หมอลำเข้าเส้น.......ถึกคิงคักอิหลี.....ฝากโตนำเด้อคับ

• 538 ตอบ
  • 151802 อ่าน

ผมกะเป็นคนหนึ่งที่มักหมอลำอิหลีครับ

หมอลำบ่เลิก..........บ่เคยหนี

พอหมอลำเซาลำ.....เพิ่นเก็บฮ้านแล้ว......เป็นกะเหวิ่งกะหว่างหัวใจจั่งได๋ผุคือ.....เป็นคือสิฮ้องไห้......แบบหว่าคิดฮอดนี่แหมะพี่น้อง

ไผ๋เคยเป็นคือผมบ่ครับ...............( ผู้เฒ่า เพิ่นหว่า.........ถึกอ้อหมอลำพะนะ..........จักแม่นบ่ผุ )

แต่พอได้มาเอ็ดงานอยู่กรุงเทพแล้ว..กะนำไปเบิ่งตลอด....พี่น้อง

แล้วแต่สถานที่..............กับเวลางาน........คับ....

ถ้าตรงกับมื้อวันหยุด..................กะถึงได๋ถึงกัน..........

เต้นหน้าฮ้านแล้ว.................กะไหลไปเรื่อย ๆ เอาโลด.............จนหว่าแจ้ง................อิอิอิ

แต่หม่องที่ไปดุ...กะคลองตัน กับวัดลานบุญ.เพราะอยู่ใกล้หม่องพัก

จั่งได้กะ สิ Up Date  ข้อมูลให้พี่น้องเรื่อย ๆ เด้อครับ..เกี่ยวกับสถานที่ ที่สิมีหมอลำ.....เท่าที่ฮู้ดอกหวา...............

แล้วกะหากหว่าความคิดเห็นของผม............อันได๋ผิดพลาดไป..หรือคิดบ่ตรงกับพี่น้องคนได๋...

กะบอกกะกล่าวกันได้นะครับ...............

เป็นพี่-น้องกันเด้อ................ซุมเฮา...คอหมอลำ

เก่ง คนเลย

อ้ายเก่งเอ๋ย คือกันละเฮา จังใด๋ไปใสมาใสมีหมอลำ ซวนแหน่เด้ออ้าย

ป้าด  มาเป็นฮ้ายคักแท้

สวัสดีครับอ้าย  แนวได๋มีข่าวคราวทางหมอลำคณะใด ที่อยู๋ใกล้ ๆ ม่องพักกะแจ้งแหน่เด้อ

Re: หมอลำเข้าเส้น.......ถึกคิงคักอิหลี.....ฝากโตนำเด้อคับ
« ตอบกลับ #4 เมื่อ: พฤษภาคม 04, 2009, 06:24:32 AM »
นำ อ้ายเก่งมาสื่อๆๆดอก ( ชายหล่า ขาเดฟ เด้ออ้าย )

เห็นว่ากำลังสิพาไปย่าวหน้าฮ่านสั่นดอกวา

ให้ไปนำแน่เด้อ อ้ายเอ่ย  นำมาแต่ไกลคัก

Re: หมอลำเข้าเส้น.......ถึกคิงคักอิหลี.....ฝากโตนำเด้อคับ
« ตอบกลับ #5 เมื่อ: พฤษภาคม 04, 2009, 05:04:45 PM »
มักบ่อน้อ  ประถมบันเทิงศิลป์ ขั่นมักเอาข่าวคราวมาฝากเพื่อน ๆ นำแหน่เด้ออ้าย

« ตอบกลับ #6 เมื่อ: พฤษภาคม 05, 2009, 02:59:47 AM »
ถ้ามีข่าวหว่า.........หมอลำเล่นอยู่ใส...............เฉพาะใน กทม.เด้อครับ........

แน่นอนครับ...............ต้องเอามาลงหม่องนี้ก่อนคับ.............

จั่งได๋กะอยากให้...........หม่วน ๆ กันเด้อ...................

อันผมเบิ่งทุกคณะครับ...............บ่เจาะจงหว่าคณะได๋............เป็นพิเศษ

ขอให้สถานที่บ่ไกล............แล้วกะบ่ตรงกับเวลางาน.........ไปเบิดครับ

ขอให้ได้ฮู้............หว่าเพิ่นเล่น............

แต่หว่าคณะที่ประทับใจสุด ๆ ในปีนี้ กะคือ................ประถมครับ

เบิ่งแล้วถือหว่าคุ้มอิหลี....................บัตร 250 ผมกะยังหว่าคุ้มอยู่ครับ..........

จั่งได๋กะหม่วนๆ กันน้อ...........................แล้วพ้อกันครับ..........

ไอ้เก่ง   คนเลย

* 69club

« ตอบกลับ #7 เมื่อ: กรกฎาคม 01, 2009, 01:17:43 PM »
ปื้ดดดดดด ได้อ่านประวัติอ้ายเก่งแร้ว

มักแฮงเด้อ อ้าย มักหม่องใด๋ฮู้บ่ มักหม่องที่ว่า

เต้นหน้าฮ้านแล้ว.................กะไหลไปเรื่อย ๆ เอาโลด.............จนหว่าแจ้ง................อิอิอิ

จะแม่นคือกันกะสาวขี้ดื้อ  สาวขี้ดื้อกะคือกัน

ไหลไปเรือ่ยๆ เต้ยยามได๋กะฟ้อน...... เกิบบ่ขาด กะอยุ่บ่ได้

ไปงานได๋กะสิขาดงานนั้น มันม่วนแฮง นั้นน๊า...ว่าแต่ เสียงกลอน เสียงแคน ขึ้น มัน เต้น คันบ่เต้น

กะนั่งฟ้อนน้อย......รอ เวลา หย่าววววววววว ซั่นแหล่ว อ้ายเก่ง

« ตอบกลับ #8 เมื่อ: กรกฎาคม 06, 2009, 10:23:10 PM »
สวัดดีคร้าบอ้ายเด่นคนไปบ่ถึงจักเทือ...(เลย)555+อ๊อบคร้าบ

« ตอบกลับ #9 เมื่อ: กรกฎาคม 07, 2009, 09:32:37 AM »
ดีใจเด้....บาดนี่

สิมีพี่น้อง.......ไปเบิ่งหมอลำแล้ว.........

แล้วกะขอขอบคุณในคำทักทาย ..............

กับมิตรไมตรีที่มีให้กันเด้อคับ.....พี่น้อง...................

« ตอบกลับ #10 เมื่อ: กรกฎาคม 07, 2009, 10:05:41 AM »
เป็นกะเหวิ่งกะหว่างหัวใจจั่งได๋ผุคือ.....เป็นคือสิฮ้องไห้  เป็นตาอยากหัวตัวละเนาะ ชื่อเก่ง แต่วาเสียท่าหมอลำ 555

* 69club

« ตอบกลับ #11 เมื่อ: กรกฎาคม 08, 2009, 11:49:58 AM »
ไอ้เก่ง....เป็นจั่งใด๋แหน่น้อ

แวะมาทักทาย เด๋วสิลืมกันก่อน

ได้คิวงานใน กทม. อย่าลืมส่งข่าวมาเด้อจ้า

สิได้ไปม่วน ไปซื่นนำกัน

« ตอบกลับ #12 เมื่อ: สิงหาคม 06, 2009, 11:29:29 AM »
พี่เก่ง ยากการยากงานบ่อน้อ เงียบบักคักอีหลี หรือว่าหมอลำเข้าเส้น 55++ มาทักทายซื่อ ๆ ดอก น้องกะยังรออ้ายคือเก่าหม่องเก่าหล่ะเด้อ ตะวันแดง หมอลำ รักษาสุขภาพ+ตั้งใจเรียนเด้อ

« ตอบกลับ #13 เมื่อ: สิงหาคม 06, 2009, 11:41:18 AM »
คนเมืองเลย ทางผ่านเมืองชุมแพ

แวะมาเยี่ยมหยามถามข่าวคับผม

ผมสมัครไว้แต่โดน แต่บ่ได้เล่นจักเทื่อ

เวียกงานการส่งหลาย คับ

ตอนนี้ผมอยู่ แถวบางนา ว่างๆแวะมา เว้าจากันคับผม

« ตอบกลับ #14 เมื่อ: สิงหาคม 18, 2009, 06:22:19 AM »
ป้าด ไห่นำหมอลำพะนะ  คือสิเป็นคนใจดีเนาะอ้าย คนน้ำตาไหลไว ใจดีเด๋ยเพินว่า   แจกเสื้อดีแทคนางจักโหลแนเด้ออ้าย

« ตอบกลับ #15 เมื่อ: สิงหาคม 23, 2009, 01:21:51 AM »
ขอนำแนครับ
มีเสื้อแจกว่ะติ
อิอิอิอิอิอ

« ตอบกลับ #16 เมื่อ: สิงหาคม 23, 2009, 01:40:27 AM »
ขอนำแนครับ
มีเสื้อแจกว่ะติ
อิอิอิอิอิอ

ได้ข่าวว่าครูอ้น มาถ่าเอาเสื้อแจก

เลยมานำก้นสั่นดอก

« ตอบกลับ #17 เมื่อ: สิงหาคม 23, 2009, 02:50:10 PM »
หวัดดีคับ คนเมืองเลยเหมือนกัน ยินดีคับที่ได๋รู้จัก ว่าง ๆ ไปเบิ่งหมอลำนำกันคับ

« ตอบกลับ #18 เมื่อ: สิงหาคม 25, 2009, 01:28:35 AM »
ซำบายดีครับ ยินดีที่ได้รู้จัก มีหมอลำ ม่องใด  คอนเสริต หมอลำม่องใด จังใดกะบอกกล่าวแน่เด้อ
ซังสิใดไปเบิ่งนำกัน  เด้อพี่น้องผม...

« ตอบกลับ #19 เมื่อ: สิงหาคม 25, 2009, 08:47:03 AM »
ป้าด ไห่นำหมอลำพะนะ  คือสิเป็นคนใจดีเนาะอ้าย คนน้ำตาไหลไว ใจดีเด๋ยเพินว่า   แจกเสื้อดีแทคนางจักโหลแนเด้ออ้าย

คือหว่าจั่งซั่นน้อบาด..ด..ด..ด..ด............นี่  แจกเสื้อหว่านี้แหมะ 55555555+

จั่งได๋ กะขอขอบคุณในการทักทาย...........ต้อนรับกัน......เด้อครับ......เด้อ...............

* 69club

« ตอบกลับ #20 เมื่อ: สิงหาคม 25, 2009, 08:59:31 AM »
ป้าด ไห่นำหมอลำพะนะ  คือสิเป็นคนใจดีเนาะอ้าย คนน้ำตาไหลไว ใจดีเด๋ยเพินว่า   แจกเสื้อดีแทคนางจักโหลแนเด้ออ้าย

คือหว่าจั่งซั่นน้อบาด..ด..ด..ด..ด............นี่  แจกเสื้อหว่านี้แหมะ 55555555+

จั่งได๋ กะขอขอบคุณในการทักทาย...........ต้อนรับกัน......เด้อครับ......เด้อ...............

เอ๊า เฮ็ดงานสายการบิน คือได้แจกเสื่อดีแทค พี่เก่ง หนิ มีหยัง บ่ชอบมาพากล กับคน ทางศรีนครินทร์ บ่น้อ....

ชี้แจ้ง ด่วนๆนะคะ....เด๋วงานนี้สิบ่เคลียร์ เอ๊ะ สายการบิน เกี่ยวหยังกะดีแทค หว๋า  55555+

« ตอบกลับ #21 เมื่อ: สิงหาคม 25, 2009, 09:21:06 AM »
แบบว่าเอกพงษ์โง่อีกแล้ว ไปแจกเสื้อหม่องใด๋ บอกกันทะแม้  555+++ แต่ว่าคือน้องก้อยว่าเคลียร์ทะแม้ เรื่องกับคนทางศรีนครินทร์ อะนะ ( ฮักอ้ายข้างเดียวแสนเปลี่ยวหัวใจ ได้เพียงแอบหวังใกล้ๆ ไม่มีทางเป็นดังฝัน ) ร้องเพลงสู่ฟังซื่อ ๆดอก เด้อ  :'( :'( :'(

* 69club

« ตอบกลับ #22 เมื่อ: สิงหาคม 25, 2009, 09:23:47 AM »
แบบว่าเอกพงษ์โง่อีกแล้ว ไปแจกเสื้อหม่องใด๋ บอกกันทะแม้  555+++ แต่ว่าคือน้องก้อยว่าเคลียร์ทะแม้ เรื่องกับคนทางศรีนครินทร์ อะนะ ( ฮักอ้ายข้างเดียวแสนเปลี่ยวหัวใจ ได้เพียงแอบหวังใกล้ๆ ไม่มีทางเป็นดังฝัน ) ร้องเพลงสู่ฟังซื่อ ๆดอก เด้อ  :'( :'( :'(

แอบรักเขา อยู่ในใจ หือ หือ ซ่อนรักไว้กลัวอกตรม....ก๊ากส์ ก๊ากส์

หากจะไป เอกขอใช้สิทธิ์  กอดชั้นนิด จูบชั้นนิด ซักครั้งจะได้ไหม

เป็นใด๋ค่ะ เป็นใด๋........เคลียร์เด้อ เคลียร์เด้อ บ่ซั้น คาใจว่ะ

ประกาศ!!! อ้ายเก่ง มาเด๋วนี้ มาเคลียร์ เด๋วนี้ บ่ซั้นสิซวนพี่เอกนำฮอดห่อง เด๊ะ

ไปเคลียร์ แบบประมาณว่า....อยากอยู่เงียบๆ เพียงเราสองคน....ประมาณนี้นะคะ

« ตอบกลับ #23 เมื่อ: สิงหาคม 25, 2009, 10:35:47 AM »
แบบว่าเอกพงษ์โง่อีกแล้ว ไปแจกเสื้อหม่องใด๋ บอกกันทะแม้  555+++ แต่ว่าคือน้องก้อยว่าเคลียร์ทะแม้ เรื่องกับคนทางศรีนครินทร์ อะนะ ( ฮักอ้ายข้างเดียวแสนเปลี่ยวหัวใจ ได้เพียงแอบหวังใกล้ๆ ไม่มีทางเป็นดังฝัน ) ร้องเพลงสู่ฟังซื่อ ๆดอก เด้อ  :'( :'( :'(

แอบรักเขา อยู่ในใจ หือ หือ ซ่อนรักไว้กลัวอกตรม....ก๊ากส์ ก๊ากส์

หากจะไป เอกขอใช้สิทธิ์  กอดชั้นนิด จูบชั้นนิด ซักครั้งจะได้ไหม

เป็นใด๋ค่ะ เป็นใด๋........เคลียร์เด้อ เคลียร์เด้อ บ่ซั้น คาใจว่ะ

ประกาศ!!! อ้ายเก่ง มาเด๋วนี้ มาเคลียร์ เด๋วนี้ บ่ซั้นสิซวนพี่เอกนำฮอดห่อง เด๊ะ

ไปเคลียร์ แบบประมาณว่า....อยากอยู่เงียบๆ เพียงเราสองคน....ประมาณนี้นะคะ

น้องก้อยกะดาย 555+++ แบบว่า   แค่คนรักเธอ ไม่ใช่คนที่เธอรักซั่นดอก คิคิคิ อยู่ใสพี่เก่งออกมาเคลียร์เด้อ

« ตอบกลับ #24 เมื่อ: สิงหาคม 25, 2009, 10:43:44 AM »

น้องก้อยกะดาย 555+++ แบบว่า   แค่คนรักเธอ ไม่ใช่คนที่เธอรักซั่นดอก คิคิคิ อยู่ใสพี่เก่งออกมาเคลียร์เด้อ

เอกพงษ์กะดาย  บ่ฮู้หยั่งอีกแล้ว มื้อนั่นเอกพงษ์กะเห็นกับตาแล้ว

มีหยั่งต้องเคลียร์อีก

บ่ต้องเคลียร์แล้ว  เห็นปานนั้น

« ตอบกลับ #25 เมื่อ: สิงหาคม 25, 2009, 10:50:32 AM »

เอกพงษ์กะดาย  บ่ฮู้หยั่งอีกแล้ว มื้อนั่นเอกพงษ์กะเห็นกับตาแล้ว

บ่ต้องเคลียร์แล้ว  เห็นปานนั้น

แบบว่าอยากได้ยินจากปากเพิ่นครูอ๊าดกะดาย  หมู่เฮานี่กะดาย นำป่วนห้องนั่นห้องนี่เนาะ ป่วนคนนั้นคนนี้ 555+++

« ตอบกลับ #26 เมื่อ: สิงหาคม 25, 2009, 10:54:54 AM »

แบบว่าอยากได้ยินจากปากเพิ่นครูอ๊าดกะดาย  หมู่เฮานี่กะดาย นำป่วนห้องนั่นห้องนี่เนาะ ป่วนคนนั้นคนนี้ 555+++

บ่ได๋ป่วนดอก  แต่เรื่องอ้ายเก่งนะ  เฮากะเห็แล้วแม่นบ่

เห็นทุกคนเลยแม่นบ่ บ่ต้องให้เพิ่นเว้าดอก  ไผซิบอก

* 69club

« ตอบกลับ #27 เมื่อ: สิงหาคม 25, 2009, 11:16:24 AM »
แม่น แม่น แม่น  คัน เจ้าโต๋ เขาบ่ออกมาเคลียร์ เฮากะสันนิษฐานโลด

หากจะลา อ้ายอย่าพาเขามาให้เห็น ไม่จำเป็นต้องพาเขา มาเว้าเหตุผล

สาวขี้ดื้อ บ่เห็น แต่สาวขี้ดื้อกะกินข้าว บ่ได้กินหญ้า

สาวขี้ดื้อ สิบ่อิ๊ บ่อ๊ะ บ่หยั๊ง....คัน เจ้าโต๋บ่เว่า 55555+

« ตอบกลับ #28 เมื่อ: สิงหาคม 25, 2009, 12:06:21 PM »
ว่าตะวงเต้ยยย !!! อย่างเดียวบันเทิงศิลป์ ฮักกันทุกคนก็พอแล้วหล่ะ แม่นบ่อ  :'( :'( :'( ช้ำเด๊ บัดนี้น้อ ไปพาเอกพงษ์ไปเต้ยแหน่ หะเทื่อมันลืม

* songdtac

« ตอบกลับ #29 เมื่อ: สิงหาคม 25, 2009, 12:19:24 PM »

คักเนาะ   ....หมู่เจ้ากะดาย  .........  คิดหลายปวดหมอง  ........ไปเต้ยครับ ไปเต้ย  ............... รักทุกคนครับ  ผม  ..... 

* 69club

« ตอบกลับ #30 เมื่อ: สิงหาคม 25, 2009, 02:50:08 PM »

คักเนาะ   ....หมู่เจ้ากะดาย  .........  คิดหลายปวดหมอง  ........ไปเต้ยครับ ไปเต้ย  ............... รักทุกคนครับ  ผม  ..... 

ลักทุกคน แต่ ว่าไผ๋บางคนได้รับความรัก หลายก่อหมู่

พี่เอก.........

อกหักยังดีกว่ารักไม่เป็น หัวใจเสียเส้น บ่ต้องคิดหยังหลาย ม่วนหน่าฮ้านนำกัน

เอาเสียงเพลงมันปลอยใจยามพ่าย ฟ้อนหน่าเวที แล้วโล๊ะความเสียใจ ลืมคนใจร้ายที่ย้ำใจจนพัง

« ตอบกลับ #31 เมื่อ: สิงหาคม 25, 2009, 06:42:05 PM »
อิหยังน้อบาดนี่.........................

เป็นหยังกันครับ......................

จขกท.....................งงเด้.............บาดนี่.................

« ตอบกลับ #32 เมื่อ: สิงหาคม 25, 2009, 06:48:19 PM »
อิหยังน้อบาดนี่.........................

เป็นหยังกันครับ......................

จขกท.....................งงเด้.............บาดนี่.................

บ่เป็นหยั่งดอก  จขกท มันคือหยั่งน้อหล่ะบัดทีเนี้ย

กินอยู่กับปากอยากอยู่กับท้อง  อย่ามาทำงง

« ตอบกลับ #33 เมื่อ: สิงหาคม 25, 2009, 09:48:11 PM »

ผมสมัครไว้แต่โดน แต่บ่ได้เล่นจักเทื่อ

ตอนนี้ผมอยู่ แถวบางนา ว่างๆแวะมา เว้าจากันคับผม

รถทัวร์  กรุงเทพ-เมืองเลย ก็วิ่งผ่าน อ.สีดา โคราชเด้อ มักมาถึงตอนแลงๆ  ยินดีที่รู้จักครับ

* 69club

« ตอบกลับ #34 เมื่อ: สิงหาคม 26, 2009, 09:48:38 AM »

รถทัวร์  กรุงเทพ-เมืองเลย ก็วิ่งผ่าน อ.สีดา โคราชเด้อ มักมาถึงตอนแลงๆ  ยินดีที่รู้จักครับ

ที่จำได้บ่ผ่าน นะคะ  มานไปทาง สีคิ้ว ออก ด่านขุนทด หนองบัวโคก จตุรัส ชัยภูมิ แก้งคร้อ

ภูเขียว ชุมแพ ภูผาม่าน ผานกเค้า เมืองเลย บ่แม่นติคร๊า  คือสิไปทาง สีดา น้อ...นั้นมัน กรุงเพท-ขก. บ่แม่นติอ้าย

ลำผิดบ่น้อ...คร๊า....ดึก ดื่น ค่อนคืน เพิ่นกะแล่น ทางที่ว่ามาเด้อ บ่ไปทางนั้นบ่แม่นติ

* 69club

« ตอบกลับ #35 เมื่อ: สิงหาคม 26, 2009, 09:50:40 AM »

บ่เป็นหยั่งดอก  จขกท มันคือหยั่งน้อหล่ะบัดทีเนี้ย

กินอยู่กับปากอยากอยู่กับท้อง  อย่ามาทำงง

จักล่ะเนาะ ถามลาวเอาโลด อะนะ ทำเป็น อักษร ย่อ นะคะ

เด๋วระวัง นะคะ......มานแบบ หนามบักจับ (ลวดลาย) กะพวกนู๋

เด๋วจะโดน มิใช่น้อย เพคะ  บอกมาทะแม๊

« ตอบกลับ #36 เมื่อ: สิงหาคม 27, 2009, 09:59:56 AM »
สวัสดีครับ
ยินดีที่รู้จัก
ชื่อNeng
อยู่กาฬสินธุ์

« ตอบกลับ #37 เมื่อ: กันยายน 01, 2009, 12:26:32 AM »
ยินดีต้อนรับเด้อครับ

ขอให้มีความสุขกับเว็บลูกทุ่งหมอลำเด้อครับ

จั๋งได๋กะทักทายกันแน่เด้อครับ

« ตอบกลับ #38 เมื่อ: กันยายน 01, 2009, 05:03:56 PM »
ขอบคุณหลาย ๆ เด้อ ที่ไปโพสให้กระทู้ของผม  แม่นเจ้าชื่อเก่งบ่อ ยินดีที่ได้รู้จักเด้อ ว่าแต่เจ้าเป็นคนทางใด๋ อายุท่อใด๋แล้ว สิได้เอิ่นถืก มักเบิ่งหมอลำปานใด๋น้อ อยากสิเห็นหน้าคือกันสิเป็นหน้าตาจั่งใด๋น้อคนมักหมอลำกะดาย
สิหน้าตาดีคือฝันไว้บ่อน้อ  ฮู้จักกันเทื่อแรกกะคล้ายกันแล้ว มักหมอลำคือกัน แนวอื่นสิคือกันบ่อน้อ ไปเบิ่งหมอลำใสกะชวนแหน่เด้อ ฮักและคิดฮอด ตลอดวาเล

* 69club

« ตอบกลับ #39 เมื่อ: กันยายน 02, 2009, 08:56:20 AM »
ขอบคุณหลาย ๆ เด้อ ที่ไปโพสให้กระทู้ของผม  แม่นเจ้าชื่อเก่งบ่อ ยินดีที่ได้รู้จักเด้อ ว่าแต่เจ้าเป็นคนทางใด๋ อายุท่อใด๋แล้ว สิได้เอิ่นถืก มักเบิ่งหมอลำปานใด๋น้อ อยากสิเห็นหน้าคือกันสิเป็นหน้าตาจั่งใด๋น้อคนมักหมอลำกะดาย
สิหน้าตาดีคือฝันไว้บ่อน้อ  ฮู้จักกันเทื่อแรกกะคล้ายกันแล้ว มักหมอลำคือกัน แนวอื่นสิคือกันบ่อน้อ ไปเบิ่งหมอลำใสกะชวนแหน่เด้อ ฮักและคิดฮอด ตลอดวาเล

ห่าเมิ้งงงงงงง เอ้ยยยย!!! ได้เสีย กันจนว่าลูก สิคลอดแล้ว อย่ามาทำทรงว่า อยากรู้จักหลายเถาะ

จะแมน เนียนได้ เนียนดีเนาะ...แล้วหลังจากเหตุการณ์ ศุกร์ สยอง มื้อนั้น

เธอสองคน ได้หายออกไปจากวงการเลยนะ...บ่มาแจ้งแถลงการณ์เลยนะคะ

« ตอบกลับ #40 เมื่อ: กันยายน 08, 2009, 03:46:38 PM »
มื้อใด๋น้อสิได้พ้อกัน  นัดกันไว้ใต้ต้นบักเขืออะนะ ตั้งใจทำงานเด้อ พี่น้อง ฝากพี่เก่งไปบอกทีมงานแหน่ ว่าคิดฮอดหลาย

* 69club

« ตอบกลับ #41 เมื่อ: กันยายน 08, 2009, 07:06:11 PM »
มื้อใด๋น้อสิได้พ้อกัน  นัดกันไว้ใต้ต้นบักเขืออะนะ ตั้งใจทำงานเด้อ พี่น้อง ฝากพี่เก่งไปบอกทีมงานแหน่ ว่าคิดฮอดหลาย

อะนะ เป็นหยังต้องเป็นคน คนนี้มาฝากบอกเป็นหยัง จั่งบ่เป็นคนอื่น ละ อ๊ะ อ๊ะ อ๊ะ ต้นบักเขือแถวใด๋

รังสิต หรือว่า ลาดกระบัง น้อ..อ๊ะ อ๊ะ อ๊ะ...ชักสงสัย แร้วสิ......

« ตอบกลับ #42 เมื่อ: กันยายน 09, 2009, 01:54:19 AM »
เอกพงษ์ ฝากโตโกงมาบอกว่าขอยืนยันความสัมพันธ์สองเรา พะนะ

มีองครักษ์พิทักษ์ของครายบางคน ชูสองนิ้ว นั้นกะหมายถึงความสัมพันธ์ยังเหมือนเดิม พะนะ

* 69club

« ตอบกลับ #43 เมื่อ: กันยายน 09, 2009, 10:52:15 AM »
หวานละมุน ละไม อยู่ในทุกตอน...

แม่นคร๊า สาวขี้ดื้อ ยืนยันล่ะ เอกพงษ์ ร้องเพลง  ขอยืนเคียงข้างให่พี่เก่งฟังคุมื้อ

อ้ายอยู่ทางนั้นคิดฮอดกันบ้างแหน่บ่หน้อเฮ็ดงานเมื่อยบ่ น้องจะรอขอเป็นแรงใจ

มีหยังให่ซ่อย บอกโลดเด้อ เอกสิฟ้าวไป หยิบผ้าเย็นให้ ซับเหงื่อให้ ใกล้ใจทุกยาม...

ฝ่าฟันปัญหาตลอดเวลาในทุกเส้นทาง ถนนลาดยางถึงเป็ฯทางขึ้นเขา เข่าป่า(เดียวกัน)

เองยืยเคียงข้าง ส่งเสบียงกำลังใจมา...ยืนคอยสบตาเป็ฯคนแรก ยามอ้ายโรยแรง.....55555+

เอกพงษ์ ให้กำลัง เขาคนนั้นคุมื้อ อะนะ

« ตอบกลับ #44 เมื่อ: กันยายน 13, 2009, 10:27:47 AM »
หวานละมุน ละไม อยู่ในทุกตอน...

แม่นคร๊า สาวขี้ดื้อ ยืนยันล่ะ เอกพงษ์ ร้องเพลง  ขอยืนเคียงข้างให่พี่เก่งฟังคุมื้อ

อ้ายอยู่ทางนั้นคิดฮอดกันบ้างแหน่บ่หน้อเฮ็ดงานเมื่อยบ่ น้องจะรอขอเป็นแรงใจ

มีหยังให่ซ่อย บอกโลดเด้อ เอกสิฟ้าวไป หยิบผ้าเย็นให้ ซับเหงื่อให้ ใกล้ใจทุกยาม...

ฝ่าฟันปัญหาตลอดเวลาในทุกเส้นทาง ถนนลาดยางถึงเป็ฯทางขึ้นเขา เข่าป่า(เดียวกัน)

เองยืยเคียงข้าง ส่งเสบียงกำลังใจมา...ยืนคอยสบตาเป็ฯคนแรก ยามอ้ายโรยแรง.....55555+

เอกพงษ์ ให้กำลัง เขาคนนั้นคุมื้อ อะนะ

ขอโทษหลาย ๆ เด้อครับ............

ผมงงแหมะ.........แม่นสาวขี้ดื้อ.....กะคุณพี่ RSM20 .........เพิ่นอ้างถึงไผ่น้อครับ.....

ผมทันยังได้ฮู้จักไผ๋เด้อครับ...........แต่ในวันข้างหน้า....กะหวังเป็นอย่างยิ่งหว่า...........

คงสิได้ฮู้จักกันหล่ะเนาะ...............แม่นรูปไผ๋ที่เอามาลงแหมะ....แหม่นรูปผู้ได๋น้อ...

คือสิพากันหม่วนมาทางได่น้อ...อยากไปนำเด้...แต่อยู่ไกลโพด.........ถ้าได้ลงไปกรุงเทพฯ..มื้อได๋

กะให้ไปนำแหน่เด้อครับ...............จั่งได๋กะขอขอบคุณ....สำหรับการต้อนรับเด้อ........

ขอขอบคุณจากใจจริงครับ.................

เก่ง คนเลย

* 69club

« ตอบกลับ #45 เมื่อ: กันยายน 13, 2009, 02:59:11 PM »
เนียนได้อีก ทำเป็น บ้านนอกคอกตื้อ สายดือ ตูน

ทำทรงนั่งรถสุดสายอีกแล้ว อ้างแต่ว่า รถสาย กทม. ไปบ้าน ได้นั่งสุดสาย เอาอีกแล้ว

ทำเป็นบ่รู้ บ่ชี้อีกแร้ว นะคะ....แต่กะบ่เป็นหยังนะคะ...คันบ่แม่น อ้ายเก่งกะบ่เป็นหยัง ค่ะ คุณเกรียงไกร

ขอโทษคุณเกรียงไกรหลายๆ นะคะ.....ที่ทักคนผิด เด๋วสิบอก ทอย สตอรี่ นำว่า คนที่เฮาเอารูปมาลงบ่แม่น อ้ายเก่ง

แต่ว่า...เป็น คุณเกรียงไกร  ผีบ้าทางใด๋ บุ๊ หาก หากินเลาะสนามบิน กับ แถวลาดกระบัง แหม....หว๋าย

พี่ทอย...ก้อยย้าน คุณเกรียงไกรแหม...ไปไสมาไส ระวังแหน่เด้อ...เป็นตาย้านแหม

ส่วนอ้ายเก่ง นะคะ คันมีเวลา มาทาง กทม. อย่าลืมมากินข้าว กินน้ำ ทางสมุทรปราการนะคะ จะเลี้ยงอย่างดี

กินข้าวกินน้ำแล้ว กะสิพาไปกินตำแจ่ว ทางรังสิต นำ ลองเบิ่งเด้อ สิติดตใจอยากไป กินดุๆ เด๊ะ

« ตอบกลับ #46 เมื่อ: กันยายน 13, 2009, 06:08:30 PM »
ผมกะเป็นคนหนึ่งที่มักหมอลำอิหลีครับ

พอหมอลำเซาลำ.....เพิ่นเก็บฮ้านแล้ว......เป็นกะเหวิ่งกะหว่างหัวใจจั่งได๋ผุคือ.....เป็นคือสิฮ้องไห้......แบบหว่าคิดฮอดนี่แหมะพี่น้อง

ไผ๋เคยเป็นคือผมบ่ครับ...............( ผู้เฒ่า เพิ่นหว่า.........ถึกอ้อหมอลำพะนะ..........จักแม่นบ่ผุ )

แต่พอได้มาเอ็ดงานอยู่กรุงเทพแล้ว..กะนำไปเบิ่งตลอด....พี่น้อง

แล้วแต่สถานที่..............กับเวลางาน........คับ....

ถ้าตรงกับมื้อวันหยุด..................กะถึงได๋ถึงกัน..........

แต่หม่องที่ไปดุ...กะคลองตัน กับวัดลานบุญ.เพราะอยู่ใกล้หม่องพัก

จั่งได้กะ สิ Up Date  ข้อมูลให้พี่น้องเรื่อย ๆ เด้อครับ..เกี่ยวกับสถานที่ ที่สิมีหมอลำ.....เท่าที่ฮู้ดอกหวา...............

แล้วกะหากหว่าความคิดเห็นของผม............อันได๋ผิดพลาดไป..หรือคิดบ่ตรงกับพี่น้องคนได๋...

กะบอกกะกล่าวกันได้นะครับ...............

เป็นพี่-น้องกันเด้อ................ซุมเฮา...คอหมอลำ

เก่ง คนเลย

ชอบท่อนที่เขียนว่า

หมอลำเซาลำ.....เพิ่นเก็บฮ้านแล้ว......เป็นกะเหวิ่งกะหว่างหัวใจจั่งได๋ผุคือ.....เป็นคือสิฮ้องไห้......แบบหว่าคิดฮอดนี่แหมะพี่น้อง

น่าจะเป็นหมอลำเลยดีกว่าครับ คุณเก่ง

« ตอบกลับ #47 เมื่อ: กันยายน 13, 2009, 11:58:08 PM »

เก่ง คนเลย

หมอลำเซาลำ.....เพิ่นเก็บฮ้านแล้ว......เป็นกะเหวิ่งกะหว่างหัวใจจั่งได๋ผุคือ.....เป็นคือสิฮ้องไห้......แบบหว่าคิดฮอดนี่แหมะพี่น้อง

น่าจะเป็นหมอลำเลยดีกว่าครับ คุณเก่ง

พี่ต้าร์ แม่นมักโตฮักษรหรือแม่นมัก........ ที่เขียนไว้เน้อ

เจ้าของบ่มักนำดอก อ้ายเก่งบ่ทันเคยเห็นหน้าเพิ่นอยู่

จักแม่นเพิ่นเป็นโตจั่งได่  ซงเป็นตาย้านเว้ยละ เก่งว่าสั่นเป็นตาเก่งไปเบิ่ดสุแนว

อีกอย่างหนึ่งเบิ่ดซงบ้านนอกพรอ้มเด่อ  เป็นตาคือสาวขี้ดื้อว่าเด่ นั่งรถสุดสายพะนะ

แต่คั่นแม่นคนชื่อเกรียงไกร อ้ายเกรียงไกร สมสุขมาสิฟ้าวต้อนรับขับสู่เด่

สิตำหมากหุงสู่เพิ่นกิน  ได้ข่าวว่าเพิ่นหล่อๆๆ ผู้ดีผู้ดี  ว่าสั่น สาวขี้ดื้อรายงานดอกวา  5555

......................จบข่าว.........................

« ตอบกลับ #48 เมื่อ: กันยายน 14, 2009, 12:16:06 AM »

เก่ง คนเลย

พี่ต้าร์ แม่นมักโตฮักษรหรือแม่นมัก........ ที่เขียนไว้เน้อ

เจ้าของบ่มักนำดอก อ้ายเก่งบ่ทันเคยเห็นหน้าเพิ่นอยู่

จักแม่นเพิ่นเป็นโตจั่งได่  ซงเป็นตาย้านเว้ยละ เก่งว่าสั่นเป็นตาเก่งไปเบิ่ดสุแนว

อีกอย่างหนึ่งเบิ่ดซงบ้านนอกพรอ้มเด่อ  เป็นตาคือสาวขี้ดื้อว่าเด่ นั่งรถสุดสายพะนะ

แต่คั่นแม่นคนชื่อเกรียงไกร อ้ายเกรียงไกร สมสุขมาสิฟ้าวต้อนรับขับสู่เด่

สิตำหมากหุงสู่เพิ่นกิน  ได้ข่าวว่าเพิ่นหล่อๆๆ ผู้ดีผู้ดี  ว่าสั่น สาวขี้ดื้อรายงานดอกวา  5555

......................จบข่าว.........................

จั่งได๋กะขอขอบคุณ อ้าย RSM20 เด้อครับ .....ที่เข้ามาทักทายกัน......

(ย่อมาจากหยังหล่ะหือ...RSM20...หรือมาจาก...เรียบสุหม่อง ขอแต่หว่า 20 Up แหม่นบ่...อิอิอิ..)

อันแต่หว่า...เว้ากันเรื่องหยังกะให้ฮู้นำแหน่เด้อครับ.............อยากฮู้นำแหมะ....

ค่อยสิได้หม่วนนำกัน..........สิบ่ได้งงคนเดียวนั่นหนา............

อธิบายให้ฟังแหน่เด้อครับ..........อันรูปที่เอามาลง........รูปไผ๋กันน้อ.....

บรรยากาศเป็นตาหม่วนน้อ................

ไปเที่ยวทางได๋กะเอารูปมาฝากแหน่เด้อ.......ผมได้ลงกรุงเทพฯ มามื้อได๋......กะขอไปเที่ยวนำแหน่เด้อครับ..........

ฝากเนื้อฝากโตนำแหน่...............ขอบคุณนะครับ.....

* 69club

« ตอบกลับ #49 เมื่อ: กันยายน 14, 2009, 11:04:24 AM »
อ๊ะจ๊ากส์.....RSM20 บ่แม่น เรียนซุหม่องเด้อ แต่ว่า 20 up เด้อ

เว้าบาปพี่ทอย หลาย คุณอะนะ คุณอย่าพาดพิง พี่ชายสาวขี้ดื้อนะคะ คุณเกรียงไกร

แต่ว่าซื่อ เกรียงไกร สมสุข ว่าติ เอ๊า !! ๆ ๆ ๆ มานามสุกลคือหมอลำสาว เสียงดี ทางอุบล แท้น้อ....

บ่แม่นเพิ่น เป็น พี่น้องกัน เบาะพี่ทอย...ตายแล้ว อยู่เฉยบ่ได้ ต้องรีบไปถาม ซายหล่า ซะแล้ว

เพราะว่าซายหล่า เพิ่นกะอยุ่ ทางอุบล  ต้องฟ้าวแล่นไปถามก่อน....ซ้าบ่ได้แล้วพี่ทอย

ฝากความหา ไอ่เก่ง แหน่เด้อ....มาเด้อ มาไปเต้ยนำกันอ้าย...

คันไปกินตำแจ่วทางรังสิตบ่ได้...น้องสิพาไปกินตำป่า เผ็ดดึงหูบ่ออก ทาง ซ.โรงปูน ดอก 5555+

Thailand travel guide