รับทำเว็บ สมุทรปราการ

ขอแนะนำหมอลำน้องใหม่ครับ คณะคนรุ่นใหม่ เด่นชัย วงศ์สามารถ

• 42 ตอบ
  • 26612 อ่าน

ขอแนะนำ หมอลำน้องใหม่ อีกคณะนะครับ คือ คณะคนรุ่นใหม่ เด่นชัย วงศ์สามารถ
เสนอท่านในรูปแบบของรำเรื่องต่อกลอนทำนองขอนแก่น ซอดแจ้ง ครับ

นำทีมโดย
เด่ยชัย วงศ์สามารถ
นางเอกสาวดอกอ้อ เพ็งศรี
หนุ่ม การชัย
บ่าวระเบียบน้อย
ยายหอม
ยายบึ้ง
บ่าวก้อม เมืองนคร
และทีมงานอีสานรอรัก โดยบ่าวชูศิลป์

พบกัน กันยายนนี้แน่นอนครับ กับทีมงานคุณภาพเหนือราคา
ติดต่องานการแสดงได้ที่ บ้านก้านเหลือง ต.ขามใหญ่ อ.เมือง จ.อุบลราชธานี โทร.081-8731517 ราคาเริ่มต้นที่ 120000 ขึ้นไป
  a0117 a0117

ทักทายคับ ว่าแต่ ราคาลดอีกได้บ่ อิอิ

เพิ่นบ่เฮ็ดลำซิ่งแล้วบ่

คณะคนรุ่นใหม่ เด่นชัย วงศ์สามารถ นำทีมโดย ทีมงานคุณภาพ สู้ต่อไปครับ มาเล่นแถวพัทยาใต้แน่เด้อครับท่าน

เปนจั่งได๋น้อบาดนี่หมอลำเด่นชัย จากหมอลำซิ่ง มาเฮ็ดหมอลำหมู่ สิคือหมอลำสุกัญญา หือจั่งได๋น้อ อยากเห็น อยากเห็น

มีภาพเวทีและเครื่องเสียงมาฝากครับบบบ

ทรงคือครับ เดี่ยวนี้พี่สุกัญญา ทำวงหมอลำซิ่ง แบบใหญ่เหมือนเดิมครับ บ่อเอาลำเรื่อง ถ้ามีก็แล้วแต่เจ้าภาพครับ
เปนจั่งได๋น้อบาดนี่หมอลำเด่นชัย จากหมอลำซิ่ง มาเฮ็ดหมอลำหมู่ สิคือหมอลำสุกัญญา หือจั่งได๋น้อ อยากเห็น อยากเห็น

ดีมากที่เปลี่ยนเป็นลำหมู่เพราะหมอลำอุบลมีหมอลำหมู่น้อยมาก จะได้อนุรักษ์ถ้าออกสไตส์แบบลำเพลินจะดีมาก
เพราะจังหวะเร้าดีและลำเพลินปัจจุบันไม่ค่อยมี

ดีมากที่เปลี่ยนเป็นลำหมู่เพราะหมอลำอุบลมีหมอลำหมู่น้อยมาก จะได้อนุรักษ์ถ้าออกสไตส์แบบลำเพลินจะดีมาก
เพราะจังหวะเร้าดีและลำเพลินปัจจุบันไม่ค่อยมี

อืมมม เหนด้วยกับโพสนี้ครับ ขั้นเพิ่นสามารถเฮดลำเพลินได้ ทางนี้กะสิได้เตรียมหาเงินมาจ้างใส่งานบวชจะของ บึ๋ยๆๆๆ

a0117เปงกำลังใจใหเด้อครับปม สู้ๆเด้อ

เผิ่นเซาเฮดหมอลำซิ่งแล้วติดคับ คือมาเปนหมอลำหมู่
จั่งใดกะให้กำลังใจหมอลำน้องใหม่เด้อคับ a013

เผิ่นเซาเฮดหมอลำซิ่งแล้วติดคับ คือมาเปนหมอลำหมู่
จั่งใดกะให้กำลังใจหมอลำน้องใหม่เด้อคับ a013

สำหรับลำซิ่งเพิ่นกะยังเฮ็ดอยูเด้อครับ รับได้ทั้งสองทาง ครับ

สำหรับลำซิ่งเพิ่นกะยังเฮ็ดอยูเด้อครับ รับได้ทั้งสองทาง ครับ
ขอบคุณคับ ที่บอกข่าวสาร

อยากดูเหมือนกันครับ ชอบหมอลำเด่นชัย มานานแล้ว ความอลังการอาจสู้คณะใหญ่ไม่ได้ แต่ฝีมือและคุณภาพ รับรองสู้ได้ครับ สู้ๆๆๆๆ

โดยส่วนโตมักเสียงลำของอ้ายเด่นชัยอยู่แล้วครับ  จังได๋กะสู้สู้ดเ้อ

a013ขั่นมักกะมาเด้อ 12 สิงหาสสิฮอดนี่อยู่ธูปเตมีย์นิมาฟ้อนนำกัน ปะทะศิริพร พะนะอย่าพลาดเด้ๆๆๆๆ a056

อยากเบิ่งคือสิม่วนเนาะ..
a008มาเด้อ ปุ๊ก 12 ส.คอยู่สนามธูปเตมีย์ เด่นชัย+ดอกอ้อปะทะ ศิริพร มาๆๆๆม่วนนำกันๆๆ a0106

อยากเบิ่ง คือสิเป็นตาเต้ยดี
ออกพรรษา เตรียมจ๊วด

ขอถามผู้รู้น่ะครับว่าวันที่12มาเเบบลำซิ่งหรือแบบวงใหญ่ครับรบกวนผู้รู้ด้วยน่ครับ

ขอถามผู้รู้น่ะครับว่าวันที่12มาเเบบลำซิ่งหรือแบบวงใหญ่ครับรบกวนผู้รู้ด้วยน่ครับ
a033มาแบบลำซิ่งมากับดอกอ้อ เพ็งดีเด้อ แล้วกะน้องหนึ่ง เซียงเพ้ว เมืองสกลพะนะผลงานใหม่ใหญ่กว่าเดิมรออีกนิดเด้อคุณ น้อง กันยาพุ่นหละจั่งเบิ่งมาม่วนนำกันเด้อ a013

a010 ตอนนี่กะกำลังพากันซ้อมอยู่เด้อ เดือนกันยายน พ้อกันแน่นอนๆๆๆ a008

a010 ตอนนี่กะกำลังพากันซ้อมอยู่เด้อ เดือนกันยายน พ้อกันแน่นอนๆๆๆ a008

รู้ดีเนาะ  555

รู้ดีเนาะ  555
a042a042รู้ดีๆๆๆอยู่แล้ววะกูป๊องๆๆเนาะสูๆๆๆ a0119

a033มาแบบลำซิ่งมากับดอกอ้อ เพ็งดีเด้อ แล้วกะน้องหนึ่ง เซียงเพ้ว เมืองสกลพะนะผลงานใหม่ใหญ่กว่าเดิมรออีกนิดเด้อคุณ น้อง กันยาพุ่นหละจั่งเบิ่งมาม่วนนำกันเด้อ a013
-ขอบคุณครับสำหรับเเจ้งข่าว

-ขอบคุณครับสำหรับเเจ้งข่าว
a037มาเด้อน้องมาม่วนนำกันจ้วดฮอด วันที่ 13 โลด อย่าพลาดเด้อๆๆๆ a085

ทักทายคับ ว่าแต่ ราคาลดอีกได้บ่ อิอิ
a006แม่น อี่หลีหละ ซอ ฮ่าเทื่อ พี่ มีเงินบ่อถึงเด้หละ เดี๋ยวสิจ้างแหลมณรงค์กะได้ 5 มิติไปเลย ประมาณ ชุดน้อย 30000 บ. ชุดใหญ่ 5 มิติ 50000 บ.เดี๋ยวสิจ้างอยู่คุยกับน้องๆๆๆก่อนพะนะ a042

a037รายงาน**ข่าวล่ามาแรงเด้อๆๆๆ**เด่นชัย วงศ์สามารถ**สิเปิดวงวันที่ 29 กันยายน 2554 เด้อพี่น้องเฮา//แต่หว่ากะสิเล่นอยู่แถวอีสานบ้านเฮาก่อนจั่งสิลงกรุงเทพเด้อ///CNN//แบกเหล้าพะนะๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆ a042

ดีครับ ใกล้ศรีสะเกษยามจ้างจังสิบ่แฟน หมอลำขอนแก่นเพิ่นมาว่าศรีสะเกษค่าน้ำมันมันสูงเลยแพง 555555555555

อ่ะเริศศศศศศศศศศศศ   เป็นกำลังใจให้ค่ะ  งานเข้าเยอะ ๆ นะคะ

เด่นชัย เปิดวงวันที่ 29  กันยายนนี้  แสดงที่ ตึกสุนีย์  อ.เมือง  จ.อุบลราชธานีค่ะ

แฟนเพลง แฟนหมอลำ อย่าลืมไปให้กำลังใจกันนะคะ

และประมาณเดือนพฤศจิกายน ทราบข่าวมาว่าจะลงกรุงเทพค่ะ

เด่นชัย เปิดวงวันที่ 29  กันยายนนี้  แสดงที่ ตึกสุนีย์  อ.เมือง  จ.อุบลราชธานีค่ะ

แฟนเพลง แฟนหมอลำ อย่าลืมไปให้กำลังใจกันนะคะ

และประมาณเดือนพฤศจิกายน ทราบข่าวมาว่าจะลงกรุงเทพค่ะ

:m031:กันยายน*แก่นนครลงมากนรุงเทพ-ตุลาคมประถม-หนูภาร-พ.ย-กะสิแม่น*เด่นชัยเนาะเอ้ารอจั๊กหน่อยพะนะๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆ :m193:

เต้ยหนักๆเด้อ จั่งสิม่วน

ลงกรุงเทพ เดือน พ.ย. อย่าลืมมาแสดงที่คลองตันเด้อครัีบ

ฟิวเจอร์รังสิตนำเด้อ ถ่ายูจ้าาาา :m022:

ฟิวเจอร์รังสิตนำเด้อ ถ่ายูจ้าาาา :m022:
คิดฮอดรังสิตเด้ 5555

เป้นกำลังใจให้ทีมงานทุกคนนะคะ  ได้ข่าวซ้อมกันเกือบเที่ยงคืนทุกวัน

ไม่ว่าจะฝนตก แดดออก ก็ซ้อม

:m022: :m022: มาบางปูนำเด้อครับ

29 ธันวาคม 2555 จะมาลำที่บ้านผมครับ บ้านบงเหนือ ตำบลบงเหนือ อำเภอสว่างแดนดิน จังหวัดสกลนคร :m207:

...