู่บ่าว........

ยินดีต้อนรับเด้อจ้า พระเอกน้อย

เห็นพระเอกน้อย ตามกระทู้หลายอันคือกันแต่กะบ่ได้มีโอกาส ทักทายจักเทื่อ

มาเห็นกระทู้ ของ พระเอกน้อย เอง กะเลย มาทำความรู้จัก จร้า

ขอให้ มีความสุข สนุกสนาน ม่วนซื่น กะ เวป ลูกทุ่งหมอลำดอทคอมจ้า

จร้าาาาาาาาาาาาา..............เอื้อยสาวขี้ดื้อ

เป็นกำลังใจให้พระเอกน้อยนะคะ
เคยไปบ้านพักหนึ่งในสยามอยู่ครั้งน
พระเอกน้อยรุจักพี่นิดา หลานพี่เอ๋มั้ยคะ

ใครหรอครับ รู้จักแต่พี่นิดา ที่ย้ายไปอยู่กับร๊อคแปดแสนครับ เป็นแฟนกับพี่เอ๋  (ที่เคยเล่นตลกเป็นอ้ายโมเดส)  ถ้าเป็นคนอื่นช่วยอธิบายให้เข้าใจหน่อยครับจะได้ตอบถูก

* 69club

เป็นกำลังใจให้พระเอกน้อยนะคะ
เคยไปบ้านพักหนึ่งในสยามอยู่ครั้งน
พระเอกน้อยรุจักพี่นิดา หลานพี่เอ๋มั้ยคะ

แม่น แม่น แม่น นิดา คนได๋ด้อ....สาวขี้ดื้อ บ่รู้จัก แหม น้องษา

ปล. พระเอกน้อย เอากลอนลำพี่มาเป็น หลายเซนต์ เยี่ยม มาก!!!!

* 69club

น้องพระเอกน้อย มี เพลง ของหนึ่งใน สยามบ่

ที่ร้องว่า....นั่งคิดนอนกลุ้ม คิดเห็นสาวหนุ่ม หน้าเวที หนึ่งในสายมก็เร่งเต็มที่เพราะกลัวน้องพี่จะด่วนลาไกล

สาวๆหางเครื่อง พระเอกหมอลำก็อยากออกไป อยากเห็นหน้าใสๆ แม่สาวขวัญใจมาเชียร์หมอลำ
...มีบ่ พี่ขอแหน่ จ้า

* 69club

รอแปบเด้อครับ เดี๋ยวจัดให้

ส่งมาทาง ข้อความส่วนโต่กะได้เด้อจ้า พี่จะรอ

สนใจอย่าไกล จากพี่คนงาม  หนึ่งในสยาม หมอลำระดับอินเตอร์

พี่พระเอกน้อยครับ อย่าลืมผมเด้หล่ะ ผมกะอนาคตคนในวงหมอลำหนึ่งในสยาม คือกันเด้พี่ งานนี้เราได้เจอกันแท้ บนเวที ประชันความหล่อกันแท้ พี่พระเอกน้อยกับผมเคยเจอกันแล้วหล่ะครับ เพราะมักหนึ่งในสยามคือกัน จั่งได่กะอย่าลืมเด้อพี่ ถ่าผมอีกแหน่กะได้ จั่งไปอยู่พร้อมกัน อีก 3 ปี อิอิอิ ถ่าไหวบ่น้อครับผม จั่งได๋กะจั่งพ้อกันเด้อครับ

กลอนนำฝากตัว
ขอฝากเสียงชื่อไว้ ลีละมัยบ่ทันเเข็ง
การแสดงบ่ทันเซียน ท่องเรียนบ่ทันได้
แต่ว่าทางหัวใจ มีเปอร์เซ็นเต็มร้อย บ่ยอมถอยให้คนโห่
เดี๋ยวนี้มารวมกลุ่ม บอกแฟน ๆ ให้ฮู้เกลี้ยง เป็นลำเรื่องดอกต่อกลอน..แฟนเอ้ย
นิทาน..พวมสด ๆ ฮ้อน ๆ  ผู้เขียนต่อนกลอนประดับ แม่อุษาเด้อครับ ผู้แต่งเติมเสริมเรื่อง
อย่าได้เคืองหูท่าน ยามลูกหลานเอาผลงาน  ออกมาต้าน เอามาสู่
ผู้ปราดเปรื่องกตัญญู เมธาครูอย่าว่านเปื้อน ยามเตือนต้าน อย่า ผญา......ในคืนนี้

สวัสดีครับ

* 69club

กลอนนำฝากตัว
ขอฝากเสียงชื่อไว้ ลีละมัยบ่ทันเเข็ง
การแสดงบ่ทันเซียน ท่องเรียนบ่ทันได้
แต่ว่าทางหัวใจ มีเปอร์เซ็นเต็มร้อย บ่ยอมถอยให้คนโห่
เดี๋ยวนี้มารวมกลุ่ม บอกแฟน ๆ ให้ฮู้เกลี้ยง เป็นลำเรื่องดอกต่อกลอน..แฟนเอ้ย
นิทาน..พวมสด ๆ ฮ้อน ๆ  ผู้เขียนต่อนกลอนประดับ แม่อุษาเด้อครับ ผู้แต่งเติมเสริมเรื่อง
อย่าได้เคืองหูท่าน ยามลูกหลานเอาผลงาน  ออกมาต้าน เอามาสู่
ผู้ปราชฌ์เปรื่องกตัญญู เมธาครูอย่าว่านเปื้อน ยามเตือนต้าน อย่า ผญา......ในคืนนี้

สวัสดีครับ
[/quote]

ซ้อมไว้หล่า ซ้อมไว้ เริ่มจากกลอนลำ แบบนี้ล่ะ....สิได้เก่งๆ ซ้อมเสียงอย่าให่มานไหลเด้อ

กลอนลำแก่นนคร ตั๊วะหนิ....เก่ง เก่ง เก่ง

กลอนลำกลอนนี้เป็นกลอนของกล้า ธนากร  ครั้งเมื่อเป็นพระเอกอยู่แก่นนคร เรื่องบุญนำ กรรมแต่ง ที่แสดงเป็นชัชวาลยฺ์ ครับ ผมก็ลำได้

* 69club

กลอนลำกลอนนี้เป็นกลอนของกล้า ธนากร  ครั้งเมื่อเป็นพระเอกอยู่แก่นนคร เรื่องบุญนำ กรรมแต่ง ที่แสดงเป็นชัชวาลยฺ์ ครับ ผมก็ลำได้

แม่นแร้ว...จร้า...

บัดมาอยู่กะน้องใหม่เมืองชุมแพ พี่พล พูลสวัสดิ์ กะเอามาฮ้อง  ตอนลำเป็น จำลอง ในเรื่อง  สงครามใจ

ผมส่งให้ละเด้อเื้ือื้อยสาวขี้ดื้อ ได้บ่ได้กะบอกกันแน่เด้อครับ

พระเอกน้อย ระวังหลงมักสาวภูเวียงเดอ

ส่างว่าแท้น้อ....................๕๕๕๕๕๕๕๕๕๕๕๕๕๕๕๕    อ้ายโจเอ้ย

* 69club

ผมส่งให้ละเด้อเื้ือื้อยสาวขี้ดื้อ ได้บ่ได้กะบอกกันแน่เด้อครับ

ได้แร้ว ได้แร้ว จ้า ม่วน คือเก่า เนาะ พี่นี้กะด๋าย ฟังยามใด๋ กะ ครึ้ม ใจยามนั้น

หนึ่งในสยาม...หมอลำระดับอินเตอร์........อิอิ

ใครหรอครับ รู้จักแต่พี่นิดา ที่ย้ายไปอยู่กับร๊อคแปดแสนครับ เป็นแฟนกับพี่เอ๋  (ที่เคยเล่นตลกเป็นอ้ายโมเดส)  ถ้าเป็นคนอื่นช่วยอธิบายให้เข้าใจหน่อยครับจะได้ตอบถูก

พี่นิดาหลานพี่เอ๋ คะ
บ้านติดกันเลย

พี่เอ๋นี่คือใครหรอครับ  (ใช่น้องเอ๋ เพรชสยาม) ถ้าเป็นน้องเอ๋ เพรชสยาม ชื่อเล่นพี่แกชื่อหลอดนะครับ   แต่ถ้าคนชื่อเอ๋ ก็เคยเป็นตลกในหนึ่งในสยามเล่นเป็นโมเดส ตอนนี้ย้ายไปอยู่กับร็อคแปดแสน ส่วนคนชื่อนิดานั้น ก็เป็นแฟนกับพี่เอ๋ครับ

ครับ คม ชัด ลึก ต้อง ถามผู้ดูแล บอร์ด หนึ่งในสยามคนนี้ คือ พี่พระเอกน้อย..ย...ย...

ครับ คม ชัด ลึก ต้อง ถามผู้ดูแล บอร์ด หนึ่งในสยามคนนี้ คือ พี่พระเอกน้อย..ย...ย...

พี่น้องทางสุรินทร์เด้อครับมายามถามข่าวกัน

เมือบ้านเมือเเหน่เด้อน้องหล่า

ยินดีที่รู้จักครับ ทักทายกันแน่เด้อครับ มีข่าวคราวหยังกะมาเว้าสู่กันฟังได้เด้อ

พระเอกน้อยเคยเป็นทหารบอ

ผมบ่เคยเป็นทหารเด้อครับ พอดีว่าความสูงบ่พอ กะเลย บ่ติดครับ

ขอเป็นสมาชิกนำจักคนแน่
เว้าภาษาหมอลำม่วนขนาด...

สาวมั่กม่วน..^_^

ยินดีต้องรับเด้อครับ
ขอเป็นสมาชิกนำจักคนแน่
เว้าภาษาหมอลำม่วนขนาด...

สาวมั่กม่วน..^_^

ยินดีต้อนรับเด้อครับ

มีหยังกะมาเว้ามาจากันเด้อ

สำหรับผมคันเว้าเรื่องหมอลำ เว้าหมดคืนกะได้เด้อครับ

พระเอกน้อย ชื่อจริงครับ น้องนนท์  ครับ เป็นคนเมืองยศสุนทร (ยโสธร) อายุไม่มากไม่น้อยครับแค่ ๒๒ เอง (กำัลังเอ๊าะ ๆ) ไม่ต้องสงสัยนะครับว่าผมเป็นพระเอกวงไหน ความจริงไม่ได้เป็นพระเอกหมอลำหรอกครับ (เป็นแค่ความใฝ่ฝันครับ) แบบว่าตามดูหมอลำ จนแม่อุษา แถววิชา ผู้จัดการวงหนึ่งในสยาม รับเ่ป็นลูกบุญธรรม
        ประมาณว่ามันอยู่ในสายเลือดนะครับ แม่ผมเป็นหมอลำซิ่งอยู่กับวง เฉลิมชัย ปัญญา ไพรสุวรรณ อำเภอพนมไพร จังหวัดร้อยเอ็ด แต่ตอนนี้แม่ผมเลิกลำไปนานแล้วครับ  ตอนเด็ก ๆ เวลาแม่ไปลำก็จะเอาผมไปอยู่หลังเวทีด้วย ก็เลยทำให้ลูกชายคนนี้เป็นคนชอบหมอลำโดยไม่อายใครครับ
        ตอนนี้ผมก็เรียนปริญญาตรี อยู่ที่  กทม ปี ๓ แล้วครับ ใกล้จบแล้ว คิดว่าจบแล้วก็จะลองไปอยู่กับหมอลำดูครับ ทีนี้ละครับผมจะได้เป็นหมอลำอย่างเต็มตัวครับ

หนุ่มเมืองยศ อยู่อำเภอไหนครับ สมัยแต่ก่อนผมอยู่ค้อวัง ว่าแต่มีหมอลำไปแสดงแถวนั้นไปดูแทบทุกงาน ไปอยู่ใหม่ๆ ได้ดูหมอลำคณะเพชรอุบล  รัตนศิลป์ฯ      สอง หนึ่ง สาม  ก้องสยาม หมอลำแถวอำนาจเจริญบ้อไม่แน่ใจ  หมอลำซิ่งหลายขนาดยามบุญบั้งไฟ เสียงอิสานดูบ่อย แถวยางชุมน้อย ยางชุมใหญ่ ราษีไศล      มหาชนะชัย ไปดูหมด  ไทยโคราชเดิ้ง มักหมอลำพี่น้อง อยู่ค้อวัง 4 ปีกว่าครับเว่าอีสานคล่องแนและก็ลำกะพอเป็น(ใจรัก) แต่ว่าคณะหนึ่งในสยามดูแถวบ้านตัวเองเขตอำเภอโนนแดง จ.นม.  แต่น้อยๆเคยดูหมอลำซอดแจ้ง คณะขวัญดารา ครับ 

ผมเป็นคนอำเภอเมืองครับ บ้านสะแนน ตำบลขุมเงินเด้อครับ ตอนเป็นเด็กน้อยแม่เคยพาผมไปเบิ่งหมอลำหลายบ้านโพดครับ กะเลยเป็นคนมักหมอลำมาฮอดสุมื้อนี้ละครับ

หวัดดีจ้าพระเอกน้อย

อัพเดทข่าวคราวให้ได้ฮู้กันหลายๆเด้อจ้า

ผมเป็นคนอำเภอเมืองครับ บ้านสะแนน ตำบลขุมเงินเด้อครับ ตอนเป็นเด็กน้อยแม่เคยพาผมไปเบิ่งหมอลำหลายบ้านโพดครับ กะเลยเป็นคนมักหมอลำมาฮอดสุมื้อนี้ละครับ

พระเอกน้อยคือเส้นทางหมอลำคือกันกับผมแท้เบิ่งหมอลำมาแต่น้อย   แถมเส้นทางชีวิตได้ไปอยู่เมืองบั้งไฟโก้ เลยมักหมอลำมาแต่พู้นครับ แต่บ่ได้เป็นหมอลำนำเพิ่นดอกครับ ว่าแต่มีวงอิเลคโทนมาแสดงแถวบ้านกะแจมนำเพิ่นละครับ

มันยังบ่มีท่อนั้นดอกครับ แม่ผมเอกกะเป็นหมอลำซิ่งครับ ตอนน้อยยังจำได้ว่าแม่ผมเพิ่นเอาผมไปอยู่หลังเวทีนำครับ แต่ผมยังบ่มีโอกาสขึ้นแสดงเทิ่งเวทีจักเทื่อดอกครับ ขอใช้เวลากับการเรียนซาก่อนครับ

เขาเอิ้นว่าสิ่งแวดล้อมพาเป็น   ผมคือกันไปเบิ่งหมอลำขั่นบ่หลังเวที กะข้างลำโพงซ้าย-ขวา แบบว่าซอยเพิ่นรักษางานครับ แต่ก่อนหมอลำซิ่งเมืองยโสฯ อุไร  ปุยวงศ์ ครับดังมาก

ตอนนี้ยายอุไร เราเสียชีวิตแล้วรถคว่ำหลังจากไปเล่นอยู่ใสดอกครับ  ผมกะจำบ่ได้ เพราะว่าตอนเพิ่นตาย ผมอยู่กรุงเทพ ฯ มีแต่หมู่อยู่บ้านเว้าให้ฟังครับ

ขอบคุณคับผมยินดีที่ได้ทำความรู้จักกับพระเอกน้อยนะคับ ผมเอ อุบลราชธานีคับ

จั่งได๋กะทักทายกันครับ

ขอให้มีความสุขกับเว็บลูกทุ่งหมอลำเด้อครับ

จั๋งได๋กะทักทายกันแน่เด้อครับ

บ่มีหยังครับพี่น้องงงงงงงงงง

เห็นกระทู้มันตกไป.......

กะเลยเรียกร้องความสนใจซื่อ ๆ

เผื่อมีคนมาทักทายซั่นดอกหวา

555555555555555555555555555555

เอาคักๆๆ  พีวีกับพีพระเอกน้อย  คือมาคักแท้น้อสิประชันความหลอวาส้าน
555555555555555555555555

อั่น ๆ  ผมคนผู้ฮ้าย บ่กล้าประชันความหล่อกับไผดอกครับ

อยากอายเพิ่น...เจ้าของมันคนผู้ฮ้ายครับ

ยินดีที่ได้รูจักครับ  เจอกัน ก็แวะทักทายกันได้นะครับ  คิดว่าสิมีโอกาสไปเบิ่งอีกอยู่ หนึ่งในสยาม

ครับพี่วี

จั่งได๋กะหาโอกาสไปให้กำลังใจเพิ่นแน่เด้อครับ

ขอสมัครเป็นทีมงานคอนวอยนำจั๊กคนเด้อครับ..พระเอก

ดีครับ
คงมีโอกาสได้ดูคณะหนึ่งในสยามที่ทีพระเอกชื่อนนท์นะ

ยินดีต้อนรับนะครับ

คงอีกไม่นานก็คงได้เห็นผมหน้าเวทีแล้วครับ

อดใจรออีกนิด  ไม่นานเกินรอครับ

ดีครับ
คงมีโอกาสได้ดูคณะหนึ่งในสยามที่ทีพระเอกชื่อนนท์นะ

อยากเบิ่งแต่พระเอกนั้นบ้อพี่  ดาวร้ายเจ้าบทบาทคือผม น้องวีคนนี้ บ่อยากเบิ่งบ่น้อ

...