รับทำเว็บ สมุทรปราการ

หมอลำเข้าเส้น.......ถึกคิงคักอิหลี.....ฝากโตนำเด้อคับ

• 538 ตอบ
  • 162968 อ่าน

Re: หมอลำเข้าเส้น.......ถึกคิงคักอิหลี.....ฝากโตนำเด้อคับ
« ตอบกลับ #500 เมื่อ: พฤศจิกายน 22, 2011, 03:06:18 PM »
โอ้เด้ นางเอ้ย ไกลกะไกลแต่โตอ้าย.......ในหัวใจบ่เคยห่าง.......

ห่าง กะห่าง แต่คำเว้า  สำหรับเจ้าแม่นชิดคอย........

เจ้าแม่พุ่มดอกสร้อย .......ให้เหลียวคอย แลหล่ำ.....กันแหน่เด๋อ.....

คนผู้ก่ำจั่งอ้าย ........หาคนจ้องแม่นบ่มี.........

ถึงแม่นในชาตินี้........สายแนน สิบ่แหน่......

แต่หว่าใจฮักแท้...........เสมออ้าย แม่นบ่มี........ไผ๋เทียมเด๋......เมียผู้ใหญ่บ้านเอยยยยยย.......

โอเด้อ้ายเก่งเอ๋ยยยยยยยยย

คิดแต่นำควมเว่าหวานหวานอ้ายจาปาก

อยากเด้น้อแนวอยากเห็นใจอ้าย เจ้าของคำเว่าผู้กล่าวจา

ย่านหลายเด้ ย่านแต่บุญบ่สมอ้ายชายงามผู้รูปค่อง

ย่านแต่วาสนาอีน้อง บ่สมอ้ายบ่าวพี่ชาย แท้เด้

Re: หมอลำเข้าเส้น.......ถึกคิงคักอิหลี.....ฝากโตนำเด้อคับ
« ตอบกลับ #501 เมื่อ: พฤศจิกายน 23, 2011, 12:19:47 AM »
โอ้เด้ เมียผู้ใหญ่บ้านเอยยยยยย.....

คันบ่มัก อย่าขี้ติเว้า .........คันบ่เอาอย่าแกล้งหว่า......

หลอกให้อ้ายกินน้ำตา ...แล้วกะลาปล่อยทิ้ม.....ป๋าอ้ายให้เปล่าดาย.....สาน้อ...

สายเอ๊ย สายแนนซ้อน.......อยากหมุนหมอน.....กอดนุ่นเด้.....

มีแม่คุณอยู่ใกล้ ๆ .......ใจอ้ายกะอุ่นทรวง........

แต่ย้านลม ลวงต้ม .......... ตั๋วให้กินของขม.......หลอกอ้ายใจบ่ซื่น....ซั้นแล้ว.....

ไปหลงคนเงินเดือนหมื่น....แรงงานรายวัน คือจั่งอ้าย....บ่หมายซ้อน...ย้อนหว่าจน....สาแล้ว....เมียผู้ใหญ่บ้านเอย

โอเด้...อ้ายเก่งเมืองเลย...เอ๋ยยยยยยยยย

คันบ่มักน้องบ่เว่า...บ่หมายดอมบ่เอื้อนเอ่ย

คนเมืองเลยคืออ้าย...ย่านปล่อยใจให้เลยผ่าน...ย่านเด้ย่านคำเว่าของอ้ายนั้นบ่จริง

บุญเอ้ยบุญผลาสร้าง...ทำมาแต่ปางก่อน...ขอให้บุญซ่อยซ้อนซูน้องให้อยู่เคียง

ขอไปยืนเคียงข้างบ่าวพี่ชายสุบาดย่าง...ขอให้พั่วดอกต้างของน้องได้อุ่นใจ

อันวาจาน้องนั้นจริงแท้บ่แหม่นลวง...ให้พ่อดวงดอกซ้อนวางใจได้แหม่นทุกยาม

ขอให้เชื่อใจน้องคนคองคอยแต่พี่...ขอส่งใจไปเคียงข้างแบบนี้ให้อ้ายสู่อยู่เสมอเด้อ...อ้ายเก่งเอ้ย

« ตอบกลับ #502 เมื่อ: พฤศจิกายน 23, 2011, 07:46:10 AM »
บู๊ยยยยยยยยยยยยยยยยย จ่ายผญาเกี้ยวพาราสีใส่กันมาม่วนแท้ค่ะ อิอิ

:m129: :m129: :m129:

« ตอบกลับ #503 เมื่อ: ธันวาคม 01, 2011, 01:09:34 AM »
แวะมาทักทายครับ

« ตอบกลับ #504 เมื่อ: ธันวาคม 02, 2011, 09:13:37 PM »
แวะมาทักทาย พร้อมกับถามข่าวคับ

อั่น ๆ อยากรู้ว่า ถ่าอยากเบิ่งอ้ายเต้นคือจั่งแก่นนคร ตอนต้น ๆ ปีอีกเทื่อ

เฮ็ดจั๋งได๋จั๋งสิมีวาสนาได้เบิ่งอีกน้อคับ อิอิ

« ตอบกลับ #505 เมื่อ: ธันวาคม 03, 2011, 02:15:16 PM »
ซำบายดีมีสุข คะน้อย...
แวะมาทักเด้อครับ
....ท้าวคำแสน.....

« ตอบกลับ #506 เมื่อ: ธันวาคม 03, 2011, 07:27:05 PM »
แวะมาทักทาย พร้อมกับถามข่าวคับ

อั่น ๆ อยากรู้ว่า ถ่าอยากเบิ่งอ้ายเต้นคือจั่งแก่นนคร ตอนต้น ๆ ปีอีกเทื่อ

เฮ็ดจั๋งได๋จั๋งสิมีวาสนาได้เบิ่งอีกน้อคับ อิอิ

มื้อนั้นหม่วนอิหลีเนาะครับ.....มื้อนั้น... 14 กุมพา จำได้บ่มีลืม.....

« ตอบกลับ #507 เมื่อ: ธันวาคม 03, 2011, 07:31:21 PM »

ผู้บ่าว : อ้ายอยากถามข่าวน้ำ  ถามข่าวบึงปลา  
          อ้ายอยากถามข่าวนา  ถามข่าวถึงข้าว
          อ้ายอย่กถามข่าวน้อง  ว่ามีแฟนแล้วหรืบ่อ
          หรือว่ามีแต่ซู้  แฟนสิซ้อนหากบ่มี

ผู้สาว : น้องนี่กอดอ้อยซ้อย  เสมอดังตองตัด
          ผัดแต่เป็นหญิงมา   บ่มีชายสิมาเกี้ยว
          ผัดแต่ซอนลอนขึ้น  บ่มีเคลือสิเกี้ยวพุ่ม
          ผัดแต่เป็นพุ่มไม้  เคลือสิเกี้ยวกะบ่มี

อยากไปเบิ่งระเบียบ กะย้อนเอารูปนี้หล่ะมาล่อ.....พี่เษม.......

พอไปเบิ่งแล้ว กะบ่มีโชว์ อันนี้จ้อย........

ลำเรื่องฮอด 4 ทุ่มเคิ่ง.........โชว์บ่กี่เพลง กะเที่ยงคืนแล้ว..............

เพิ่นเอาลำเรื่องมาเล่นหลาย ๆ เพราะย่านขนนกราคาแพงเพิ่น สึกหรอหือได๋บุ......

มักนะ โชว์งาม แต่บ่เห็นใจคนเสียค่ารถไปเบิ่งเลยเนาะ........ไปกลับกะบ่แม่นถึก ๆ ..........

บ่ซ่วง ๆ ๆ ............. แต่ถ้ามาเล่นใกล้บ้านกะไปเบิ่งอีกคือเก่าหล่ะหวา......

« ตอบกลับ #508 เมื่อ: ธันวาคม 03, 2011, 07:37:05 PM »
ซำบายดีมีสุข คะน้อย...
แวะมาทักเด้อครับ
....ท้าวคำแสน.....

ขอบคุณเด้อครับ ที่เข้ามาทักทายกัน สำบายดีน้อ

« ตอบกลับ #509 เมื่อ: ธันวาคม 07, 2011, 12:12:04 PM »
ดีครับพี่เก่ง...

« ตอบกลับ #510 เมื่อ: ธันวาคม 11, 2011, 01:06:13 AM »
คิดฮอดอ้ายเก่งเด้อค่ะ บ่เจอกันหลายมื้อ
มาส่งเข้านอนค่ะ ฝันดีจ้า

« ตอบกลับ #514 เมื่อ: มีนาคม 07, 2012, 10:56:08 PM »
ขอบคุณทุก ๆ ท่านสำหรับกรทักทายเด้อครับ........

ขอบคุณหลาย ๆ อีกครั้งหนึ่งครับผม............

« ตอบกลับ #515 เมื่อ: มีนาคม 08, 2012, 02:28:22 PM »
ขอบคุณทุก ๆ ท่านสำหรับกรทักทายเด้อครับ........

ขอบคุณหลาย ๆ อีกครั้งหนึ่งครับผม............

เอิ๊กๆๆ แบงค์เด้อ  ฝาเนื้อ ฝากโต นำแน่ครับ มีหมอลำกะพาไปแน่เด้อครับ55555+

* 69club

« ตอบกลับ #516 เมื่อ: มีนาคม 15, 2012, 01:39:50 AM »
โหลๆๆๆๆๆๆ

บ้านนี้มิ๊ด มิด

« ตอบกลับ #517 เมื่อ: มีนาคม 15, 2012, 03:21:26 AM »
โหลๆๆๆๆๆๆ

บ้านนี้มิ๊ด มิด

มากถึงมากที่สุด  เพราะหว่า หอบผ้าหอบผ่อน ไปนอนโสเหร่ อยู่แต่บ้านพี่เษมเนาะ.....

« ตอบกลับ #518 เมื่อ: มีนาคม 22, 2012, 07:51:32 PM »
แวะมาทักทายบ้านนี้คับ ม่วนๆเด้อ อย่ามานั่งเศร้าคือในรูป ลุกขึ้นมาเต้ยๆๆๆ :m159: :m022: :m172: :m022: :m172: :m129:

« ตอบกลับ #519 เมื่อ: มีนาคม 28, 2012, 11:39:57 AM »
สวัสดีครับอ้ายเก่ง...

« ตอบกลับ #520 เมื่อ: เมษายน 12, 2012, 10:26:32 PM »
สวัสดีครับอ้ายเก่ง...

สวัสดีครับ น้องเอ้

แวะมาทักทายบ้านนี้คับ ม่วนๆเด้อ อย่ามานั่งเศร้าคือในรูป ลุกขึ้นมาเต้ยๆๆๆ :m159: :m022: :m172: :m022: :m172: :m129:

ขอบคุณครับ........หม่วนเบิดมื้อ ย้อนได้โหลดแสดงสดหมอลำ พี่เษมมาฟังแหมะ....

« ตอบกลับ #521 เมื่อ: เมษายน 28, 2012, 03:53:46 PM »
สวัสดีครับ คิดฮอด คิดถึง แวะมายามถามข้าวครับ

« ตอบกลับ #522 เมื่อ: พฤษภาคม 02, 2012, 04:21:14 PM »
สวัดดีครับคุณเก่ง ผมบ่เคยเล่นเวบนี้สักครั้งก็เลยเล่นไม่ค่อยเป็นครับ มีเรื่องอยากพูดคุยด้วยครับ ไม่ทราบว่าจะสามารถติดต่อได้ทางได๋ได้บ้างครับ นอกจากในบอร์ดนี้แล้วอ่ะครับ

« ตอบกลับ #523 เมื่อ: พฤษภาคม 02, 2012, 08:05:17 PM »
สวัดดีครับคุณเก่ง ผมบ่เคยเล่นเวบนี้สักครั้งก็เลยเล่นไม่ค่อยเป็นครับ มีเรื่องอยากพูดคุยด้วยครับ ไม่ทราบว่าจะสามารถติดต่อได้ทางได๋ได้บ้างครับ นอกจากในบอร์ดนี้แล้วอ่ะครับ

ทางนี้...กะสะดวก คือกันนะครับ.......

เพราะผมเข้าเวปนี้ เกือบสุมื้อคับ......

« ตอบกลับ #524 เมื่อ: พฤษภาคม 03, 2012, 02:59:14 PM »
อ่อ...ครับ คือ search จากเวบแล้วเห็นคุณเก่งคุยกับทองเสียงเฒ่าเมื่อประมาณปี 2010 อ่ะครับเกี่ยวกับการแลกเปลี่ยนไฟล์หมอลำเก่าที่อัดในห้องอัดครับ เช่นขวัญดารา ประดิษฐ์ศิลป์ ฯลฯ แต่ผมไม่สามารถโหลดมาได้อาจเป็นเพราะลงไว้นานแล้วรึไม่ทราบว่าเกิดปัญหาประการใด จึงอยากขอความอนุเคราะห์จากคุณเก่งด้วยครับ ไม่ทราบว่าจะรบกวนมากเกินไปรึเปล่ารึว่าจะผิดกฎระบียบผมก็ไม่ทราบอ่ะครับ

« ตอบกลับ #525 เมื่อ: พฤษภาคม 03, 2012, 04:52:20 PM »
ขอบคุณครับ ทั้งสองท่านเลย แล้วนางนกเจ่าจะติดต่อได้ยังไงครับ ขอความกรุณาด้วย ขอบคุณล่วงหน้าครับ

« ตอบกลับ #526 เมื่อ: พฤษภาคม 03, 2012, 10:30:33 PM »
ขอบคุณครับ ทั้งสองท่านเลย แล้วนางนกเจ่าจะติดต่อได้ยังไงครับ ขอความกรุณาด้วย ขอบคุณล่วงหน้าครับ

ติดต่อ ทางอ้ายทองเลยกะได้คับ ....... ในหน้ากระทู้ของอ้ายทองอ่ะคับ.........

http://www.luktungmohlum.com/b/76  ตามนี้เลยนะคับ.......

สำหรับ พี่นกเจ่า  เพิ่นใช้เฟสหว่า ...... " ทีมงานนางนกเจ่า เมืองยโสธร และ สกลนคร "  ลองเข้าไปเบิ่งนะครับ

« ตอบกลับ #527 เมื่อ: พฤษภาคม 04, 2012, 09:07:58 AM »
ขอบคุณมากครับคุณเก่ง ถ้ามีโอกาสแวะมาขอนแก่นจะขอเลี้ยงมิตรภาพลาบก้อยครับ

« ตอบกลับ #528 เมื่อ: พฤษภาคม 04, 2012, 11:18:55 AM »
ขอบคุณมากครับคุณเก่ง ถ้ามีโอกาสแวะมาขอนแก่นจะขอเลี้ยงมิตรภาพลาบก้อยครับ

เลี้ยงพี่เษม แทนก่อนกะได้คับ ........... ตอนนี้ลาวอยู่ขอนแก่นคับ.......

ติดต่อลาวทาง เฟสที่ให้ไปเลย กะได้เด้อครับ........ถ้าสิเว้าอิหลีกะดาย....

« ตอบกลับ #529 เมื่อ: พฤษภาคม 04, 2012, 12:16:40 PM »
คุณเก่งครับ ผมเข้าไปที่เวบบอร์ดที่คุณแนะนำแล้วครับ และได้โทรหาทองเสียงเฒ่าแล้วครับพี่เขาก็อุกใจคือกันไม่รู้ว่าหมอลำเก่าๆ ไปทางได๋บ้าง น่าสงสารเพิ่นคือกัน ขอบคุณมากนะครับสำหรับความกรุณาครั้งนี้ ส่วนเลี้ยงนางนกเจ่า ผมคือบ่กล้าพ้อเพิ่นล่ะครับ เป็นสีอายๆ ย่านๆ ครับ

« ตอบกลับ #530 เมื่อ: พฤษภาคม 04, 2012, 12:38:09 PM »
คุณเก่งครับ ผมเข้าไปที่เวบบอร์ดที่คุณแนะนำแล้วครับ และได้โทรหาทองเสียงเฒ่าแล้วครับพี่เขาก็อุกใจคือกันไม่รู้ว่าหมอลำเก่าๆ ไปทางได๋บ้าง น่าสงสารเพิ่นคือกัน ขอบคุณมากนะครับสำหรับความกรุณาครั้งนี้ ส่วนเลี้ยงนางนกเจ่า ผมคือบ่กล้าพ้อเพิ่นล่ะครับ เป็นสีอายๆ ย่านๆ ครับ

ถ้าสิย่าน พี่เษม ......

มาย่านผมนี้.....ผมเป็นตาย่านหลายกว่าเพิ่นอีกนะคับ.....อิหลี.....

แต่พี่เษมเป็นคนที่นิสัยดี ฮักหมู่ฮักพวก ฮักน้อง ๆ นะครับ.....

ถ้าบ่ซั้น เพิ่นคือสิมีมีเฟนเพจ เอาไว้ทักทายกันดอกคับ......อิหลี บ่ตั๋ว......

..

« ตอบกลับ #531 เมื่อ: พฤษภาคม 04, 2012, 02:23:11 PM »
ปานนั้นเบาะครับ ที่ย้านพี่เษมย่านแฟนเพิ่นเข้าใจผิดครับ ส่วนคุณเก่งมองไม่เห็นว่าเป็นตาย้านหม่องได๋ เห็นคลิปคุณเก่งเต้นหน้าฮ้านหมอลำแล้วร่าเริง สนุกสนาน ม่วนๆ อัธยาศัยดีอิหลี บ่เป็นตาย้านจักน่อยเลยครับ ถ้าแวะมาขอนแก่นบอกผมแนเด้อครับ จะได้รู้จักกันไว้ ขอบคุณค๊าบบบบบบบบบบบบบ

« ตอบกลับ #532 เมื่อ: พฤษภาคม 04, 2012, 03:51:15 PM »
ป่าวครับ ผมทำงานที่ มข ครับ นางนกเจ่านี่แต่งงานยังครับ เดาจากหลักฐานน่าจะแต่งแล้วถ้ายังโสดต้องใช้ว่านางสาวนกเจ่า รบกวนนางนกเจ่าแนครับช่วยหาหมอลำที่อัดในห้องอัดมาฟังแนครับ อยากฟังขวัญดาราเรื่องหนุ่มลาวสาวไทยอ่ะครับ จะขอบพระคุณเป็นอย่างสูงถ้าได้แบบเอ็มพีสามครับ รึใครมีช่วยแบ่งปันให้ฟังด้วยครับ

« ตอบกลับ #533 เมื่อ: พฤษภาคม 04, 2012, 04:09:40 PM »
จากธุระทั้งหมด.....ขอให้เป็นหน้าที่ พี่เษม รับดูแลต่อน่ะคับ......

มีหยังกะฝากพี่เษมไว้......คงสิบ่ เหนือบ่ากว่าแรง พี่เษม...ดอกน้อ

พี่เษมเพิ่นสิ ช่วยเหลือเองดอกครับ........

ปล. เป็นหน้าที่พี่เษม แล้วเด้อบาดนี้......

อย่าลืมเข้า facebook พี่เษม ไปโสเหร่กันอยู่พู้นหล่ะ มีแต่แนวหม่วน ๆ หมู่กะหลายคับ

« ตอบกลับ #534 เมื่อ: พฤษภาคม 14, 2012, 02:27:52 AM »
ก๊อก ๆ  ๆ
บ้านนี่ซำบายดีเนาะคับ
อากาศฮ้อนๆ  ๆ หลาย ๆ รักษาสุขภาพนำเด้อคับ

« ตอบกลับ #535 เมื่อ: พฤษภาคม 21, 2012, 11:07:03 AM »
ก๊อก ๆ  ๆ
บ้านนี่ซำบายดีเนาะคับ
อากาศฮ้อนๆ  ๆ หลาย ๆ รักษาสุขภาพนำเด้อคับ

สำบายดี ขอบคุณหลาย  ๆ คับ.........

ฮ้อนแฮง.....แต่กะบ่ฮ้อนใจดอกหว่าเนาะ...ทางพู้นกะดาย......

« ตอบกลับ #536 เมื่อ: มกราคม 20, 2013, 07:53:54 PM »

ปีนี้ มามักพี่น้ำพุ แฮงแท้หล่ะหือ
หาหม่องติบ่พ้อเลยคับ

« ตอบกลับ #537 เมื่อ: มกราคม 20, 2013, 11:56:12 PM »
งามแท้น้อ   นางเอกน้ำพุ :m172: :m172: :m172:

« ตอบกลับ #538 เมื่อ: มกราคม 22, 2013, 12:10:44 PM »
งามอิหลีคับ ร้องเพลงกะเสียง เบา ๆ นุ่ม ๆ หม่วนดี อิหลีคับ

Thailand travel guide