รับทำเว็บ สมุทรปราการ

ไผมีหนังสือของเสียงอิสาน 2 เล่มนี้บ้างง ยกมือหน่อย

• 23 ตอบ
  • 5184 อ่าน

โอ๊ตจำได้ว่า ซื้อมาตั้งแต่ สมัยเรียนม.2 สมัยเสียงอิสาน อัดวีซีดีแรกๆ

ใครมีนอกเหนือจาก 2 เล่มนี้ แบ่งมายืมอ่านแหน่เด้อ

[ไฟล์แนบถูกลบโดยผู้ดำเนินการ]

ภาพ ขนาดย่อ สิได้เบิ่งถนัดๆ

โอ้ อยากได้เก็บไว้เด้ ครับ

เคยมีเล่มที่สองอ่า แต่ตอนนี้หายไปแล้ว
อยากได้คืนมาเด้ น้อๆๆๆๆๆๆ
หาไสได้น้อ บ่านนิ

* 69club

โอ๋ จำได้ว่าซื้อคือกัน

แต่ว่า เก็บไว้ไสบุ๊หนิ....

ป๊าดๆๆๆๆพี่โอ๊ต..เอามาให้น้องเบิ้งนำแน่ น้องบ่มี

ไผมีเล่มอื่น กะเอามาให้เบิ่งแหน่เด้อ

บ่อมีจ๊ะ หะเห็นเอื้อยคนหนึ่งเลามีทุกเล่มที่เกี่ยวกับเสียงอิสาน
เพราะว่าเลากะอยู่เสียงอิสานคือกัน อิอิอิ
แต่บ่อฮู้ว่าตอนนี้เลาเก็บไว้บ่อ

ฮื่อๆๆอยากได้อ่ะ
มีรูปพี่ต๋องด้วย
(ขายต่อ+ไห้ยืมป่ะ)
นะๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆ

ขายต่อ คงสิบ่ได้ดอก ให้ยืมหน่ะ บ่แน่

อิอิอิ

ขายต่อ คงสิบ่ได้ดอก ให้ยืมหน่ะ บ่แน่

อิอิอิ
จิงดิยืมๆๆ
sinbakamitansa@hotmail.com
แอดมาด่วนเลยนะครับ

มีทั้งสองเล่มเลยคะรักมากด้วยคะสองเล่มนี้ อิอิอิ

มีทั้งสองเล่มเลยคะรักมากด้วยคะสองเล่มนี้ อิอิอิ

ตอนนี้หาซื้อได้บ่ครับ มีขายบ่... หรือว่าเพิ่นเซาพิมพ์ออกมาแล้ว ไผรู้บอกแนเด้อครับ

ฮ่วยบ่มีขายบ้อหน่อ คืออยากได้แท้ บาดทีนี่

ข่อยซื้อมา แต่ สิบปีที่แล้วพุ้นแหมะ คงสิหาซื้อบ่ได้ดอก

ไสว่าจะส่งรูปไห้คับคือมิดเลย

พอดี แม่ใหญ่ข้างบ้านเราเสียหวั่งบ่ายยย เลยบ่มีเวลาออนเลยอ้ายเอ้ยยย จัดศาลาซ่อยเพิ่นอยู่

ใจเย็นๆเด้อ  (ยากตะเล่นไพ่อยู๋ คิคิคิ)

* 69club

โอ๊ต เอาเนื้อหาในปก สแกนมาลงให้เบิ่งแหน่จ้า

อยากเห็นว่า มันเป็นแบบใด๋ ลืมเบิดแล้ว

ว่าเนื้อหาทางในมีหยังแหน่

ปล. เล่นไพ่ ป๊อกเด้ง หรือว่า ดัมมี่

ตอนนี้หาซื้อได้บ่ครับ มีขายบ่... หรือว่าเพิ่นเซาพิมพ์ออกมาแล้ว ไผรู้บอกแนเด้อครับ
บ่มีขายแล้วจ้ามันโดนแฮงจำด้ายว่าซื้อ พ.ศ. 47  นี่หล่ะจ้า ลองไปเบิ่ง
อยู่ร้ายขานหนังสือเก่าเด้อเผื่อมีเด้อจ้า

เคยมีนะ  ตอนมอสามเอาไปให้เพื่อนที่ โรงเรียนอ่าน  แล้วก้อหายไปเลย  เสียดายๆๆ

พอดี แม่ใหญ่ข้างบ้านเราเสียหวั่งบ่ายยย เลยบ่มีเวลาออนเลยอ้ายเอ้ยยย จัดศาลาซ่อยเพิ่นอยู่

ใจเย็นๆเด้อ  (ยากตะเล่นไพ่อยู๋ คิคิคิ)
อืมคับผม(เล่นไพ่ระวังหลังแน่เด้อ)

ไม่รู้เลนนะว่าเสียงอิสานมีหนังสือแบบนี้ด้วยดีจัง

อยากบอกว่ารูปแม่นกน้อยมีแต่รุปสวยๆๆใครอยากอ่านหรือดูรุปติดต่อมาได้นะ

นี่คือหนึ่งความประทับใจ
และประวัติศาสตร์ของทีมงานเสียงอิสาน

...