รับทำเว็บ สมุทรปราการ

ด่วน..สำนักข่าว สดด.รายงาน พิณแคน ไกล้ปิดตำนาน ในอีกไม่กี่ปีไกล้ๆๆนี้

• 35 ตอบ
  • 8259 อ่าน

สาเหตุ  ศิริพร เหนื่อย ...อยากพักผ่อนเฉยๆๆ นี่แหละ  อ้ายสๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆ  เลิศ

สาเหตุ  ศิริพร เหนื่อย ...อยากพักผ่อนเฉยๆๆ นี่แหละ  อ้ายสๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆ  เลิศ
อย่าพึ่งปิดตำนานเลยนะครับ ขอร้อง ถ้าปิดไปจริง ๆ เสียดายแย่เลย สู้ ๆ ต่อไปนะครับพี่นาง

สาเหตุ  ศิริพร เหนื่อย ...อยากพักผ่อนเฉยๆๆ นี่แหละ  อ้ายสๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆ  เลิศ

แม่นความจริงอี่หลี่ติค่ะ ว่าแต่ สน.ข่าว สดด. นี้เป็นคำย่อมาจากสำนักข่าวได่ค่ะ ว่าแต่ถ่าปิดไปอี่หลี่ก็น่าเสียดายคือกันนะค่ะ

a016 a016 a016 a016 a016 a016

อย่าปิดเลยคาปพี่น้อง

เสียดายการสร้างสรรผลงานด้านหน้าเวที่

มาหลายปีไม่น่าหยุดเลยคาป

a048 a048 a048 a048 a048 a048 a048

ปิดเมื่อใหร่ไม่รู้...แต่เหนื่อยอยากพัก..คอนเฟริ์ม

สาเหตุ  ศิริพร เหนื่อย ...อยากพักผ่อนเฉยๆๆ นี่แหละ  อ้ายสๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆ  เลิศ

ฮุ้ข่าวนี่มาแต่ดนแล้วคือกันล่ะ แต่ว่า ยังบ่รู้ว่าสิยามได๋

ฮุ้แต่ว่าเหนื่อย อยากพักแล้ว........ จ่มสู่ฟังเรื่อยๆอยู่

แต่ทางนี้กะนำเบิ่งโสตายคือเก่าตราบใดที่ยังอยู่คู่วงการ.........สู้ต่อไป....
a0117 a0117 a0117 a0117 a0117

ไม่ไหวก็ต้องปิดพี่นางจะได้พักผ่อน เพราะการทำวงค่าใช้จ่ายแต่ละวันเยอะนับวันอะไรๆก็แพงไหนยิ่งค่าน้ำมัน เป็นคิลปินรับเชิญไม่ต้องรับผิดชอบอะไรมาก ลำพังพี่นางสบายๆอยู่แล้ว ถึงแม้พี่นางมีวงหรือไม่มีวงก็จะตามดูพี่นางตลอดครับ

ปิดหรือไม่ เห็นแล้วค่อยพูดกัน

ใจจริงก็ไม่อยากให้ปิดหรอกนะคะ
แต่ก็เข้าใจแม่นางเน๊าะ เพิ่นคงจะเหนื่อยมามากพอแล้ว
ให้แม่ได้พักผ่อนบ้าง เพราะแม่ก็รับผิดชอบวงมา 20 กว่าปี
คงจะเหนื่อย กับปัญหาและอุปสรรค เพิ่นคงจะอยากปล่อยวาง
อันนี้ก็เข้าใจนะคะ แต่ในระหว่างนี้ก็สู้ๆนะคะ

ไม่วันใด ก็วันหนึ่ง..วันนั้นก็คงมาถึงสักวันแหละครับ

วงพิณแคนแดนอิสาน ก่อตั้งขึ้นมา  ไม่ใช่วงหมอลำเรื่องต่อกลอนโดยต้นกำเหนิดเหมือนวงหมอลำทั่วไป  แต่ตั้งขึ้นมา
โดยมีศิริพร อำไพพงษ์ เป็นนักร้องนำมาตลอด (ถึงแม้ ครอบครัวจะทำวงหมอลำมาก่อนก็ตาม )
ดังนั้นจุดยืน และเป้าหมาย ต่างจากวงหมอลำขนานแท้แน่นอน

ในกลุ่มของวงหมอลำที่มีนักร้องนำในปัจจุบัน เหลือไม่กี่วง
1.ศิริพร อำไพพงษ์
2.ใหมไทย ใจตะวัน
3.ดอกรัก ดวงมาลา (ปัจจุบันเงียบมาก)
4.เฉลิมพล มาลาคำ
5.สมจิตร บ่อทอง (วงน้องใหม่ล่าสุด)
6.ร๊อคแปดแสน
7.เดือนเพ็ญ อำนวยพร

วงดนตรีภาคใต้ที่ใหญ่ๆๆ เหลือวงเดียว คือ เอกชัย ศรีวิชัย

วงดนตรีลูกทุ่งภาคกลางที่เดิยสาย ต้นฉบับวงดนตรีลูกทุ่ง  ปัจจุบัีน ไม่เหลือสักวง
ในอดีต วงดนตรีลูกทุ่งยิ่งใหญ่อลังการแบบ เพลิน พรมแดน  เมื่อหมดยุค ก็ยังต้องยุบวง
วงยุ้ย ญาติเยอะ  หมดยุค  ก็ต้องยุบวง
ยังคงเหลือ คอนเสิร์ตเฉพาะกิจยิ่งใหย่อลังการ คือ ลูกทุ่งซุปเปอร์โชว์ M-150 ที่ใช้ต้นทุนสูงมากในการทำคอนเสิร์ต

ให้กำลังใจแม่นางเสมอคัฟ....ได้ยินมานานแล้ว...แต่แกก็สู้ได้อีกนานคัฟ...สู้สู้

อยากเลิกตั้งแต่ชุดโลโซว์โบว์รัก วางแผง

แต่วงก็ยังอยู่จนถึงปัจจุบัน

เอาสาจั่งสิบ่ต้องโสกันเรื่องวงพิณแคนอีกอัลกานหรือบ่อลังกาลอีก
สิได้เว้าถึงตะว่า โอ๊ยยยย คิดฮอดวงพิณแคณเด้น้อ

* 69club

เอาสาจั่งสิบ่ต้องโสกันเรื่องวงพิณแคนอีกอัลกานหรือบ่อลังกาลอีก
สิได้เว้าถึงตะว่า โอ๊ยยยย คิดฮอดวงพิณแคณเด้น้อ

เอออันนี้น่าคิด มากๆๆๆๆๆๆ

บ่มีพิณแคนแดนอิสานแล้ว

ต่อไป บอร์ดพิณแคนกะสิบ่มีคนมาเว้า มาว่าให้พิณแคน

สิยุบ หรือสิ ต่อ กะเป็นกำลังใจให้คือเก่า

ต่อไป บอร์ดพิณแคนกะสิบ่มีคนมาเว้า มาว่าให้พิณแคน

สิยุบ หรือสิ ต่อ กะเป็นกำลังใจให้คือเก่า

บ่ว่าแหล่วก้อย พี่ว่าสิบ่มีคนมาเว้า แถมสิบ่มีบอร์ดพิณแคนให้เว้าพร้อมพุ้นหละ
แต่ในตอนนี้มีอยู่กะซ่อยกันให้กำลังใจเพิ่นแหน่ ไผบ่มักเพิ่นกะให้กำลังใจหน่อยๆ
ไผมักหน่อยกะให้กะให้ตามหน่อย ไผมักหลายกะเบิ่งแงงกันเอา อิอิ เนาะเพิ่นเนาะ

บ่ว่าแหล่วก้อย พี่ว่าสิบ่มีคนมาเว้า แถมสิบ่มีบอร์ดพิณแคนให้เว้าพร้อมพุ้นหละ
แต่ในตอนนี้มีอยู่กะซ่อยกันให้กำลังใจเพิ่นแหน่ ไผบ่มักเพิ่นกะให้กำลังใจหน่อยๆ
ไผมักหน่อยกะให้กะให้ตามหน่อย ไผมักหลายกะเบิ่งแงงกันเอา อิอิ เนาะเพิ่นเนาะ

ได้ฟังแล้วกะใจหายหลาย ๆ ครับ.....เห็นด้วยเห็นนำเด้อ........

อยากให้กำลังใจเพิ่นอิหลีครับ..........

ปล.คำเว้าดีเนาะ..คือคนมีวุฒิภาวะอย่างสูงแหมะครับ...ฟังแล้วกะคล้อยตามน้อ...สาว ZZZZZ กะดาย

เอ๋า ขั่นว่ายุบวงบอร์ดน้องกะถืกยุบ แล้วน้องสิไปอยู่ไสนี่ หือ......

เอ๋า ขั่นว่ายุบวงบอร์ดน้องกะถืกยุบ แล้วน้องสิไปอยู่ไสนี่ หือ......

สิคิดยากไปเฮ็ดหยังอาร์ตี้ กะไปอยู่บอร์ดย่อยแกรมมี่ ศิลปินศิริพร อำไพพงษ์ นั่นเดะ

แล้วกะหาสังกัดวงหมอลำคณะใหม่ มีหลายคณะยุดอกที่อลังกาลๆ 55

แต่จั่งใด๋กะอย่ายุบเถาะ แม่นางเซาร้องเพลงแหมะจั่งยุบ

สิคิดยากไปเฮ็ดหยังอาร์ตี้ กะไปอยู่บอร์ดย่อยแกรมมี่ ศิลปินศิริพร อำไพพงษ์ นั่นเดะ

แล้วกะหาสังกัดวงหมอลำคณะใหม่ มีหลายคณะยุดอกที่อลังกาลๆ 55

แต่จั่งใด๋กะอย่ายุบเถาะ แม่นางเซาร้องเพลงแหมะจั่งยุบ

จ้าๆๆๆ คุรพี่คือสิบ่ได้มักหยังเป็นพิเศษดอกบาดนี่ คือสินำเบิ่งทั่วทีปคือคะเจ้าพุ้นล่ะ...

ว่าบ่ อิอิ แต่กะสิติดตามผลงานต่อไปค่า....ให้สมกับฉายา นำเบิ่งโสตาย....

ขอเป็นแรงใจให้แม่นางตลอดไปนะครับ

แสดงว่าเวลาที่เหลือนี่เฮาต้องฟ้าวเบิงไว้หลายๆเดี๋ยวสิบ่ได้เบิงอีก...เสียดายเด้

* 69club

มาอึดแต่หม่องสิไปเกิดดอก...เด๋วพี่สิบอกเปิดบอร์ดพิเศษ ให้เธอดอก

มาอึดแต่หม่องสิไปเกิดดอก...เด๋วพี่สิบอกเปิดบอร์ดพิเศษ ให้เธอดอก

โอเคเพคะเด็จพี่ เดี๋ยวพระนางน้องสิรอเด้อค่า 555++++

* 69club

เอ๊า ชนะเลิศ เนาะ ความคิดแหมะ

* 69club

เอ๊า ชนะเลิศ เนาะ ความคิดแหมะ

ขอบคุงค่ะ   อ้ายสๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆ

แอร๊ยสสสสสสสสสสสสสสส์ จั่งซี้ซั้นดอก หนู

เสียดายเด้ แดนซ์เซอร์เอ๋ยมาอยู่คณะรัตตะกะได้เด้อ

จะพักวงหรือไม่ก็ขึ้นอยู่กับแม่นาง
ถึงเวลาแล้วก็รู้เองแต่ที่แน่ๆๆตอนนี้ยัง
ครับ a027 a027 a027

http://www.luktungmohlum.com/index.php?action=post;topic=16977.0;num_replies=34http
ตอนนี้แม่นางก็เป็นศิลปินเดี๋ยวอยู่แล้ว
ไม่ได้เป็นศิลปินคู่ดูโอ้นิ a074 a074

บ่อยากให่ปิดดอก แต่ว่าอยากให่หาศิลปินหมอลำคนใหม่มาแทนแม่นางกะได้
วงกะสิบ่ได้ปิดแต่ว่ากะสิได้นักร้องนำคนใหม่

หรือว่าจั่งไดครับ 

เป็นกำลังใจให้เสมอครับแม่นาง  กับพิณแคนแดนอิสานทุกคน

บ่อยากให่ปิดดอก แต่ว่าอยากให่หาศิลปินหมอลำคนใหม่มาแทนแม่นางกะได้
วงกะสิบ่ได้ปิดแต่ว่ากะสิได้นักร้องนำคนใหม่

เป็นกำลังใจให้เสมอครับแม่นาง  กับพิณแคนแดนอิสานทุกคน

ไผ ๆ เขากะคิดแบบเจ้านั่นแหล่ะ......แต่

สู้ต่อนะครับ แม่นาง
เป็นกำลังใจให้ จากคนอุดรเหมือนกัน a0104 a0104 a0104 a0104 a0105 a0105

ไผ ๆ เขากะคิดแบบเจ้านั่นแหล่ะ......แต่
คือหลาย.แต่..........แท้น้อเอื่อย

ตอนนี้มีเวลากะนำเบิ่งก่อนพักวงเด้อจ้า....

...